Sayfa 127/1006 İlkİlk ... 2777117125126127128129137177227627 ... SonSon
Arama sonucu : 8046 madde; 1,009 - 1,016 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,008
    Sizlere tavsiyem bankalar ile iliskinizi en dusuk seviyeye cekmeniz, hatta mumkunse sifirlamanizdir.
    Kredi kartlarinizin sayisini azaltin.
    Kullanmadiginiz hesaplari kapatin.
    Bankalar ve bankacilar ile iliskilerinizi minimuma indirmenin en en iyi yolu temettu yatirimciligidir.
    Bistteki sirketleri begenmeyebilirsiniz, yurtdisindaki hisselerden de artik kolayca alabiliyorsunuz.
    Syg,

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

2.  Alıntı Originally Posted by breakeven Yazıyı Oku
    garanti e-vadeli 14.3 veriyor .size düşük vermişler gibi
    Bu oran hosgeldin faizi icin, yenilemede malesef oran dusuyor.

Alıntı Originally Posted by blue70 Yazıyı Oku
    O miktarda sadece TL olması zaten yanlış.yumurtalarin tek sepete konması yanlıştır.
    Bu portfoyun TL kismi, genel olarak USD'de deyim.

Alıntı Originally Posted by Pythagoras Yazıyı Oku
    bu tutarla garanti bankası ile çalışmanız doğru değil, garanti bankası asla ve asla en iyi faizi vermez, personelleri cahildir bankacılıkla ilgili bilgileri yoktur. ÖB için 500K üzeri olmanız lazım ki öylesiniz, ÖB personeli de piyasa ile ilgili bilgili olsada bankacılığını yine bilmezler. Akbank keza aynı, bu tutarı en güzel vakıf,finans,deniz,halkbank gibi bankalarda değerlendirebilirsiniz.

asla ve asla zorunda kalmadıkça garanti ve (ç)akbank ile çalışmam. ikiside personeline eski tabirle zenci köleler gibi davranır. hele hele Akbank bu işte tam bir ustadır, biz bu bankalar ile çalışmaya devam ettikçe bu insan tüccarları zulüme devam edeceklerdir.

syg,
    Kesinlikle katiliyorum size, normalde garanti kullanmiyorum enpara ile M.T. ile vakitde kaymetmeden vadeli aciyordum ama bu Katar krizi patlak verince risk yuzunden Garanti'ye gectim kaldim. ICBC guzel oran veriyor ama sistemleri, mobil uygulamalari tek kelimeyle felaket derece kotu gozukuyor. Buyuk ihtimalle Deniz bank uzerinden devam edecegim, USD icinde bence cok cok iyi bir oran olan 3.9 veriyorlar.

3.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Sizlere tavsiyem bankalar ile iliskinizi en dusuk seviyeye cekmeniz, hatta mumkunse sifirlamanizdir.
    Bankalar ve bankacilar ile iliskilerinizi minimuma indirmenin en en iyi yolu temettu yatirimciligidir.
    Bistteki sirketleri begenmeyebilirsiniz, yurtdisindaki hisselerden de artik kolayca alabiliyorsunuz.
    Syg,

Syg,
    Hocam yeri burası değil biliyorum ve armut piş ağzıma düş gibi olacak onun için de peşin özürlerimi sunayım. Sizin görüşlerinizi -forumu uzun süredir takip ediyorum- faydalı bulduğum için soruyorum;

- Temettü amaçlı ilk 5 hisse senedi tavsiyeniz nedir?
    - Zamanlama için öneriniz nedir?

Forum okuyucuları için biraz açıklama yapayım, 2,45 USD civarından TL'den çıkmaya başladım, çeşitli fiyatlardan mesela geçen sene 3,89'dan bile USD almışlığım o doları mecburen 3,40'dan bozmuşluğum da var. Toplamda 400K USD'den bahsediyorum. Yarısıyla geçen sene oturmak için ev aldım (3,40'dan bozduğum para) gerisi USD. 25 nisana kadar dolardayım. MB kararlarına göre 4,50'yi de aşarsa USD tedricen çıkmayı planlıyorum. Ama 15 TL faizi ben yiyemedim sen ye demekten başka birşey değil. Kısmen de olsa getiri şansı olan, sağlam, eski, defterinde maddi varlık olan bir şirkete temettü amaçlı yatırım da seçeneklerim arasına aldım. Belki paramın %25'i ile olabilir.

4. Sabah 500,000 tl mevduat bozuldu komple dolar geçildi 4 kuruş karda. Gelen bilgi doğru çıktı.

Ahme acil bilgi nedir?

6.  Alıntı Originally Posted by blue70 Yazıyı Oku
    Ahme acil bilgi nedir?
    Usa, ''davayı erteliyorum, maç başlamak üzere, düşün taşın tarafını seç, öttürücem sen bilirsin'' mesajı mı verdi acaba ilgili makamlara?

7.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Syg,

Syg,
    "bankalarla ilişkilerinizi en düşük seviyeye çekin" bu nedir?

1milyon tl mevduatı var adamın çeksin mi yani?

8.  Alıntı Originally Posted by vmax Yazıyı Oku
    Cevabiniz icin tesekkurler, dediginiz gibi Garanti en cok guvenilebilecek bankalarinda basinda geliyor ama ozellik USD gitmek istersem faiz oranlari inanilmaz derece dusuyor(%1.9).

Denizbank da yillikta USD icin %3.9 gibi guzel bir oran veriyor aklimi celiyor acikcasi.
    herkes herşeyi söyler.. bence paranızı 4-5 parçaya bölmek gibi bir durumunuz yoksa garanti bankasından ayrılmayın derim.. burası türkiye ne olur, ne olmaz..

bir arkadaş 14.3 e-vadeli garanti bankasının verdiğini söylemiş.. iyi oran bence.

Sayfa 127/1006 İlkİlk ... 2777117125126127128129137177227627 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •