Sayfa 41/1032 İlkİlk ... 3139404142435191141541 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 321 - 328 arası.

Konu: HALK Cafe - I

Su pilavli nebicim bir tarih atmisti ya! Gunu gunune! Bravo!

Cuma genelde satmazlar mı. Hisse bazında bir haber yok zannedersem

Yazdığım yazılar asla yatırım tavsiyesi değildir Saygılarımla

EYLUL-2017 - NISAN-2018 TAKAS ANALIZI / NISAN AYI 32 MILYON yabancı CIKISI NEYMIS

Acayip birsey bu 32 milyonluk yabanci satisi 2 haftada. Neymis, ne degilmis... Once aylik cikislara bakalim takasta...

EYLUL-2017

EKIM-2017

KASIM-2017

ARALIK-2017

OCAK-2018

SUBAT-2018

MART-2018

NISAN-2018

TOPLAMLAR

OCAK-2018 - NISAN-2018 (64M lot cikis)

EYLUL-2017 - NISAN-2018 (120M lot cikis)

AYLIK YABANCI CIKISI

09-2017: 13M
    10-2017: 11M
    11-2017: 13M
    12-2017: 12M
    01-2018: 14M
    02-2018: 6M
    03-2018: 13M
    04-2018: 32M (ne oluyor ya?)

Bu takaslardan, ozellikle NISAN ayindan cikarilabilecek birkac sonuc olabilir:

1) Gercekten kotu bir durum var, herkes bosaltip kacti.

2) Ilk 6 aydaki yabanci satislarinda, alan tarafinda da yabancilar vardi. Nisan ayinda almak istemis olan yabancilar zaten aylardir aldigi, yani alici kalmadigi icin, saticilar boyle yuksek kaldi.

3) Ilk 6 ay alan yabancilar da satisa gecti Nisan'da.

4) Hikaye.

Gercekten korkunc birsey bu Nisan ayinin ilk 2 haftasinda olan 32 milyon lot yabanci cikisi. Civanmert arkadasimiz da bu islemlere dikkat cekmisti. Tahtada boyle bir satis yok. Fiktif oldugunu tahmin ediyorum, inceleyelim.

NISAN AYI GUNLUK YABANCI OZETI (Gercek Mi Degil Mi Bu Islemler?)

4.4: Ak'in 1M satisi Citiden cikmis.

5.4: %18 yapilan gun. Deniz'in satisi allengirli degil. 5M lot kendi takasindan cikmis. Yabanci takasina 5.5M nett girmesi gerekirken 2M girmis. 3.5M kayip (baska aracilara dagitilmis).

6.4: Yabanci tahtada NOTR olmasina ragmen 2M cikmis takastan.

9.4: Yabanci tahtada 1.5M nett satmis. Takastan 3.8MN cikmis. 2.3M kayip (baska aracilara dagitilmis)

10.4: Yabanci takasindan 14M cikmis. Tahtada 3M yabanci satisi var. 11M lot kayip. Nerde?

3M Garanti
    3M Yapi Kredi
    3M Finans
    1M Deniz (tam emin degilim)
    1M AK

11.4: Yabanci takasindan 6M cikmis. Tahtada 2M nett yabanci satisi var. 4M lot kayip. Nerde?

1.5M Finans
    1.0M Garanti
    0.5M Ak

12.4: Yabanci takasindan 2.5M cikmis. Tahtada 0.5M nett yabanci satisi var. 2M lot kayip. Nerde?

1.5M Ak

13.4: Yabanci takasindan 4M cikmis. Burda fiktif islem yok.

16.4: Yabanci takasina 2M GIRMIS. Tahtada Yabanci islemleri NOTR. Nerden gelmis?

2.0M Yapi Kredi

SONUC: Nisan ayi islemeleri, yani 32 Milyon Lot yabanci satisi, yabancidan degil.

Islemlerin cogunlugu ya biyikli, ya da odunc alma (Yapi Kredi 2M lotu dondurmus 1 hafta sonra mesela). (Daha onceki aylara bakmadim, cok vakit alan bir islem bu, onlar gercek olur olmaz bilemem).

32 Milyon lotun 6 Milyonu Yabanci Aracilar tarafindan. Muhtemelen onlarin bile yarisi biyiklidir.

Bu bilgiler isiginda ve hisse fiyatinin 8.60'larda olmasindan dolayi ben oyumu 4. sik hakkinda kullaniyorum: YANI HIKAYE BU ISLEMLER.

Bu arada 11 milyon lotun ayni gun bunlara aktarilmasindan, tahtadaki yerli araci kurumlarin, yani bu pis cetenin hepsinin isin icinde oldugunu goruyoruz. GARANTI, YAPI KREDI, AK, FINANS. Gedik karsi taraf gibi, ama yine de hic belli olmaz.

[NOT: Cok fazla eklenecek sey vardi, iyice kalabalik olur diye koymadim. En basite indirgenmis hali bu. Butun veriler defalarca teyid edilmistir. Mesela gunluk lotlarin nereye gittigine bakilirken, 2 gun oncesi, 2 gun sonrasina kadar arastirilmistir. Rakamlarda yuvarlama vardir yanliz.]
    Son düzenleme : 666; 20-04-2018 saat: 07:53.

4. anlaşılmayan birşey yok

64 milyon dağıtılmış
    city, deutsche, hscb, emeklilik fonları nın satışı

alanları toplayın 64 milyon lot birçok aracı kurum tarafından alınmış
    11,10 5,4,3,2,milyon şeklinde gidiyor

alanları satanları toplayın

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu haber Halk'i oldukca yakindan ilgilendiriyor. Yukardaki verdigim takas bilgilerine bakarsaniz, ozellikle 10-11.Nisan.2018 tarihli islemlere (Takas 12-13 Nisan)... Bu haber hemen ertesinde yapilmis. Yani artik iyice abartilmis bu olay. Hissede aylardir hicbir mantikli fiyat hareketinin olmamasi da bunlar muhtemelen.

Hissemiz icin OLUMLU.

----
    Londra çetesine fren
    Giriş Tarihi: 14.4.2018

Borsayı düşürmek için, ellerinde olmayan hisseleri ödünç alıp açığa satış yapan yabancılar artık istedikleri gibi at koşturamayacak. Ödünç hisselerle yapılan işlemler önceden bildirilecek

Türkiye ekonomisi üzerinde kriz algısı oluşturma operasyonlarını düzenleyen Londra çetesinin borsadaki en önemli silahı olan açığa satışları çeki düzene sokmak için tarihi bir adım atılıyor. Borsa İstanbul, ödünç alınan hisseler üzerinden virman yoluyla yapılan işlemlerde yeni bir düzenlemeye gitmeye hazırlanıyor.

PİYASAYI BOZUYORLAR
    Yeni düzenlemeler, daha çok yabancı kurumsal yatırımcıların tercih ettiği ve küçük yatırımcıyı rahatsız eden, ödünç hisselerin virmanıyla piyasa fiyatlamalarını etkileyen açığa satışları azaltmayı hedefliyor. Borsa İstanbul Başkanı Himmet Karadağ ödünç işlemler üzerinde çalıştıklarını belirterek, "Elinde hissesi olmayan 3 aylığına hisse ödünç alıyor, takasla virman yapıyor, piyasayı düşürüp kâr ediyor bu piyasadaki dengeleri bozuyor" dedi.

BİLDİRİM YAPILACAK
    Ödünç alınan hisseyle işlem yapılması durumunda, bunun fiyat bozucu etkisini sınırlandırmak ve yatırımcıların doğru bilgilendirilmesini sağlamak gerektiğini ifade eden Himmet Karadağ, "İlk önce bu bilginin paylaşılmasını, sonrasında işlem yapılmasının daha doğru olacağını düşünüyoruz ve bu amaçla neler yapabileceğimiz üzerinde çalışıyoruz" diye konuştu.

6.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Güzel haber:
    New York'taki "over the counter" (tezgah üstü) piyasasında HALKB hissesi günü (19 Nisan Perşembe) %10'luk bir çıkışla kapattı.

Şunu da not edeyim: Bu tezgah üstü piyasası son derece sığdır, hiç likit değildir, lakin BİST'teki spot piyasa ile tam bir korelasyon içindedir yani 1 e 1 ilintilidir.
    6,28 E eşitlemişler sanırım

7.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Bu haber Halk'i oldukca yakindan ilgilendiriyor. Yukardaki verdigim takas bilgilerine bakarsaniz, ozellikle 10-11.Nisan.2018 tarihli islemlere (Takas 12-13 Nisan)... Bu haber hemen ertesinde yapilmis. Yani artik iyice abartilmis bu olay. Hissede aylardir hicbir mantikli fiyat hareketinin olmamasi da bunlar muhtemelen.

Hissemiz icin OLUMLU.

----
    Londra çetesine fren
    Giriş Tarihi: 14.4.2018

Borsayı düşürmek için, ellerinde olmayan hisseleri ödünç alıp açığa satış yapan yabancılar artık istedikleri gibi at koşturamayacak. Ödünç hisselerle yapılan işlemler önceden bildirilecek

Türkiye ekonomisi üzerinde kriz algısı oluşturma operasyonlarını düzenleyen Londra çetesinin borsadaki en önemli silahı olan açığa satışları çeki düzene sokmak için tarihi bir adım atılıyor. Borsa İstanbul, ödünç alınan hisseler üzerinden virman yoluyla yapılan işlemlerde yeni bir düzenlemeye gitmeye hazırlanıyor.

PİYASAYI BOZUYORLAR
    Yeni düzenlemeler, daha çok yabancı kurumsal yatırımcıların tercih ettiği ve küçük yatırımcıyı rahatsız eden, ödünç hisselerin virmanıyla piyasa fiyatlamalarını etkileyen açığa satışları azaltmayı hedefliyor. Borsa İstanbul Başkanı Himmet Karadağ ödünç işlemler üzerinde çalıştıklarını belirterek, "Elinde hissesi olmayan 3 aylığına hisse ödünç alıyor, takasla virman yapıyor, piyasayı düşürüp kâr ediyor bu piyasadaki dengeleri bozuyor" dedi.

BİLDİRİM YAPILACAK
    Ödünç alınan hisseyle işlem yapılması durumunda, bunun fiyat bozucu etkisini sınırlandırmak ve yatırımcıların doğru bilgilendirilmesini sağlamak gerektiğini ifade eden Himmet Karadağ, "İlk önce bu bilginin paylaşılmasını, sonrasında işlem yapılmasının daha doğru olacağını düşünüyoruz ve bu amaçla neler yapabileceğimiz üzerinde çalışıyoruz" diye konuştu.

sayın arkadaşım dikkat ederseniz ADIM ATILIYOR DİYOR atıldı demiyor borsa istanbul yönetim kurulu başkanına milyon dolarlar vererek bu kararı uygulattırmazlar belkide..borsa istanbulun başkanı gerçekten fetöcü değil se bu kararı alır ve bu çeteyi çökertir.ancak benim bu konuda ciddi endişelerim var.başkan çok çok namuslu ve dürüst olmalı ki uygulasın. inşallah uyguluyacak özelliklere sahip olur.

Alıntı Originally Posted by bozoklu5 Yazıyı Oku
    sayın arkadaşım dikkat ederseniz ADIM ATILIYOR DİYOR atıldı demiyor borsa istanbul yönetim kurulu başkanına milyon dolarlar vererek bu kararı uygulattırmazlar belkide..borsa istanbulun başkanı gerçekten fetöcü değil se bu kararı alır ve bu çeteyi çökertir.ancak benim bu konuda ciddi endişelerim var.başkan çok çok namuslu ve dürüst olmalı ki uygulasın. inşallah uyguluyacak özelliklere sahip olur.
    "it iti isirmaz" demisler sn. bozoklu. It iti isirmaya baslamis demek ki de sesler cikiyor artik. Anladigim yukardan da rahatsizlik var. Bu olayi hepimizin yakindan takip etmesi gerekli. O ne ya 32 milyon lot sozde yabanci satisi 2 haftada.

Sayfa 41/1032 İlkİlk ... 3139404142435191141541 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •