Sayfa 609/1032 İlkİlk ... 109509559599607608609610611619659709 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 4,865 - 4,872 arası.

Konu: HALK Cafe - I

Alıntı Originally Posted by Ayraniyokicmeye Yazıyı Oku
    Dostum Hurriyet vs ve Twitterda pek cok gazeteci McKinsey bitti gitti diyor... Berat kardes aciklama yapar sanirim.. Ama dedigim acilardan tam rezalet malesef Allahtan piyasa kapaliyken yumurtladi bunu Reis..
    Ben tam anlamadim problemin ne oldugnu. Halk Bankasinin ozellestirmesinde danismanlik yapan McKinsey. Millete cok guzel de caktiklarina gore, iyi is yapmis.

Daha once Pamukbank'i HalkBankla birlestiren de o. Ondan once TMSF'deki bankalarin satisinda danismanlik veren. 1990'larda Ozellestirme Dairesine de danismanlik hizmeti veren o.

Yani yeni olan ne, ve bu konu bu kadar niye dillendirildi ki?

siyaset nerde duracağını bilmezse olağan şeyler.
    iç siyeset uğruna abd şeytanlaştırılırken millet kitleleştirildi.
    şimdi siyaset hatasından dönüş yapmak istiyor
    fakat yarattığı kitlenin esiri olma durumuna geldi.
    bazıları ver çoşkuda kalıyor.
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Ben tam anlamadim problemin ne oldugnu. Halk Bankasinin ozellestirmesinde danismanlik yapan McKinsey. Millete cok guzel de caktiklarina gore, iyi is yapmis.

Daha once Pamukbank'i HalkBankla birlestiren de o. Ondan once TMSF'deki bankalarin satisinda danismanlik veren. 1990'larda Ozellestirme Dairesine de danismanlik hizmeti veren o.

bu kadar dillendirilmesinin nedeni olarak ilk aklıma gelen, abd ile olan ilişkilere bir tepki adımı olması açısından dillendirilmiş olabilir.

4. Halihazırda cari acık ve ülkenin katmadegerli üretim kapasitesi, ital ürünlere kemer sıkmalarda olsa mecburiyet ve en önemlisi enerji çıktısı hazine acısından kara delik demek...hal böyleyken bu kara delik global sermaye ve fonlar olmadan finanse edilemez nitelikte...sonuc olarak hazineye fon/dolar lazım...peki bu fonlar hangi kriterlere göre tahvil/hisse vesaire gibi ülke enstrumanlarına gelir...tek kriter parasini geri alabilme güveni yani ülkenin batma riski...peki bu riski hangi verilere göre takip ederler...ülkenin ekonomi plan proje ve uygulamalari ve sonuclarina göre...bu verileri takip eden bagimsiz(yads bu fonlarin guvendigi) reyting kurum veri ve notlariyla takip ederler...yada bagimsiz global denetim sirketleriyle ya da imf ve benzeri kurum denetlemeleriyle...reyting kurumlarinin notlari ortada, imf konusunda siyasilerin net gecmişte ki ifadeleri ve bu ifadelerden dönüşün ic siyasetteki olasi etkileri riski ortada...yani global sermaye cekmek icin tek secenek mckinsey gibi sirketlerin ulke ekonomik politikalarini denetleme anlasmasi gibi secenekler kaliyor...bildigim kadariyla bu sirket kamuya ilan edilmeden gizli anlasma ilede denetleme yapabiliyormus...peki berat bey neden kendi ilan etti bu anlasmayi...amac ta zaten tam bu harekette gizli; amac ekonomik plana guven ve fon cekme cabasi; yani paranizi getirin batmayiz geri alirsiniz ahada bakin bizi sizden denetleyen firmaylada anlastik ilani...berat bey mckinsey ilanindan once abd de bir dizi global fon yoneticisi ile ekonomik plani anlattigi bir toplanti gerceklestirmis idi...belliki bu fonlar denetimsiz guven atfetmediler berat beyde mckinsey konusuyla imf ye bulasmadan fonu saglaya calisti...erdogan ic siyaset icin mckinsey elestirilerinden sonra soylem gelistirdi fakat anlasmanin iptali soz konusu olamaz bence...katar gibi ulkelerle fon saglanmasi zor...yetersiz...global fon cekmeden belimiz dogrulmaz...son 5 yildir nerden buldun yasasi ni askiya alan hukumet artik buyuk paranin bu tur yasalarla gelmeyecegini gormus olsa gerek...buyuk paralar uluslar arasi reyting yada denetim sirketi yada imf benzeri kurumlarin ekonomik denetimleri ile gelir...vatan millet sakarya konularinin en buyuk destekcisi olmakla beraber global gerceklerden bagimsiz üstelikte cari acik bu seviyedeyken bu soylemler hamasetten ote anlam ifade etmez...üretime yönelik kalkinna planlari ile dogru uretken ekonomiyi destekleyen tesvik planlari ve de israfa yonelik reklam ve tuketim kulturu konusunda etkili samimi politikalar uretilmeden vatan millet sakarya halki kandirmaktan baska bir anlam ifade etmez...sadece siyasi jargon icin gundelik konusursak gün gelir tükürdügümüzü yalariz...
    Son düzenleme : illim; 07-10-2018 saat: 13:09.
    ...Biraz zaman geçsin herşeyi unutacaksın; biraz zaman geçsin herşey seni unutacaK...(Bendememişmiydim çabası beyhude, bilmedigini bilmek bakİ)...YAZILANLAR YORUMDUR TAVSİYEM OLAMAZ...

5.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku

Reisin luzumsuz cikislari iste...

Adam 3 gun sussa ekonomi yoluna girecek dolar gevseyecek ama sus(a)miyor ki....

Alıntı Originally Posted by Ayraniyokicmeye Yazıyı Oku
    Reisin luzumsuz cikislari iste...

Adam 3 gun sussa ekonomi yoluna girecek dolar gevseyecek ama sus(a)miyor ki....
    Sadece CB degil de, herkes ustune bindirdi bu konunun ilk defa duymuslar gibi.

@illim
    Sagol guzel dost. Yine mantikli yazmissin.

8.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    @illim
    Sagol guzel dost. Yine mantikli yazmissin.
    tşkler üstad yorumlarınızdan faydalanmaya çalışıyoruz, mantıklı yorum çok gerçegin mantıgı yok ��
    ...Biraz zaman geçsin herşeyi unutacaksın; biraz zaman geçsin herşey seni unutacaK...(Bendememişmiydim çabası beyhude, bilmedigini bilmek bakİ)...YAZILANLAR YORUMDUR TAVSİYEM OLAMAZ...

Sayfa 609/1032 İlkİlk ... 109509559599607608609610611619659709 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •