Sayfa 318/913 İlkİlk ... 218268308316317318319320328368418818 ... SonSon
Arama sonucu : 7299 madde; 2,537 - 2,544 arası.

Konu: KUTPO - Kütahya Porselen

1.  Alıntı Originally Posted by temelreisim Yazıyı Oku
    Nerden biliyorsun? Sen spk mısın,? Devletmisin?
    İsteyen şikayetini yapar.
    Spk; tahtada eğer var ise suni yapay baskı oluşturanları tespit eder ceza verir. Yok ise yoktur.
    Maliye de bilançoları faturaları inceler. 104 milyon luk eski para ile 104 trilyonluk yönetim + satış pazarlama giderlerini inceler. Faturalarda bilançoda bilinçli yanlışlık yanıltma var ise şirkete ve bağımsız denetim firmasına ceza keser adli idari ne gerekiyorsa o yapılır. Yoksa yoktur.
    Burda para yatırıp geçen seneden bu yana bekleyenler var. Hadi ben zararı kabul edip gitmiştim. Görüyorum ki 1 yıldır zararda bekleyenler var.
    İsteyen şikayetini yapar. Cumhurbaşkanlığı Başbakanlık spk inceleyip geri dönüş yapıyorlar merak etmeyin arkadaşlar. Ben vestel de iken yazmıştım açığa satış ile ilgili spk ya. Sonra genel açığa satış ile ilgili o zaman bir karar yayınlamışlardı.
    Bunun gibi tiplere kanmayın, birşey olmaz demeyin. Yazan yazar. Devlet inceler gereğini yapar. Burdan kim yazdı diye sormak yerine maduriyetinizi sebepleri ile ilgili yerlere yazın.
    Bilimsel borsa analizi olarak defter değeri 7.10 tl altında işlem görüyor. Her yıl kar ediyor. Ciro artıyor. Brüt kar artıyor. Her ne hikmetse net kar da hep sıkıntı var.
    Şirketin sermayesi 39 milyon tl. Yönetim+satış pazarlama gideri 104 milyon tl, bu demek ki bu harcanan para ile 3 tane daha kütpo fabrikası kurabilirsin. Bu sizce mantıklı mı? Bilimsel mi? Etik mi?

Yeni üye olmuşsun tüm yazıların burda. Hayırdır ne işsin?

ASLAN
    Serbest piyasada kazandırmak zorunda değil herşey kanunlara uygun boşuna devletin memurlarını meşgul etmemek lazım,en iyisi almayacaksin böyle fakirin kağıtlarını, çünkü fakir bitecek sanır kimseye birşey vermez😁...ytd...!!!

GM 5 Plus cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by temelreisim Yazıyı Oku
    Nerden biliyorsun? Sen spk mısın,? Devletmisin?
    İsteyen şikayetini yapar.
    Spk; tahtada eğer var ise suni yapay baskı oluşturanları tespit eder ceza verir. Yok ise yoktur.
    Maliye de bilançoları faturaları inceler. 104 milyon luk eski para ile 104 trilyonluk yönetim + satış pazarlama giderlerini inceler. Faturalarda bilançoda bilinçli yanlışlık yanıltma var ise şirkete ve bağımsız denetim firmasına ceza keser adli idari ne gerekiyorsa o yapılır. Yoksa yoktur.
    Burda para yatırıp geçen seneden bu yana bekleyenler var. Hadi ben zararı kabul edip gitmiştim. Görüyorum ki 1 yıldır zararda bekleyenler var.
    İsteyen şikayetini yapar. Cumhurbaşkanlığı Başbakanlık spk inceleyip geri dönüş yapıyorlar merak etmeyin arkadaşlar. Ben vestel de iken yazmıştım açığa satış ile ilgili spk ya. Sonra genel açığa satış ile ilgili o zaman bir karar yayınlamışlardı.
    Bunun gibi tiplere kanmayın, birşey olmaz demeyin. Yazan yazar. Devlet inceler gereğini yapar. Burdan kim yazdı diye sormak yerine maduriyetinizi sebepleri ile ilgili yerlere yazın.
    Bilimsel borsa analizi olarak defter değeri 7.10 tl altında işlem görüyor. Her yıl kar ediyor. Ciro artıyor. Brüt kar artıyor. Her ne hikmetse net kar da hep sıkıntı var.
    Şirketin sermayesi 39 milyon tl. Yönetim+satış pazarlama gideri 104 milyon tl, bu demek ki bu harcanan para ile 3 tane daha kütpo fabrikası kurabilirsin. Bu sizce mantıklı mı? Bilimsel mi? Etik mi?

Yeni üye olmuşsun tüm yazıların burda. Hayırdır ne işsin?

ASLAN
    fabrika ödenmiş sermaye ilemi kuruluyor ozaman 100 milyona, 30 tane egeen fabrikası da kurarsın

3. Gün içi alan satanları atabilecek arkadaş varmı. Teşekkürler iyi akşamlar iyi hafta sonları.

4. Sn Uzunburun,bundan sonraki düşünceleriniz nedir hisseyle ilgili?

5.  Alıntı Originally Posted by marv Yazıyı Oku
    fabrika ödenmiş sermaye ilemi kuruluyor ozaman 100 milyona, 30 tane egeen fabrikası da kurarsın
    Ooo, burda da değişik yorumlar gelmeye başlamış)))
    Kamilmisin diyeceğim lakin, sanırım değilsin.
    Ya kardeş, o şirketin fi tarihindeki sermayesi belki 10 yıl belki 20 yıl önce ki, belki de 30
    İnce nokta o dur zaten. Sermaye artı demirbaş vs ile şirketi kurarsın, kar edersin büyürsün özsermayen artar, aralarda sınıf atlamak için sermaye arttırımı yaparsın. Lakin o şirkette yapmamış. Şimdi kurulsa sermayesini tahminen minumum 50 milyon tl göstermek zorunda.
    Burda da anlatmak istediğim o. Bu şirketin Sermaye 39 milyon, özsermaye 300 milyona yaklaşmış, piyasa değeri 250 milyon.
    Egeenin piyasa değeri 1 milyar tl nin üstünde, o kadar küçük sermaye ile kurulmuş, güzel kar ile özsermaye artmış, borsa bunu fiyatlamış.Hadi egeen hisse fiyatı borsa da fiyatlanmış, bu hep geriye gidiyor.
    Ayrıca eskici zaarız))) 6 sıfır atılınca geçmişi unutmuşuz bakıyorumda... 39 milyon dediğin 39 trilyon. Gider de 104 trilyon.
    40 milyon paran varsa gel, izmit yalova sanayi aday yerlerde sana porselen fabrikası kurarız. Sıkıntı yok Kamil efendi kimi kandırıyorsunuz???
    104 milyon diyince basit geliyor lakin 104 trilyon diye düşünün bakalım o giderleri.
    Hee şirket diyorsa ki size ne kardeşim para benim değil mi harcarım harcarım. Sınırım ayarım limitim yok. Zarar bile olsa harcarım. Onun yasal limiti var mıdır nasıl oluyor onu bilemem.

ASLAN

6. helalinden

Alıntı Originally Posted by temelreisim Yazıyı Oku
    Ooo, burda da değişik yorumlar gelmeye başlamış)))
    Kamilmisin diyeceğim lakin, sanırım değilsin.
    Ya kardeş, o şirketin fi tarihindeki sermayesi belki 10 yıl belki 20 yıl önce ki, belki de 30
    İnce nokta o dur zaten. Sermaye artı demirbaş vs ile şirketi kurarsın, kar edersin büyürsün özsermayen artar, aralarda sınıf atlamak için sermaye arttırımı yaparsın. Lakin o şirkette yapmamış. Şimdi kurulsa sermayesini tahminen minumum 50 milyon tl göstermek zorunda.
    Burda da anlatmak istediğim o. Bu şirketin Sermaye 39 milyon, özsermaye 300 milyona yaklaşmış, piyasa değeri 250 milyon.
    Egeenin piyasa değeri 1 milyar tl nin üstünde, o kadar küçük sermaye ile kurulmuş, güzel kar ile özsermaye artmış, borsa bunu fiyatlamış.Hadi egeen hisse fiyatı borsa da fiyatlanmış, bu hep geriye gidiyor.
    Ayrıca eskici zaarız))) 6 sıfır atılınca geçmişi unutmuşuz bakıyorumda... 39 milyon dediğin 39 trilyon. Gider de 104 trilyon.
    40 milyon paran varsa gel, izmit yalova sanayi aday yerlerde sana porselen fabrikası kurarız. Sıkıntı yok Kamil efendi kimi kandırıyorsunuz???
    104 milyon diyince basit geliyor lakin 104 trilyon diye düşünün bakalım o giderleri.
    Hee şirket diyorsa ki size ne kardeşim para benim değil mi harcarım harcarım. Sınırım ayarım limitim yok. Zarar bile olsa harcarım. Onun yasal limiti var mıdır nasıl oluyor onu bilemem.

ASLAN
    Sayin Temel reis yazilariniza katilmamak mumkun degil. Bazi arkadaslarinda dusuncelerine sonuna kadar saygiliyim ama sizin ortaya koydugunuz doneleri rakamlar da destekliyor.Acikcasi ben bu hisseye 2 ay once girdim. Girerkende bilancolari ni inceledim ve kuthaya porselen gibi yillarin frmasinin bu fiyatlarda bu satis geliriyle olmasina cok sasirmisdim ve o heycanla hisseye girdik(hatam patron hissesi olmasini unuttuk). Gecmis yillarin karlarindan bahsetmiyorum bile. Son vergi dairesini verilen bilancodaki 104 milyonluk pazarlama ve yonetim giderlerine cocuklar bile inanmaz. Sanki sirket Thy deki gibi dunya yildizlariyla reklam anlasmalari yapti yada yurtdisinda bizim bilmedigimiz pazarlama anlasmalari(yurtdisindaki bir cok reklam pazarlama vs gibi anlasmalarda devlet destegi var unutmayalim).Arti turk firmasindaki patron zihniyetini cok iyi biliyoruzz bu kadar parayi yoneticelere vermezler.Burayi izleyene sirket yoneticilerini yada calisanlarina soyluyorum bilanconuz inandirici degil ve ben yatirimci olarak bu isin arkasindan sonuna kadar gidecegim. gerekli yerlere sikayetlerimi yapicagim.Tabiki biz kucuk yatirimciyiz ne kadar etkili oluruz bilemem ama hissedeki emeklilik fonlari umarim bu bilancoyu iyice incelerler.
    Madem parinizi paylasmak istemiyorsunuz neden borsaya aciliyorsunuz.
    104 milyonluk satis ve pazarlama gideri yazan bir sirketin artik ne kadar para kazandigini siz dusunun.Benim dusuncem bu bilanconun 60-70 lerde dolasmasi gerekiyordu. Nisantasinda kelepir arsa almis gibi hissediyorum kendimi elbet bir gun zincirlerini kirmak zorunda kalicakdir.Patron istesede istemesede.

dusunduklerim beni baglar kesinlikle yatirim tavsiyesi degildir.

herkese saygilar

7. Geçen sene üç aylık bilanço öncesi, en yüksek ulaştığı fiyat, 12 aylık vdk açıklanmadan önceki fiyat olmuş. Eğer benzeri olursa Mayıs başında tekrar düşüşün başladığı 6,68 görülebilir. Daha iyi performans gösterir mi? İnşallah diyelim. Yaklaşık 7 yıldır takip ediyorum, hissede bulunmadığım tek zaman aralığı rallinin olduğu süreçti. Genel olarak hep yanlış zamanlarda hissede bulundum. Hep çok iyi olacak diye inandım ve güvendim. Hisse senetleri piyasasında ky nin kazanma olasılığı alıp unutmak ile olabiliyor. Dolayısıyla kapatalım, unutalım. 10 sene sonra 20 sene sonra çocuklarımıza miras bırakalım. YTD. Herkese bol kazançlar...

8.  Alıntı Originally Posted by Phantom Yazıyı Oku
    Geçen sene üç aylık bilanço öncesi, en yüksek ulaştığı fiyat, 12 aylık vdk açıklanmadan önceki fiyat olmuş. Eğer benzeri olursa Mayıs başında tekrar düşüşün başladığı 6,68 görülebilir. Daha iyi performans gösterir mi? İnşallah diyelim. Yaklaşık 7 yıldır takip ediyorum, hissede bulunmadığım tek zaman aralığı rallinin olduğu süreçti. Genel olarak hep yanlış zamanlarda hissede bulundum. Hep çok iyi olacak diye inandım ve güvendim. Hisse senetleri piyasasında ky nin kazanma olasılığı alıp unutmak ile olabiliyor. Dolayısıyla kapatalım, unutalım. 10 sene sonra 20 sene sonra çocuklarımıza miras bırakalım. YTD. Herkese bol kazançlar...
    Al benden de o kadar kardeş şirket karlıysa unut gitsin elvet bir gün değerini bulacak.

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 318/913 İlkİlk ... 218268308316317318319320328368418818 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •