Sayfa 4082/4206 İlkİlk ... 3082358239824032407240804081408240834084409241324182 ... SonSon
Arama sonucu : 33647 madde; 32,649 - 32,656 arası.

Konu: hisse senedi haberleri

*NETAS-Netaş Telekomünikasyon 2023 yılı 12 aylık konsolide net dönem karı 99.670.615 TL (Önceki -30.567.570 TL )

*SODSN-Sodaş Sodyum 2023 yılı 12 aylık konsolide net dönem karı 42.932.205 TL (Önceki 25.247.104 TL )

Gıpta, yurt içi yerleşik firmalarla toplam 344,5 milyon TL sipariş anlaşması sağladı

29/03/2024 06:20:30

Gıpta, yurt içi yerleşik firmalarla toplam 344,5 milyon TL sipariş anlaşması sağladı.

Şirket'ten KAP'a yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Şirketimiz ile çeşitli yurt içi yerleşik firmalar arasında Kırtasiye malzemeleri üretim ve tedarikleri konusunda toplamda KDV hariç 344.493.734 TL, ( Üçyüzkırkdörtmilyon dörtyüzdoksanüçbin yediyüzotuzdört Türk Lirası) tutarında sipariş anlaşması sağlanmış olup siparişe konu ürünlerimizin teslimatlarının 2024 yılı 2. ve 3. dönemi içerisinde yapılması planlanmaktadır. "

Foreks Haber Merkezi ( [email protected] )
    Foreks
    Metals Market
    Montel News
    Foreks Twitter

CW Enerji, güneş enerjisi paneli alüminyum çerçevesi için üretim faaliyetlerinin başlatılması kararı aldı

29/03/2024 06:21:00

CW Enerji, güneş enerjisi panelleri bileşenleri arasında ana unsurlarında yer alan alüminyum çerçeve için üretim faaliyetlerinin başlatılması kararı aldı.

"Şirketimiz 15.01.2024 tarihli ve 2024/004 sayılı Yönetim Kurulu kararı ile; güneş enerjisi panelleri bileşenleri arasında ana unsurlarında yer alan alüminyum çerçeve için üretim faaliyetlerinin başlatılması kararı almıştır.

Söz konusu yatırımın tedarikçilerle olan ilişkileri, fiyat dengesini etkileyeceği ve yatırım teşvik belgesinin ilgili bakanlıklar tarafından onaylanması durumunda faaliyetin gerçekleştirilmesinin planlandığı ve yatırımın esaslı unsurunun söz konusu teşvikin onaylanması olduğu da göz önünde bulundurulduğunda; Şirketimizin meşru çıkarlarının zarar görmemesi ve fiyat istikrarsızlığının yaşanmaması amacıyla söz konusu yatırım faaliyetlerinin Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'na yapılacak teşvik başvurunun olumlu sonuçlanmasına kadar ve yatırımcıların yanıltılmasına yol açmamak amacıyla Sermaye Piyasası Kurulu'nun (II-15.1) sayılı Özel Durumlar Tebliği'nin "İçsel Bilgilerin Kamuya Açıklanmasını Ertelenmesi" başlıklı 6.maddesi kapsamında ertelenmesi kararı alınmıştır.

İşbu bildirim itibarıyla Şirketimiz tarafından alüminyum çerçeve üretim tesisi yatırımı ile ilgili Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'na yapılan teşvik başvurumuz 26.03.2024 Tarihli ve 564406 sayılı teşvik belgesinin onaylanması doğrultusunda yatırımın başlatıldığı kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Yatırıma istinaden 554.389.070 TL tutarlı yatırım teşvik belgesi alınmış olup ilk etapta makinelerin alımına yönelik Yapı Kredi Finansal Kiralama Anonim Şirketi aracılığı ile 60 ay vadeli toplam 8.000.000 Euro (SekizmilyonEuro) finansal kiralama sözleşmesi imzalanmış ve makine siparişleri verilmiştir. Yatırımın AOSB 3.Kısım Mah. 32. Cad. N7 Döşemealtı/Antalya adresinde yer alan taşınmazda gerçekleştirilmesi planlanmakta ve 2025 yılı ilk çeyreği itibarıyla üretime başlanması planlanmaktadır.

Güneş paneli üretim sürecinde kullanılan ve Şirket tarafından üretimi yapılan ham madde sayısını artıracak yatırım ile Şirketimiz, maliyet avantajı konusunda önemli bir adım atmaya karar vermiştir. Bu yatırımın Şirketimize sağlayacağı avantajlar arasında, alüminyum çerçeve üretimini kendi bünyemizde gerçekleştirerek güneş paneli sürecindeki tedarikle ilgili bağımsızlığı arttırmak, enerji sektöründe yerli üretime katkıda bulunmak, Şirketimizin sürdürülebilir büyüme hedeflerine ulaşmasına ve yenilenebilir enerji sektöründeki konumunu güçlendirmesine olanak tanıması bulunmaktadır. "

Foreks
    Metals Market
    Montel News
    Foreks Twitter

MIPAZ.E payları 26 Nisan seans sonuna kadar kredili işlemlere konu edilemeyecek

29/03/2024 06:21:30

Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında MIPAZ.E payları 29/03/2024 tarihli işlemlerden (seans başından) 26/04/2024 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar kredili işlemlere konu edilemeyecek.

Borsa İstanbul'dan KAP'a yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında MIPAZ.E payları 29/03/2024 tarihli işlemlerden (seans başından) 26/04/2024 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar kredili işlemlere konu edilemeyecektir.

Not: VBTS kapsamında getirilen tedbirler, payın işlem gördüğü pazarın/platformun işlem kuralları, pazar değişimi veya diğer nedenlerle uygulanan işlem esaslarından ayrı olarak değerlendirilir. Buna göre VBTS tedbirleri diğer düzenlemeler veya kararlarla uygulamaya alınan işlem esaslarının geçerlilik süresinden ayrı olarak tedbir süresinin sonuna kadar uygulanmaya devam eder."

Foreks Haber Merkezi ( [email protected])
    Foreks
    Metals Market
    Montel News
    Foreks Twitter

TOFAŞ, kar payı dağıtımına 4 Nisan 2024 tarihinde başlayacak

29/03/2024 06:22:30

TOFAŞ, kar payı dağıtımına 4 Nisan 2024 tarihinde başlayacak.

"Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri II – 14.1 sayılı "Sermaye Piyasasında Finansal Raporlamaya İlişkin Esaslar Tebliği" uyarınca hazırlanan 2023 yılı konsolide Bilanço ve Gelir Tablosu'na göre Şirketimizin 2023 yılı ana ortaklığa ait net dönem karı 15.083.439.000 TL'dir. Dönem içinde sosyal yardım amacıyla vakıf ve derneklere yapılan bağış ve yardımların tutarı ise 31 Aralık 2023 tarihindeki alım gücüne göre hesaplandığı üzere toplam 49.255.713 TL'dir

Net dönem kârından, Türk Ticaret Kanunu, Sermaye Piyasası Mevzuatı ve Şirketimiz Ana Sözleşmesi hükümleri ile Kâr Dağıtım Politikasına uygun olarak, yasal yükümlülükler düşüldükten sonra, Ortaklarımıza brüt %2000,00 oranında toplam 10.000.000.000 TL nakit temettü ödenmesi,

Tam mükellef kurumlar ile Türkiye'de bir işyeri ve daimî temsilci aracılığı ile kâr payı elde eden dar mükellef kurum ortaklarımıza %2000,00 nispetinde ve 1Kr'luk nominal değerde bir adet hisse senedine 20,00 Kr Brüt= Net nakit temettü ödenmesi,

Diğer hissedarlarımıza %2000,00 nispetinde ve 1 Kr'luk nominal değerde bir adet hisse senedine Brüt 20,00 Kr, net 18,00 Kr nakit temettü ödenmesi ve kâr payı ödeme tarihinin 04 Nisan 2024 olarak belirlenmesi öngörülmüştür.

Söz konusu kâr payının dağıtılması ile dağıtım tarihinin öngörüldüğü şekilde tespitine Ortaklar Genel Kurulu tarafından karar verilmiştir.

Finansal piyasalardaki gelişmelere ve şirketimiz likidite durumunun gelişimine göre yılın ikinci yarısında uygun koşullar oluşması halinde olağanüstü genel kurul kararı ile ilave kâr payı dağıtım imkanlarının ayrıca değerlendirilmesine karar verilmiştir.

Foreks
    Metals Market
    Montel News
    Foreks Twitter

Şişecam, yeni cam ambalaj ve cam ev eşyası fırınını ateşledi

29/03/2024 06:23:00

Şişecam, Eskişehir’de hayata geçirdiği yeni cam ambalaj fırınını ve soğuk tamirini tamamladığı cam ev eşyası fırınını ateşledi.

Şirket'ten yapılan açıklamaya göre, ana faaliyet alanlarında dünyanın ilk üç oyuncusundan biri olma hedefine kararlılıkla ilerleyen Şişecam, bulunduğu coğrafyalara ve paydaşlarına değer katan yatırımlarına aralıksız devam ediyor.

Bu yatırımlar sonucunda Şişecam Eskişehir kompleksi yaklaşık 1 milyon tonluk konsolide kapasitesiyle dünyanın en büyük cam üretim noktası haline geldi.

Şişecam Yönetim Kurulu Başkanı ve Murahhas Üye Prof. Dr. Ahmet Kırman ateşlenen yeni fırın yatırımıyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Yaklaşık 145 milyon dolar yatırımla ateşlediğimiz cam ambalaj fırını 127 kişiye ek istihdam sağlayacak. Yıllık brüt 198 bin ton kapasiteyle çalışacak fırında nitelikli şişe ve kavanoz üretimi yapılacak. Şişecam bu yatırımı global çapta enflasyonun ve buna bağlı olarak yatırım maliyetlerinin yükseldiği bir ortamda, artan talebi karşılamak ve girdi verdiği sektörlerin büyümesini desteklemek üzere hayata geçirdi. Şişecam Eskişehir Cam Ambalaj Fabrikası yeni yatırım sonucunda tek yerleşkede 5 fırın ve 24 hatla dünyanın en büyük kapasiteli cam ambalaj üretim tesisi haline geldi. Tesisin toplam cam ambalaj üretim kapasitesi yaklaşık yıllık brüt 760 bin tona ulaştı. Son yatırımın faaliyete geçmesiyle birlikte Şişecam’ın küresel cam ambalaj üretim kapasitesi yıllık 3,3 milyon tona ulaştı.”

-Şişecam cam ev eşyasında dünya lideri-

Şişecam Genel Müdürü Görkem Elverici Eskişehir’de soğuk tamiri tamamlanarak ateşlenen cam ev eşyası fırını hakkında şunları söyledi:

“Bugün Eskişehir'de açılışını yaptığımız yatırımlarımız sadece cam ambalaj alanıyla sınırlı değil. Eskişehir Cam Ev Eşyası üretim tesisinde ikinci fırınımızın soğuk tamirini de yaklaşık 29 milyon dolar Basın Bülteni yatırımla tamamladık. Elde edilen ek kapasite, Şişecam’ı cam ev eşyası üretiminde dünya liderliğine taşıdı. Yenilenen cam ev eşyası fırını yıllık brüt 64 bin ton kapasiteyle hizmet verirken 246 kişiye de ek istihdam sağlayacak. Eskişehir’deki cam ev eşyası üretim kapasitemiz ise yıllık yaklaşık brüt 190 bin tona ulaştı."

Tüm bu yatırımlar sonucunda Şişecam’ın Eskişehir’de cam ambalaj ve cam ev eşyası iş alanlarında ulaştığı konsolide üretim kapasitesi yaklaşık 1 milyon tonu buldu. Bu da Şişecam’ın Eskişehir üretim kompleksini dünyanın tek yerleşkede en büyük entegre cam üretim noktası haline getirdi. Eskişehir’de yaratılan bu ölçeğin, kaynakların verimli kullanımı ve operasyonel verimlik açısından da önemli avantajlar sağlaması hedefleniyor.

Foreks
    Metals Market
    Montel News
    Foreks Twitter

İSDEMİR'in kar payı dağıtımı Genel Kurul'da onaylandı

29/03/2024 06:23:30

İskenderun Demir Çelik'in pay başına 0,45 TL kar payı dağıtımı onaylandı.

Şirket'ten KAP'a yapılan açıklamada, "20.03.2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda duyurulan kar payı dağıtımına ilişkin hususlar, Şirketimizin 28.03.2024 tarihinde yapılan Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda görüşülerek onaylanmıştır. " denildi.

Genel kurulca, nakit kar payı dağıtım tarihinin/tarihlerinin belirlenmesi konusunda şirket yönetimi yetkilendirildi.

Foreks
    Metals Market
    Montel News
    Foreks Twitter

Sayfa 4082/4206 İlkİlk ... 3082358239824032407240804081408240834084409241324182 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •