Sayfa 559/1032 İlkİlk ... 59459509549557558559560561569609659 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 4,465 - 4,472 arası.

Konu: HALK Cafe - I

1.  Alıntı Originally Posted by erick_von_manhstein2 Yazıyı Oku
    peki Katarlilar neden VAkifbank deilde halkbank satilacak ? Sizce OFAC cezasi altinda katarlilar gelip alirlar mi ? birde mimlenmis bir banka deil mi ? VAkifbank HAlkbanka gore daha mantikli gorunmuyor mu ? belki Hlkbank vakifbank icbt tamami katarlilara satilir ?
    sanki alici ve satici icinde VAKIFBNK daha mantikli bir yatirim gibi durmuyor mu ?
    OFAC mevzusunun artık sonuna gelinmiş olmalı ve içeriden bilgi sızdıranlar olacaktır. HALKB şu anda en çok ıskontoya uğramış bir banka, ayrıca aktifleri VAKBN'inkinden %10 gibi daha büyük, KOBİ portföyü çok değerli, Hazinenin payı HALKB'de %51 VAKBN'de %75. Artık ne olacağını bilemem, bekleyip göreceğiz.
    23 Aralık 2021'de portföyün %50'si ile 11.18 den dolar aldım. Geri kalan %50 ile al-sat yapıyorum.

2.  Alıntı Originally Posted by şahna Yazıyı Oku
    halkbankın yediği hurmalar araplar tarafından bilindiği için araplar yabancılık çekmeyecektir.
    körfezde bilinen bir marka
    erick'in "VAKBN değil de neden HALKB" sorusunun yanıtı işte burada!!!
    23 Aralık 2021'de portföyün %50'si ile 11.18 den dolar aldım. Geri kalan %50 ile al-sat yapıyorum.

3. Ayransız kardeşimin de bildiğini tahmin ettiğim bir gelişmeden haber vereyim:
    Türkiye'de sürekli gündemde olan Katar Devlet Yatırım Fonu (Qatar Investment Authority=QIA) bankacılık alanında dünyanın en önde gelen yatırımcılarındandır. Adamlar her nedense bankacılık sektörünü yatırıma en uygun alanlardan biri olarak görüyorlar. Daha bir kaç hafta önce QIA İsviçre'nin en tanınmış ve de küresel bankalarından Credit Suisse'deki (bizim tahtanın belalarındandır) yatırımlarını arttırarak sermayenin %5.21'ine sahip oldular ve böylece bu bankanın en büyük hissedarı oldular. %5.21 hisse de ne öyle demeyin, Credit Suisse'nin piyasa değeri 41 milyar İsviçre frangıdır, kabaca 43 milyar dolar eder, demek ki QIA'nın %5.21'lik hissesi 2.2 milyar dolar değerinde yani hemen hemen HALKB'ın piyasa değerinin 2 katı kadar. (Not: QIA'nın toplam varlıkları 350 milyar dolar civarındadır)

Qatar Investment Authority becomes largest investor in Credit Suisse
    DOHA: Qatar Investment Authority (QIA), the sovereign wealth fund of Qatar, has become the largest investor in Credit Suisse by increasing its stake to 5.21 percent.

4. Dün kapanıştan önceki son dakikalarda ve eşleşmede ciddi hareketler oldu. Ak yatırım gün içi topladığı malı iyi fiyattan meriye boşalttı. Ben 12 ekimden ziyade ekim başındaki aym müracaatının kritik olduğunu düşünüyorum. 7 üstü hepimizi rahatlatır inşallah

"Aym basvurusu" nedir Drexty?

Hadi bakalim iyi cikti. Kacta ki OVP?

Yine bankalarin en cilizi.

Hadi Tengri Han, bosuna beddua okuyup durma bize, hatali olan sensin, Drexty'yi tanimamissin. Trol lafimi da geri aliyorum

7. https://www.bloomberght.com/haberler...-ye-basvuracak

BENZER ÖRNEK ÇOK, YEREL MAHKEMELERDE SONUÇ ALINAMAYIP ANAYASA MAHKEMESİ TARAFINDAN ÇÖZÜLEBİLİR

8. Dağ fare doğurdu gibi duruyor, bankacılık alanında kalkınma bankası ve emlak bankası harici birşey demedi, netice tahtada...

Sayfa 559/1032 İlkİlk ... 59459509549557558559560561569609659 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •