Sayfa 61/183 İlkİlk ... 1151596061626371111161 ... SonSon
Arama sonucu : 1458 madde; 481 - 488 arası.

Konu: LKMNH - Lokman Hekim Sağlık

1.  Alıntı Originally Posted by Monte Carlo Yazıyı Oku
    Lokman Hekim Hastanelerinden bu tür büyük açılım ve aktiviteler beklemek çok doğru değildir. Etkin bir yönetim gücü bulunmamaktadır. Birçok yöneticisi siyasi menfaatleri peşinde koşarak hem risk hem etkisiz bir yönetim oluşmasının kaynağıdır. Günün birinde bu riskler mutlaka fiyatlanacaktır.
    Normalde lokman icin 7 lira seviyesi icin al önerileri var...
    Ama lokmandan pek bisey beklememek gerektigini coktan ogrendi k.yatirimci...

Beklenti, yeni arzlarla birlikte sektorde oluşacak ortalama fiyatlamanin lokmanin fiyatindan yukarda olmasi...
    Haliyle potansiyel prim vaadeder duruma geldi kagit.

GT-I9500 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

.

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

3. Medical Park ve Memorial hastanelerinin halka arzı sonrası oluşacak, sektörel ortalamalar ve fiyatlamalar Lokman'ın fiyatında da belirleyici oluyor. Şirketlerin satışı, ortaklık kurması, yeniden değerlemeler gibi kati bir fiyatlama mekanizması bu. Şu anda Lokman'da bu mekanizma işliyor.

Lokman yeni bir hastane yatırımını tamamlamış, bir yenisine ve ayrıca bir de üniversite hastanesine devam eden bir şirket. 1.5 milyon adetten fazla da kendi hisselerini taşıyor. Şirket yönetiminin sağlık sektöründeki bu halka arz sürecini değerlendirip bu hisseleri mutlaka blok olarak kurumsal yatırımcılara satması lazım. Bundan iyi fırsat bulamazlar. İyi bir büyüme hikâyesi, sektörel olarak ucuz kalmışlık ellerini güçlendiriyor.

Bu hisselerin satışından gelecek nakitle yatırımlar daha hızlı tamamlanıp yüksek kârlılığa daha çabuk ulaşılabilir. Lokman yönetiminin elinde iyi bir fırsat var, iyi değerlendirebilirlerse hem yepyeni yatırımların önünü açarlar, hem de hisse fiyatında sürekli ve kalıcı yükselişi sağlamış olurlar.

4. Değerli dostlar benden başka yazan yok, fazla kimse de kalmadı galiba. Aslında fazla da yazacak bir şey yok. Fiyatlama sürecindeyiz. Hala yıllık cironun özellikle de potansiyel 2018 cirosunun epey altındayız. Yeni halka arzlarda nasıl bir sektörel ortalama oluşacak, burası önemli. Lokman'ın nihai fiyatını da bu belirleyecek.

Halka açıklık oranımızın yüksek olması ve Bizim Menkul'de Demokles kılıcı gibi bekleyen mallar en önemli risklerimiz arasında.

5. Şunu bir daha ifade edeyim. Bu halka arz süreci Lokman için iyi bir ortam yarattı. Yakında izahnameler yayınlandığında irili ufaklı birçok yatırımcının dikkati sağlık sektörüne kayacak.

Lokman'ın iyi bir büyüme hikâyesi var. Şirket yönetiminin mutlaka ama mutlaka elinde tuttukları hisselerle ilgili özellikle yabancı kurumsal yatırımcılara "roadshow"lara çıkarak kendilerini tanıtmaları ve o hisseleri satmaları lazım. Bu fiyatlardan kurumsal yatırımcılara blok satış hem şirket finansallarını hem de hisse fiyatını çok olumlu etkileyecektir.

6.  Alıntı Originally Posted by VaLeNTiNe Yazıyı Oku
    Şunu bir daha ifade edeyim. Bu halka arz süreci Lokman için iyi bir ortam yarattı. Yakında izahnameler yayınlandığında irili ufaklı birçok yatırımcının dikkati sağlık sektörüne kayacak.

Lokman'ın iyi bir büyüme hikâyesi var. Şirket yönetiminin mutlaka ama mutlaka elinde tuttukları hisselerle ilgili özellikle yabancı kurumsal yatırımcılara "roadshow"lara çıkarak kendilerini tanıtmaları ve o hisseleri satmaları lazım. Bu fiyatlardan kurumsal yatırımcılara blok satış hem şirket finansallarını hem de hisse fiyatını çok olumlu etkileyecektir.
    Meraba sayin valentine. Hala biraz mal var elimde.
    2017 bilancolarindaki yamukluk nedeniyle şirketi yönetenlere olan guvenim sifir. Onlardan vizyoner bi hareket beklemiyorum. Ellerindeki hisselerle ilgili bir planlari oldugunu da dusunmuyorum.
    Lokmandaki hareketin sadece yeni arzlarla ilgili oldugunu dusunuyorum. Yeni arzlar lokman icin yeni degerlemeler getireceginden cok ucuz kalacagi dusuncesiyle alimlar var bence. Yoksa hicbir kimsenin şirket yonetiminde ışık gördügunu sanmiyorum.
    Saygilar

7.  Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku
    Meraba sayin valentine. Hala biraz mal var elimde.
    2017 bilancolarindaki yamukluk nedeniyle şirketi yönetenlere olan guvenim sifir. Onlardan vizyoner bi hareket beklemiyorum. Ellerindeki hisselerle ilgili bir planlari oldugunu da dusunmuyorum.
    Lokmandaki hareketin sadece yeni arzlarla ilgili oldugunu dusunuyorum. Yeni arzlar lokman icin yeni degerlemeler getireceginden cok ucuz kalacagi dusuncesiyle alimlar var bence. Yoksa hicbir kimsenin şirket yonetiminde ışık gördügunu sanmiyorum.
    Saygilar

Merhaba sayın bzaferb,

Yükselişin nedeni konusunda sizinle hemfikirim. Bahsettiğim şirketin elinde tuttuğu hisseler konusu yeni bir beklenti olabilir. O yüzden yazma ihtiyacı hissettim.

Elde tutulan hisseler an itibariyle 11 milyon TL'lik bedava ama malesef atıl bir kaynağı ifade ediyor. Nerdeyse yeni bir hastane parası. Daha iyi bir fiyat bile oluşabilir. Bundan inşallah hem şirketi hem de yatırımcıları mahrum bırakmazlar. Yönetime ben de sizin gibi fazla güvenmiyorum ama netice itibariyle düşe kalka da olsa organik büyüme trendi var Lokman'ın. Bu tip trend oluşturmuş şirketlere taze para girişi, büyüme yolunda ciddi katalizör oluşturabilir.

8. Lokmayı medikal park yada memorial karşılaştırıp ederini hesaplayan çıktı mı?

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 61/183 İlkİlk ... 1151596061626371111161 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •