Sayfa 214/1032 İlkİlk ... 114164204212213214215216224264314714 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 1,705 - 1,712 arası.

Konu: HALK Cafe - I

1. Th selam arada bakiyoruz hulka henüz ao yı düsurmedim olasi 7 altina inerse diye beklemeye devam şu yorumlarinin zaten gerceklesmesi demek hisseye arkadan bakariz modu olusur demek tir ama dolara baktikca nerden bi duzeltme yer onu kestiremiyorum beklemeye devam

2. Halkb Haftalık

Hayat hoş gerisi boş

3.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    TR bankacılık piyasasına girmek isteyen körfez yatırımcıları için ortam çok uygun şu anda. Örneğin QNB Finansbank'ın sahipleri için ideal bir ortam var. Bir hamlede aktifler bazında TR'nin en büyük bankasına sahip olabilirler. QNB Finansbankın aktifleri 130 milyar tl, özkaynakları da 13 milyar tl. Şimdi QNB doğrudan TVF'ye yaklaşıp Halkbankın %25 blok hissesine talipli olduklarını ve şu anki spot değerin 3 katı olan 6 milyar dolarlık toplam değer üzerinden %25 lik blok hisse için1.5 milyar dolar ödemeye hazır olduklarını açıklasa ne olur? TVF elindeki %51.1 hisseden %25 lik blok hisse için şu anki spot fiyatın 3 katı (24 tl) gibi süper bir fiyat elde etmiş olur. Sonra da QNB borsada işlem gören %48.9 luk hisseden %26 ya karşı gelen 325M lotu toplayıp elindekileri %51 e yükseltir, böylece bankanın yönetimini ele geçirip ana hissedar olur. Peki borsadan alacağı %26 lık 325M lot hisseyi kaçtan toplayabilir? Şu anki spottan alıma başlanıp 20 tl ye kadar alıma devam etmeleri durumunda bile (8+20) : 2=14 tl ortalamadan 325M hisseyi toplarlar, hadi buna 3 dolar diyelim. Böylece 325Mx3=1 milyar dolar daha ceplerinden çıkar. %51 lik hisse için toplam maliyet böylece 1.5+1=2.5 milyar dolar olur. Halkbankta yönetim onlara geçer geçmez QNB Finansbank ile birleşme yaparlar, böylece 2018 sonu itibariyle 375+150=525 milyar tl lik toplam aktifleriyle TR'nin en büyük bankası yaratılmış olur (şu an 1 numara olan Ziraat'ın toplam aktifleri 31.3.2018 itibariyle 457 milyar tl dir, özkaynakları ise 53 milyar tl dir). Toplam özkaynaklar da 45 milyar tl gibi oluşur 2018 sonunda. 2.5 milyar dolarlık bir yatırım körfezdeki yatırımcılar için hiç de büyük bir meblağ değildir, sonuçta böyle bir hamle ile TR'nin en büyük bankasının sahibi/ana hissedarı oluyorsunuz.
    Çok güzel bir senaryo yazmışsınız, elbette hissedarlar olarak bizim çok işimize gelir böyle bir durum. Yalnız kalın işaretlediğim bölüme katılmıyorum. Bankayı almak için TVF'den %25 alıp kalanı borsadan toplamak niye? TVF yönetimi kaybedince banka işine yaramaz, doğru düzgün temettü de vermiyor, hepsini satsın ordan alsınlar. Yok sizin dediğiniz gibi olursa kalan %25'i borsadan kolay kolay toplayamazlar, böyle bir talep haberi hisseyi direk uçurur, satıcısız kalır piyasa, öyle yavaş yavaş toplayamazlar. TVF'den 24 liraya hisse almışken borsada kim adamlara 10-15 liralardan hissesini satar ki? 20-25 liralara çıkmadan çözülme olmaz, sonrası da zor, kan kokusu alan büyük fonlar iyice sıkıştırırlar hisseyi ve QNB'yi.
    Neyse, düşünmesi bile zevkliydi..

4.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    TR bankacılık piyasasına girmek isteyen körfez yatırımcıları için ortam çok uygun şu anda. Örneğin QNB Finansbank'ın sahipleri için ideal bir ortam var. Bir hamlede aktifler bazında TR'nin en büyük bankasına sahip olabilirler. QNB Finansbankın aktifleri 130 milyar tl, özkaynakları da 13 milyar tl. Şimdi QNB doğrudan TVF'ye yaklaşıp Halkbankın %25 blok hissesine talipli olduklarını ve şu anki spot değerin 3 katı olan 6 milyar dolarlık toplam değer üzerinden %25 lik blok hisse için1.5 milyar dolar ödemeye hazır olduklarını açıklasa ne olur? TVF elindeki %51.1 hisseden %25 lik blok hisse için şu anki spot fiyatın 3 katı (24 tl) gibi süper bir fiyat elde etmiş olur. Sonra da QNB borsada işlem gören %48.9 luk hisseden %26 ya karşı gelen 325M lotu toplayıp elindekileri %51 e yükseltir, böylece bankanın yönetimini ele geçirip ana hissedar olur. Peki borsadan alacağı %26 lık 325M lot hisseyi kaçtan toplayabilir? Şu anki spottan alıma başlanıp 20 tl ye kadar alıma devam etmeleri durumunda bile (8+20) : 2=14 tl ortalamadan 325M hisseyi toplarlar, hadi buna 3 dolar diyelim. Böylece 325Mx3=1 milyar dolar daha ceplerinden çıkar. %51 lik hisse için toplam maliyet böylece 1.5+1=2.5 milyar dolar olur. Halkbankta yönetim onlara geçer geçmez QNB Finansbank ile birleşme yaparlar, böylece 2018 sonu itibariyle 375+150=525 milyar tl lik toplam aktifleriyle TR'nin en büyük bankası yaratılmış olur (şu an 1 numara olan Ziraat'ın toplam aktifleri 31.3.2018 itibariyle 457 milyar tl dir, özkaynakları ise 53 milyar tl dir). Toplam özkaynaklar da 45 milyar tl gibi oluşur 2018 sonunda. 2.5 milyar dolarlık bir yatırım körfezdeki yatırımcılar için hiç de büyük bir meblağ değildir, sonuçta böyle bir hamle ile TR'nin en büyük bankasının sahibi/ana hissedarı oluyorsunuz.
    Dostum boyle bir ihtimal yok... Net soyluyorum QNB nin boyle bir olayi yok.. Belki Commerical Bank of Qatar olabilirdi onlar da ABanki aldilar coktan onlarda da oyle bi durum yok...

Spekulasyon yapmayalim bence isimize bakalim.. Dolarim olsa olumune bozar burdan Halk alir sonar unuturdum birkac yil..

5. Bu olanlara KUR GECISKENLIGI deniyor iste... yani faiz arttirmamakta inat ediyorsun bu yuzden paran deger kaybediyor ama herseyde disa bagimli oldugun icin artan kur sonunda enflasyon olarak sana geri donuyor... Sen eger dogma sebeplerle (faiz kotuluklerin anasidir vs) acin kabadayiligini yapar faiz arttirmaz piyasaya kafa tutarsan da isler bu hale geliyor...

6. Halkbank genel müdürü canlı yayında hisse geri alımı olacak mı sorusuna hayır olmayacak demiş.
    Bu konudaki ümitleri de çöpe atabiliriz.

Halkbank genel müdürü : Ülkenin geleceğinde problem olsaydi borsa düşerdi

bunlari da bulup kim koyuyor ya bu kurumlarin tepelerine.
    hisse alimini trend hocam ortaya atmisti. oyle bir umidimiz yoktu ki zaten.

Alıntı Originally Posted by Ayraniyokicmeye Yazıyı Oku
    Bu olanlara KUR GECISKENLIGI deniyor iste... yani faiz arttirmamakta inat ediyorsun bu yuzden paran deger kaybediyor ama herseyde disa bagimli oldugun icin artan kur sonunda enflasyon olarak sana geri donuyor... Sen eger dogma sebeplerle (faiz kotuluklerin anasidir vs) acin kabadayiligini yapar faiz arttirmaz piyasaya kafa tutarsan da isler bu hale geliyor...
    anlamadim ayransiz hocam. bunlari yapanlar FETOsh olabilir mi sence? hihihihihi.
    yav napayim sen bize fetosh diyorsun hep. bir kere de biz diyelim, kizma hemen.

Sayfa 214/1032 İlkİlk ... 114164204212213214215216224264314714 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •