Sayfa 433/1023 İlkİlk ... 333383423431432433434435443483533933 ... SonSon
Arama sonucu : 8183 madde; 3,457 - 3,464 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by MeDyUm Yazıyı Oku
    vatandaş dolar alsın, almayan kalmasın diye kötü haberler bilinçli pompalanıyorsa, dolarda bu sefer düşüş çok sert olacak demektir, okkali faiz artışı hem borsa tarafını hem burayı yikacak güçte olabilir, 400 puan yapacaklar diye tahmin ediyorum, 700 puan olursa herkes şah-mat olur
    https://media.giphy.com/media/l3Ucnv...rxy8/giphy.gif
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Faizi kaç arttırırlarsa arttırsınlar benim dikkatimi çekmedi bütçe rakamlarını açıklamışlar sanırım aylıkta tüm zamanların rekorunu kırmış durumda açık
    adamlar şu akdar faiz dışı fazla verdik derlerken fazi dışı 10 milyar açık verdik demişler yani faizide koydunmu 20 milyar demek oluyor bu
    Diğer taraftan EM'ler açısından en büyük cari açık bizde..yavaş yavaş sıkılaşan ortamda MB'sı faizi ciddi miktarda arttırarak dövizi tekrar baskılarsa, cari açık ciddi bir risk olmaya devam eder ve eninde sonunda duvara garantili bir şekilde yine toslanır..gerek yok, öyle yada böyle cari açık inmek zorunda..ha öyle yapılırsa şöyle-böyle olur ayrı konu..istikamet belli bence, bu duruma biz getirdik ve bu ortamda başka bir çıkış yolu gözükmüyor şeklinde düşünüyorum..

3. Ak ların ideolojisi faiz arttırımına en büyük engel, bilimle değil hurafe ile devlet yönetiyorlar. o yüzden dolara DEVAMMM. isterse sanayi ve tarım tümden batsın inşaata DEVAMMM. inşaat AK ideolojinin temelidir.

69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

5.  Alıntı Originally Posted by MeDyUm Yazıyı Oku
    vatandaş dolar alsın, almayan kalmasın diye kötü haberler bilinçli pompalanıyorsa, dolarda bu sefer düşüş çok sert olacak demektir, okkali faiz artışı hem borsa tarafını hem burayı yikacak güçte olabilir, 400 puan yapacaklar diye tahmin ediyorum, 700 puan olursa herkes şah-mat olur
    Yaşınız oldukça genç herhalde...Daha önceki krizlerde önce döviz aşırı yükselmiş buna mukabil aşırı faiz artışları olmuştu,böyle 3 ayda %10 değil,1 gecede %50 gibi..O kriz zamanlarında dövizde bulunan kişiler bir miktar kardan zarar ederek bu aşırı faizlerden de faydalanmıştı,bu şartlar altında bırakın 400-700 baz puan,50 baz puan faiz artışı bile zor görülüyor...

6.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Tuğçe’ye takılmadım da ....

169 beğeni almış... O kodu.

7.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Evet Tuğçe konuştu,şimdi bizler yanan beyin devrelerimiz için tamirci arayalım

Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    İstersen yazdıklarını kelime kelime bir daha oku. Bu ülkede Reis sabah akşam faizden şikayet edecek ve emrindekiler 400 faiz artıracak öyle mi ? Azda değil 400 .... O zaman Reis hangi konumda olur , kime ne sözü geçer. Ben senin ne demek istediğini anlıyorum, ABD nin körüklediği bir kur savaşı var ve çin vb. ülkeler devalüasyon yapıyorlar. Bizim de ayakta kalabilmek için devalüasyon yapmamız gerek. Açıkca yapsalar oy kaybederler demek istiyorsun.
    İnan bu halk, açıkca yapılacak %50 devale ses çıkarmaz. Reis yaptıysa bildiği var der. Ama arkasından iş çevrilmesini affetmez , sandıkta iş çevirir.
    istediği kadar sabahtan akşama kadar şikayet etsin..bunları fazla gözünde büyütme..

o şikayetler trübünlere..halka çaresiz bir adam imajı vermek istemiyorlar..

daha once de 500 baz puan arttırmak zorunda kalmışlardı..

kabadayılık dunya arenasında sökmez.. 3-4 gün içinde örneğin 4.50-5.0 aralığına gelsin hemen arttırmak zorunda kalacaklardır..zamana yayılmış bir devalüasyonda ise elleri daha serbest, arttırmazlar.

dünya kadar borç almış durumda Reis dediğiniz kişi.. bu lakaba hiç yakışmayan bir düşüncesizlik ile dolara ve borçlanmaya dayalı bir ekonomi kurmuş..köprü geçiş ücretlerin dolara endeksli.. ihaleleler dolar üzerinden.. avm kiraları dolara endeksli.. elektrik ücretleri dolara endeksli.. bunları yapanlar sonuçta bu zihniyet..

baştan sona hatalar zinciri..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Sayfa 433/1023 İlkİlk ... 333383423431432433434435443483533933 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •