Sayfa 50/1032 İlkİlk ... 40484950515260100150550 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 393 - 400 arası.

Konu: HALK Cafe - I

1.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Küresel toplam borç (kamu artı bireysel artı
    kurumsal) 240 trilyon dolara dayanmış durumda. Küresel yıllık GSMH ise 80 trilyon dolar civarında. Demek ki toplam küresel borçlar yıllık küresel GSMH'nin 3 katı. Bu bir tarihi rekordur. Tüm dünya borç batağı içinde yüzüyor.
    Bu kadar borç var ise bir okadar da alacaklı olmalı. Alacaklılar da bu dünyadan.
    Sonuç. Dunya nötr...

2.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Bana zerre kadar inanmaman hiç problem değil Komutan, sen zaten bir tek Yüce Rabbin Allah'a inandığın için O'nun hiç bir kuluna inanmaman gayet doğaldır.
    Bu nedemek şimdi senin inancını sorgulayacak değilimdir ancak yüce rabbimize inancımız ile hiç bir kula inanmamak ne alaka.sayin serdars ile aranizdaki konuya vakıf değilim ama sürekli senin yuce Rabbin gibi cumlelerde hoş değil. İslam hoşgörü dinidir bir çok radikal tarikatların inancı islamın temelini oluşturmaz. Olayı yanlış anladiysamda şimdiden özür dilerim.dedigim gibi sürekli burayı takip etmedim ama yüce Rabbin cümlesi dikkatimi cekti

SM-J320H cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    ykbnk da bedelsiz ihtimali sıfır mıdır sizce?
    Şöyle söyleyeyim: 1 milyar dolar civarında bir sermaye artırımı yapılacağı konuşuluyor YKBNK'de. %41 hisseye sahip ana ortaklardan UniCredit bunun yarısı olan 500 milyon doları nakit olarak koyabileceğini belirtmiş. Eğer %41'lik ana ortak böyle demişse %41'lik diğer ana ortak olan Koç'un da benzer bir meblağı koyması beklenmelidir. O zaman da ortaya 1 milyar dolarlık bir bedelli senaryosu çıkıyor, bu rakamın biraz üzerinde veya biraz altında da olabilir. Buradan çıkan sonuç, bedelsizin gündemde olmadığıdır. Zaten bedelsiz sermaye artırımı sermaye rasyolarında bir etki yapmaz, sadece özkaynaklar kalemindeki bir alt kalemden (geçmiş yıllara ait birikmiş kârlar kaleminden) alınıp başka bir kaleme (ödenmiş sermaye kalemine) transfer edilir yani bedelsiz sermaye artırımı bir makyajdan ibarettir. Görünen o ki bedelsiz ile birlikte bir bedelli yapma ihtimali sıfır olmasa bile düşüktür.
    23 Aralık 2021'de portföyün %50'si ile 11.18 den dolar aldım. Geri kalan %50 ile al-sat yapıyorum.

4.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    TH
    Turkish bankaların sermayelendirilmesi konusunda ne düşünüyorsunuz..
    ykbnk (eğer gerçekleşir ise) bunu diğer bankalar da takip eder mi..
    Etmeli mi?
    TR bankalarının sermaye yapıları şu anda gayet güçlüdür ve sermaye artırımı yapılmasını gerektirmiyor. Hele hele ABD ve AB bankalarına göre TR bankalarının sermaye yapısı çok güçlüdür. YKBNK organik büyümeye dayalı vizyona sahip olduğu için bu cihete gitmek istiyor.
    23 Aralık 2021'de portföyün %50'si ile 11.18 den dolar aldım. Geri kalan %50 ile al-sat yapıyorum.

Duhul
    Mar 2018
    İkamet
    Kaçak Akinonya Şatosu
    Gönderi
    1,478
     Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    TH
    Turkish bankaların sermayelendirilmesi konusunda ne düşünüyorsunuz..
    ykbnk (eğer gerçekleşir ise) bunu diğer bankalar da takip eder mi..
    Etmeli mi?
    gund ykb'ye de parayı gömdün galiba.

6.  Alıntı Originally Posted by ayn Yazıyı Oku
    Bu kadar borç var ise bir okadar da alacaklı olmalı. Alacaklılar da bu dünyadan.
    Sonuç. Dunya nötr...
    Teoride doğru ama pratikte yanlış, bahsettiğin alacaklılar temel olarak gelecek nesildir, sizin çocuklarınız torunlarınızdır ve onların geleceği ipotek altına alınmıştır, şu anki sistemde gelecekteki gelirler ipotek altına alınarak bugünkü harcamalar finanse ediliyor. Bunun altında da dünyadaki hemen her ülke tarafından adapte edilmiş olan FIAT fraksiyonel para sistemi yatıyor. Misal vereyim:

1) Tasarruf ediyorsunuz ve bankaya 1 TL koyuyorsunuz.
    2) Banka bunun karşılığında %10 zorunlu rezerv baz alınarak 10 TL lik kredi açabiliyor yani 9 TL yi havadan yaratmış oluyor.
    3) Bu krediler de devlete, şirketlere, bireylere (tüketicilere) dağıtılıyor.
    4) Banka bu kredilerden elde ettiği her 1 TL faiz geliri karşılığında tekrar 10 TL kredi açabiliyor, böylece yeniden her 1 TL kredi faiz geliri başına 9 TL havadan para yaratılmış oluyor.
    5) Bu döngü gidebildiği yere kadar gidiyor.

İşte buna fraksiyonel bankacılık para sistemi denir.

Alıntı Originally Posted by onders2601 Yazıyı Oku
    Bu nedemek şimdi senin inancını sorgulayacak değilimdir ancak yüce rabbimize inancımız ile hiç bir kula inanmamak ne alaka.sayin serdars ile aranizdaki konuya vakıf değilim ama sürekli senin yuce Rabbin gibi cumlelerde hoş değil. İslam hoşgörü dinidir bir çok radikal tarikatların inancı islamın temelini oluşturmaz. Olayı yanlış anladiysamda şimdiden özür dilerim.dedigim gibi sürekli burayı takip etmedim ama yüce Rabbin cümlesi dikkatimi cekti

SM-J320H cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Halkbankasi ile ilgili yazacak birseyin yoksa lutfen buradan uza. Problem varsa, ozelden yaz. 2 gun oldu, yine musallat oldunuz.

Duhul
    Mar 2018
    İkamet
    Kaçak Akinonya Şatosu
    Gönderi
    1,478
     Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Teoride doğru ama pratikte yanlış, bahsettiğin alacaklılar temel olarak gelecek nesildir sizin çocuklarınız torunlarınızdır, şu anki sistemde gelecekteki gelirler ipotek altına alınıp bugünkü harcamalar finanse ediliyor. Bunun altında da dünyadaki hemen her ülke tarafından adapte edilmiş olan FIAT fraksiyonel para sistemi yatıyor. Misal vereyim:

1) Tasarruf ediyorsunuz ve bankaya 1 TL koyuyorsunuz.
    2) Banka bunun karşılığında %10 zorunlu rezerv baz alınarak 10 TL lik kredi açabiliyor yani 9 TL yi havadan yaratmış oluyor.
    3) Bu krediler de devlete, şirketlere, bireylere (tüketicilere) dağıtılıyor.
    4) Banka bu kredilerden elde ettiği her 1 TL faiz geliri karşılığında tekrar 10 TL kredi açabiliyor, böylece yeniden her 1 TL kredi faiz geliri başına 9 TL havadan para yaratılmış oluyor.
    5) Bu döngü gidebildiği yere kadar gidiyor.

İşte buna fraksiyonel bankacılık para sistemi denir.
    th bence yanlışın var. 1. banka 0.9 TL lik kredi açar. 2. banka 0.81. 3. banka 0.729. Sonsuza giderken 1/(zorunlu karşılık) kadar maksimum kredi açılabilir. Bu da 10 TL. Biz buna kaydi para oluşturma süreci diyoruz.
    tabii bence dermişim.

Sayfa 50/1032 İlkİlk ... 40484950515260100150550 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •