Sayfa 695/1032 İlkİlk ... 195595645685693694695696697705745795 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 5,553 - 5,560 arası.

Konu: HALK Cafe - I

1.  Alıntı Originally Posted by serkan_tgs Yazıyı Oku
    Th reis de bezdi artık halkdan,ara ara ugrayıp kacıyo
    hayır serkan, hepimiz beklemedeyiz bildiğin üzere, banka / hisse ile ilgili yeni gelişmeleri bekliyoruz
    23 Aralık 2021'de portföyün %50'si ile 11.18 den dolar aldım. Geri kalan %50 ile al-sat yapıyorum.

2.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Fener'den sonra bakmiyor buraya artik
    rica ederim dostum, Halk Cafe benim yuvamdır, buradan vaz geçmem mümkün değil
    23 Aralık 2021'de portföyün %50'si ile 11.18 den dolar aldım. Geri kalan %50 ile al-sat yapıyorum.

3. Arşivlerimi gözden geçirirken 1 ay önce Reuters tarafından geçilmiş bir haber dikkatimi çekti. Burada bahsettik mi bahsetmedik mi hatırlamıyorum, o yüzden bu haberi aşağıya geçeyim dedim. TC'nin kiraladığı ABD'li hukuk bürosu King and Spalding ile veri analiz şirketi Exiger aylar süren bağımsız bir araştırma inceleme yapıp "Halkbank'ın ABD ambargosunu delmediği, bu amabargo ile ilgili kanunlara aykırı işlemler yapmadığı" sonucuna ulaşmışlar. Konu ile ilgili tüm veriler, işlemler, e-posta haberleşmeleri, doküman ve belgeler vs ne varsa Halkbank tarafından bu firmalara verilmiş ve onlar da tamamen bağımsız bir inceleme yapmışlar, sonra da bankanın ambargoya aykırı davranmadığı ve ilgili kanunları çiğnemediği sonucuna varmışlar. Ayrıca Halkbankın İran ile yaptığı tüm işlemlerle ilgili sürekli olarak OFAC'a zamanında bilgi verilmiş.

Reuters
    A U.S. law firm hired by Turkey to look into state-owned Halkbank's dealings with Iran found that it did not violate U.S. sanctions. Law firm King and Spalding and data firm Exiger carried out the investigation after a Halkbank executive was charged in New York last year with taking part in a scheme to help Iran evade U.S. sanctions. All Iran foreign trade related data, emails and related documents required for the investigation were presented for examination for the U.S. firms. As a result of a months-long independent examination, it has been established that the bank had not violated primary and secondary U.S. sanctions against Iran. The U.S. Treasury's Office of Foreign Assets Control (OFAC), which enforces U.S. economic sanctions, had been constantly informed of Halkbank's Iran trade.

Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    rica ederim dostum, Halk Cafe benim yuvamdır, buradan vaz geçmem mümkün değil
    Insanlar geliyor, seni bulamayinca hayal kirikligina ugruyor. "Coletta" soru sormus, onu bile gormemissin demek.

5.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Beklenti nedir Iran konusunda?

Butun olasiliklari gostermis gecmisteki. Guzel bir grafikmis o.
    beklentim normalde takas yada periyodik alim azaltimi ile bir iki yillik sure verilebilecegi gibi...tabi bunlar olumlu fakat iran yaptirimlari 4 kasim abd secimleri 6 kasimdi sanirim...yani takvimin secimden once olmasi deli trump showuna mashar olmamiza yol acar da sacma bir olay olurmu bilemedim...ama mantikli dusununce öyle yada böyle duzelen abd iliskileri cozulecegine isaret...
    ...Biraz zaman geçsin herşeyi unutacaksın; biraz zaman geçsin herşey seni unutacaK...(Bendememişmiydim çabası beyhude, bilmedigini bilmek bakİ)...YAZILANLAR YORUMDUR TAVSİYEM OLAMAZ...

Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Arşivlerimi gözden geçirirken 1 ay önce Reuters tarafından geçilmiş bir haber dikkatimi çekti. Burada bahsettik mi bahsetmedik mi hatırlamıyorum, o yüzden bu haberi aşağıya geçeyim dedim. TC'nin kiraladığı ABD'li hukuk bürosu King and Spalding ile veri analiz şirketi Exiger aylar süren bağımsız bir araştırma inceleme yapıp "Halkbank'ın ABD ambargosunu delmediği, bu amabargo ile ilgili kanunlara aykırı işlemler yapmadığı" sonucuna ulaşmışlar. Konu ile ilgili tüm veriler, işlemler, e-posta haberleşmeleri, doküman ve belgeler vs ne varsa Halkbank tarafından bu firmalara verilmiş ve onlar da tamamen bağımsız bir inceleme yapmışlar, sonra da bankanın ambargoya aykırı davranmadığı ve ilgili kanunları çiğnemediği sonucuna varmışlar. Ayrıca Halkbankın İran ile yaptığı tüm işlemlerle ilgili sürekli olarak OFAC'a zamanında bilgi verilmiş.

Reuters
    A U.S. law firm hired by Turkey to look into state-owned Halkbank's dealings with Iran found that it did not violate U.S. sanctions. with taking part in a scheme to help Iran evade U.S. sanctions. All Iran foreign trade related data, emails and related documents required for the investigation were presented for examination for the U.S. firms. As a result of a months-long independent examination, it has been established that Law firm King and Spalding and data firm Exiger carried out the investigation after a Halkbank executive was charged in New York last year the bank had not violated primary and secondary U.S. sanctions against Iran. The U.S. Treasury's Office of Foreign Assets Control (OFAC), which enforces U.S. economic sanctions, had been constantly informed of Halkbank's Iran trade.
    Bu iyi haber. Tarihi 03.09.2018.

Tutuldugunu soylemistin King & Spalding'in. Berat Albayrak'in "ceza beklemiyoruz" dedigini de biliyoruz.

Arastirmalarini "Halkbank'in ambargolari delmedigi" ile bitirmelerini hatirlamiyorum ben. Hatirlattigin iyi olmus.

Zaten mahkemede de izledik. Bankanin degisik departmanlari kac kere islemlere onay vermiyordu ama GM "Ben hallederim" deyip hallediyordu.

Sonucta ABD enayi degil. Bu islemlerin kimler tarafindan onaylandigini cok iyi biliyor. O yuzden de politik olarak verecek cezasini.

Yanliz 2 independent firma tarafindan boyle bir rapor yazilmasi ceza geldigi zaman bankanin bunu baska mercilere tasima ihtimalinin guclu olacagini gosteriyor. Bunu da ABD dusunuyordur.

7.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Arşivlerimi gözden geçirirken 1 ay önce Reuters tarafından geçilmiş bir haber dikkatimi çekti. Burada bahsettik mi bahsetmedik mi hatırlamıyorum, o yüzden bu haberi aşağıya geçeyim dedim. TC'nin kiraladığı ABD'li hukuk bürosu King and Spalding ile veri analiz şirketi Exiger aylar süren bağımsız bir araştırma inceleme yapıp "Halkbank'ın ABD ambargosunu delmediği, bu amabargo ile ilgili kanunlara aykırı işlemler yapmadığı" sonucuna ulaşmışlar. Konu ile ilgili tüm veriler, işlemler, e-posta haberleşmeleri, doküman ve belgeler vs ne varsa Halkbank tarafından bu firmalara verilmiş ve onlar da tamamen bağımsız bir inceleme yapmışlar, sonra da bankanın ambargoya aykırı davranmadığı ve ilgili kanunları çiğnemediği sonucuna varmışlar. Ayrıca Halkbankın İran ile yaptığı tüm işlemlerle ilgili sürekli olarak OFAC'a zamanında bilgi verilmiş.

Reuters
    A U.S. law firm hired by Turkey to look into state-owned Halkbank's dealings with Iran found that it did not violate U.S. sanctions. Law firm King and Spalding and data firm Exiger carried out the investigation after a Halkbank executive was charged in New York last year with taking part in a scheme to help Iran evade U.S. sanctions. All Iran foreign trade related data, emails and related documents required for the investigation were presented for examination for the U.S. firms. As a result of a months-long independent examination, it has been established that the bank had not violated primary and secondary U.S. sanctions against Iran. The U.S. Treasury's Office of Foreign Assets Control (OFAC), which enforces U.S. economic sanctions, had been constantly informed of Halkbank's Iran trade.
    He yazmistim bunu ben..

8. Yalniz bugunku satisi hic begenmedim ben... Bu Suud muhabeetinden olabilir teknik olabilir ne olursa olsun sabah 1000 puan artida acan vadelinin oldugu piyasada aksam bankalar %5 eksi kapatti.. Buna ne can dayanir ne KY dayanir bu havalarda da borsa morsa olmaz...

Sayfa 695/1032 İlkİlk ... 195595645685693694695696697705745795 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •