Sayfa 491/913 İlkİlk ... 391441481489490491492493501541591 ... SonSon
Arama sonucu : 7299 madde; 3,921 - 3,928 arası.

Konu: KUTPO - Kütahya Porselen

1.  Alıntı Originally Posted by Phantom Yazıyı Oku
    Son 5 hafta takaslarda hisse fiyatı 5,40-6 aralığında önemli alıcılar
    Emeklilik fonları+107bin
    Akyatırım +192 bin
    Yatırım finansman+95 bin
    Citibank+51bin
    Bakalım yeni hafta neler getirecek. Ytd.
    Ortalama maliyetler 7 civarı gibi, aylardır milleti bayılta bayılta dökmeye, zararla sattırmaya çalışıyorlar ve başırılı oldukları ortada.
    En son cuma günü endeks artıyken %1 üstünde eksi kapattı, birileri daha vedi ki en düşüğünden kapattı.
    İyi haberler geliyor tınlamıyor, iyi bilanço geliyor tınlamıyor, teşvik başvuruları hizandırılmış şekilde onaylanıyor yine tınlamıyor.
    Malın kontrolü kendilerinde, keyiflerini beklemekten başka yapacak birşey yok.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

2. Bu kadar sığ bir hissede olan olayların hepsi doğal. Tahta kontrol altında. Hiç bir olumlu haberin fiyatlanmasına izin verilmiyor. Bu kadar baskıladıklarına göre halen dökmeye çalıştıkları küçük yatırımcı var. Ne zaman onlarıda dökerler harekete başlar.

3.  Alıntı Originally Posted by venedik Yazıyı Oku
    Yatırım fonları genelde uzun vadeli yatırım yaparlar. 2015 yılında ile 2018 yılı arasında hisse oranı % 0,15 ten % 26,39 oranına çıkmış durumda. Adamlar artık bu çaydan balık yakalama kıvamına gelmiş durumdalar. Kutpo temettü oranı düşük bir hisse. Fakat büuüyen ve yatırım yapan bir şirket. Bunun geri dönüşü mutlaka bir gün hisseye yansıyacaktır. Kısa vadeli düşünmedikleri için sabır ile alıma devam ediyorlar. Bu fonlar milletin parasını batırmak için iş yapmıyorlar. Tam tersine para kazanmak için yatırım yapıyorlar. Gün gelecek kazanacaklardır. Vardır bir bildikleri. Ytd
    Genel mantik olarak haklisiniz ama ben burada boyle oldugunu zannetmiyorum yaniliyorda olabilirim ama benim dusuncem bir gun uyandigimizda 2 kusur milyon lotu yabanciya virmanlanmis gorucegimiz y.t.d

4. Sn Kokadu, sizinde dediğiniz olabilir. Bu hissede at izi it izine karışmış durumda.

5.  Alıntı Originally Posted by Kokadu Yazıyı Oku
    Genel mantik olarak haklisiniz ama ben burada boyle oldugunu zannetmiyorum yaniliyorda olabilirim ama benim dusuncem bir gun uyandigimizda 2 kusur milyon lotu yabanciya virmanlanmis gorucegimiz y.t.d
    Bana da mantıklı geldi.
    Direk yabancı alsaydı kimseyi dökmeyeyecekleri gibi yeni alıcaları da tahtaya doldurmaya neden olurdu.
    Tabii bu hisse başka türlü bir hisse, fiili dolaşım az ve dolaşımdakilerde toplanmış görüyor, ne yapar bilinmez.

6.  Alıntı Originally Posted by venedik Yazıyı Oku
    Sn Kokadu, sizinde dediğiniz olabilir. Bu hissede at izi it izine karışmış durumda.
    Döviz pozisyonu fena değil ..ihracat %30 yıl sonu %50 ye ulaşabilir ..kötü bir durum yok borç yok dediğiniz gibi baskı var piyasalar belirsiz alıcılar isteksiz kredi kullanmadan sabretmek lazım...

7. Yaklaşık olarak 2 dolara aldığımız hisseyi şimdi 0.90 dolardan bizden istiyor, enflasyon, faiz, kur bir tarafa, TL fiyatına bile gelemiyor.
    Hisseler dışındaki herşeyin fiyatı yükseldi, tuvelet bile 1 liradan 1,5 lira oldu. Bunu da seve seve yükseltemk zorundalar.

8. Aşağıya döndü yine. Piyasada işini kolaylaştırıyor. Bakalım nereye kadar salacak.

Sayfa 491/913 İlkİlk ... 391441481489490491492493501541591 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •