Sayfa 67/1006 İlkİlk ... 1757656667686977117167567 ... SonSon
Arama sonucu : 8046 madde; 529 - 536 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by ozzyken Yazıyı Oku
    burgan bize 14.6 oranı zor veriyor.ama bakıyorum dolar benzin aldı başını gitti.
    işin ilginci evlerde satılmıyor.oturduğum apartmanda geçen sene 375 e satılan daire bu sene 300 e zor satıldı.evler birebir aynı.
    http://www.bloomberght.com/haberler/...iz-artirabilir
    robo konuşuyor ama takan yok roboyu

2. heyt be %7.3 büyümüşüz süperiz süper
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    şaka maka dolar 4 oldu valla kurbağanın ısıtılması gibi alışıyoruz herşeye
    tabi gönül istersi herkes zamanında faize, zamanın da dolara, zamanın da gayrimenkul e geçsin.. fakat finans/ekonomi kanalları , medya vesaire yapılan algı yönetimi .. küçük yatırımcının bu konular da"duyum" alamaması vesair ile kolay gibi görünse de küçük yatırımcının reel anlamda ciddi paralar kazanması zor ve büyük bir risk teşkil ediyor..

küçük yatırımcının bu konularda duyum almaması ve yanlış yönlendirmeler zaten bilinçli yapılıyor zira ÇEREZ olarak küçük yatırımcı görünüyor.. hiç birikimi olmayan insanları kredi yoluyla sömürüyorlar.. bir miktar birikimi olan insanları da borsa, döviz, gayri menkul gibi yatırım araçların da yüksekten satarak insanları zarara sokuyorlar.

bir yatırım aracında hareketlenmeyi görüp "artık yükseliş başladı" demek, bizim için ancak "sezgisel" olabilir.. benim bu konuda en büyük destekcim "sistemin aşağılık , ahlaksız, insafsız ve hatta gaspçı" olduğunu idrak etmek oldu..

bende umutabi, powerpc gibi bir miktar strese girme pahasına olaylara realist bakıyorum.. karşımızda oyun kurucular piyasaya istedği gibi yön verenler, istedğin de yükseltebilme, istedğin de düşürebilme gücüne sahip olanlar düşmanca, gaspçı zihniyetiyle, ahlaksızca olaylara bakan insanlar görüyorum..

onların ne düşündüğünü, zihniyetlerini anlamadan herşeyi bir yatırım gibi görmek ciddi kayıplara neden olabilir.. gerçek böyle değil..

4.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    http://www.bloomberght.com/haberler/...iz-artirabilir
    robo konuşuyor ama takan yok roboyu
    robo ne derse tersi çıkar kendi çıkarına göre konuşuyor. geçen eylülde dolar 3,10 olacak diyordu PATLADI

5.  Alıntı Originally Posted by BOZDOĞAN Yazıyı Oku
    Merhaba,
    Akbank kredi kartı yıllık ücret iadesi ile ilgili sorun yaşayan var mı acaba?İade yapmayacaklarmış,püf noktası öneren olur mu acaba?
    Axess ve wings kullanıyorum İkisine de iade yaptılar Telefon ile görüşmedim Akbank şikayet bölümüne iade edilmezse kapatacagima dair bir yazı yazdım Değerlendiriyoruz diye SMS geldi Baktım ekstrede iade yapılmış Sıkıntı yaşamadım bugüne kadar Aynı şekilde iade alıyorum sürekli
    Burada yazdıklarım tamamen kendi senaryolarımdır YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR....

6. Faiz işleri bittiği için topik boş kalmasın diye goy goy yapar olmuşsunuz. Oysa goy goy için de uygun başlıklar mevcut. Lakin okuryazarlık sorunu var galiba. Oran yazana saldıranlar bu goygoycular işte. Meydan onlara kalsın diye yapıyorlar.

Ben yine de Şekerbankın şeker gibi 32 günlük 500k tl . için verdiği 14,70 tavan faizi yazayım. Belki kendisini sağlamcı diye nitelendiren bir kesimin işine yarar.

7. Şekerbank yeni giriş veya temdit % 14.65 500k altı pazarlıksız. Pazarlıklı 10 bazpuan marj var.

3-4 yıl önce sadece oran sormuştum bir yere kaydetmişler telefonla aradılar.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

8. evet rxpu , aynen öyle. Ben kıymetli müşterileriyim ( onlar öyle diyor ) onun için kızcağız tam yarım saat dil döktü hazinelerine. Ama fazlasını vermediler. Bende zaten şu zaman da mevduat yapmam. O kadar çok fırsat var ki. Bu tip bulanık havalarda balık avlamak çok daha kolay. Sizde para olduğunu bilen kurumlar, hiç beklemediğiniz anda , beklemediğiniz tekliflerle arıyorlar. Ama yine niza çıkmasın diye yazmayayım. Normal kafalara hitap eden , tabela oranları bile öğrenmek bazılarında büyük sevinç yaratabiliyor.

Sayfa 67/1006 İlkİlk ... 1757656667686977117167567 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •