Sayfa 459/1032 İlkİlk ... 359409449457458459460461469509559959 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 3,665 - 3,672 arası.

Konu: HALK Cafe - I

Bunun 2 alti default artik.

Alıntı Originally Posted by erick_von_manhstein2 Yazıyı Oku
    1)KOtu haber : halkbanka saglam bir ceza bekliyoruz demis halkbankta FBI sorusturmasini yuruten kadin :

"All eyes are now on the US gov. We anticipate a large fine against #Halkbank for its sanctions violations. Reports suggest #Erdogan wants the fine dropped in exchange for releasing US pastor #AndrewBrunson. In other words, #hostagediplomacy."â€â€@Jschanzer’s remarks on what’s next

"This is the team that prosecuted U.S. vs. #Atilla. Theirs was not just another case of money laundering. It was a case involving the ultimate money launderer. A man named Reza #Zarrab." â۠@JSchanzer on @SDNYnews Assistant U.S. Attorneys & @FBI Agents. http://bit.ly/2MSmzr3

2) Birde bu FBI Ajani kadin hala bu davadaki hersey tam olarak aciklamanadi, sorusturmalar devam edecek diyor.

Speaking in Washington, FBI special agent McReynolds, who helped SDNY prosecute #Zarrab & #Atilla in #Turkey-#Iran sanctions case, says: “Many other co-conspirators who were indicted have not been brought to justice.†http://bit.ly/2wmjdTI

3 ) Kadin GAzi alamadi Turkiyedeki ve Irandaki insanlara aciyorum diyor. Kadin REsmen Iranla Turkiyeyi ayni kefeye koydu.

https://twitter.com/FDD/status/1034469300990566400

VElhasil FBI kafayi fena takmis bize. Conilerle daha cok ugrasacagiz gibi
    Yeni birsey yok orda. Zarrab'in ismini verdigi herkezin dosyasi cikarilmistir. Yakalanirsa davasi acilir. Ayrica senelerdir onun hotmaiini okuyorlar. Ismini vermediklerini de cikarmislardir. Iran'la Turkiye arasinda da pek bir fark yok ayrica dunyanin gozunde.

3. Taşıma su ile degirmen dönmez, biz ise taşima su ile birakın degirmen çevirmeyi o suyla süs havuzunu dolduruyoruz !!!!
    Kardeşim devlet olarak durumun ortada, borcun ortada asgari ücretlinin malbora içip, dışarda kebap yedigi gibi hayat yaşiyorsun..
    Kamuda israfa yönelik ciddi tedbirler alınmadıkca borcla harçla sadece geçici rahatlama sağlanır...
    Halkbanka, vakıfbanka duşuk krediler verdirerek alinacak tedbirler bankaya zarar dan baska çok bir işe yaramaz...
    Allah tan korkusu olan israfa yönelik tedbirler alır. Gelen parayı makam odalarina makam araçlarina harcamayın kardeşim biz o kadar zengin bir ulke değiliz bi anlayin artık, kafa bu kadar kalın olmamalı....
    Devletin parasını orana burana sür son gel dış güçler dış güçler, devletin parasinı savurandan saha büyük dıs güç yok..

SM-N910C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Ekim kasım bunları geçin, kimse bosuna polyannacilik yapmasın açik ve net söylüyorum...
    Halkbanka verilecek ceza belli olmadıkça o papaz serbest kaaalaaamaaaazzzzz...
    Halkbanka ceza abd nin son mermisi....
    Bizde ise mermi çok, papaz var, papaz gibi 13 kişi var, incirlik var, F35 uerine SU-35 var...var,var,var...
    Yedigimiz ekonomik kazzıgın faturasinı Abd ödeyecek öyle yada böyle...karamsar olmayın

SM-N910C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Vizyonunuz gerçekten çok etkileyici...

Son mesajınıza yazmıştım ancak, sanırım bir önceki mesajınızı dikkate almak lazım.

Öyle bedavaya, bugünkü yaşananları oraya buraya ihale etmek yok...

Adama sorarlar siz nereyi yönetiyordunuz...

Günün sonunda dünyadaki tüm ülkeler ABD'nin yeni politikasına boyun egecek...ne Amerika'ya karşı birlik oluştururlar.nede Amerika'nın karşısına teke tek çıkabilirler.

7. bu sanirim uzun sure boyle devam edecek. Eger turkiye ile ABD komple ipleri koparirsa ne olur ? Bence kopacak gibi gorunuyor.

Bence Halkbanka az da ceza gelse, Erdogan odemiyorum diyecek. Resti gosterip, yeni bir swap sisteminin temelini atacak. Temel ongoru de Dolarin rezerv para birimi olamayacagi, cunku guveniirliligini yitirdigi.

8.  Alıntı Originally Posted by erick_von_manhstein2 Yazıyı Oku
    bu sanirim uzun sure boyle devam edecek. Eger turkiye ile ABD komple ipleri koparirsa ne olur ? Bence kopacak gibi gorunuyor.

Bence Halkbanka az da ceza gelse, Erdogan odemiyorum diyecek. Resti gosterip, yeni bir swap sisteminin temelini atacak. Temel ongoru de Dolarin rezerv para birimi olamayacagi, cunku guveniirliligini yitirdigi.
    Doların rezerv para olmadan çıkması Amerika için felaket olur. Çünkü sahip olduğu inanılmaz mertebedeki borca rağmen ekonomisinin dimdik ayakta duruyor olmasının yegane temeli gerektiğinde karşılıksız para basabilme gücü ve para basması durumunda oluşması muhtemel devalüasyonu da doları rezerv para olarak tutmakta olan tüm ülkelere yükleyebilme lüksü.
    Ancak şöyle bir durum daha var: Doların rezerv para olmaktan çıkması süreci sadece Amerika için değil, diğer tüm gelişmiş zengin ülkeler için çok sancılı bir süreç olurdu. Şöyle ki, böyle bir durumda doların ciddi şekilde devalüasyonu söz konusu olacaktır. Bizim gibi dolar rezervi fazla olmayan, hatta dolar üzerinden borçlu olan ülkeler için bu durum gayet iyi olur, ancak Çin ve zengin Arap/AB ülkeleri gibi ekonomisi fazla veren, ciddi dolar stoğu bulunan, yüksek miktarda Amerikan tahvili taşıyan bir sürü zengin ülke için de bu durum çok ciddi maddi kayıp anlamına gelir. Sizce diğer tüm bu zengin ülkeler böyle bir yükün altına girerler mi? Ben hiç zannetmiyorum ve bir hayal olarak değerlendiriyorum.

Sayfa 459/1032 İlkİlk ... 359409449457458459460461469509559959 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •