Sayfa 342/436 İlkİlk ... 242292332340341342343344352392 ... SonSon
Arama sonucu : 3481 madde; 2,729 - 2,736 arası.

Konu: ZOREN - Zorlu Enerji

1.  Alıntı Originally Posted by Şakir Yazıyı Oku
    Kendinde dahil . Gelin ozaman 20 yillik dibine inelim kira sertifikalarindan borclarin nereye gittigine bilancolarin dibine kdr inelim bir denetim firmasi ile . Herkes biliyor buranin arpalik oldugunu gelin hakkimizi arayalim . Lotu yuksek olan gelsin . Bosbos yazacaginiza yapalim 20 senede neler dokulecek gorelim

Haa sirket cok seffaf birsey cikmaz ozamanda biz malmisiz deriz . Ya bu sirket arpalik ya biz malız ortası yok
    Sayın Şakir birlikte yapılabilecek ne varsa beni de ekleyebilirsiniz. Bu şirkette her şey kılıfına uyduruluyor olsa bile 20 yıldan bu yana hissedarlarının çektiği çile soruşturulmaya değer.

2. Burada sorun her yerde olduğu gibi düzenleyici ve denetleyici devlet organı. SPK , Bu nalet olmazsa ki hiç olmadı, bir şey yapmak azınlık haklarına sahip (% 5 ten çok pay sahibi) olsan bile pek bir şey yapamıyorsun. SP Kanununun amaç maddesi tamamen yatırımcıyı korumak ve şirketlerin şeffaf olarak yönetilmesine yönelik. Uzun yıllar önce bir kere ben SPK yı Başbakanlık Yüksek denetleme kurulununa denetlettirdim. İlk ve tek örnek olarak kaldı , maalesef konu devrin Cumhurbaşkanı sn Demirel tarafından resen hasır altı edilmesi emri verildi. Bu gurup şu anda korunan bir gurup, tesbit ettiğim manüplasyonu bildiriyorum ama sonuç hikaye kimse dönüp bakmıyor. Galiba 2007 de VESTEL de uzun süreli pili yaptık dediler ve malı çaktılar. ZOREN de halka arz yapacağız deyip çaktılar. Holding , ZOREN den çok uzun kredi kullanıyor, hem SPK, hem TTK hem Bankalar kanununa muhalefet var, sen bankamısın diyen yok, tık yok. Milyarlarca TL alacaklı şirket 500 milyon sermaye artırımı yapıyor ihtiyaç için, 306 milyonu bedelli artırım olarak Zorlu Holdingin ödemesi lazım, bu ödeme mahsuplaşma yapılarak ödenmiyor. Borçlu olan şirketten nasıl mahsuplaşılır, eşi menendi görülmemiş bir iş. Özetle bedelli artırımını da ,Küçük ortaklar ve Zoren ödüyor.Spk şikayet sayfası da çalışmıyor. Kala kala CİMER kaldı işe yarar mı hiç sanmam. Hukuk olsa ANZ nin donunu bile alırlar.
    Haddini aşan, zıddına döner.

3. Aynen oyle yazdiklariniz cok dogru . Adama sorarlar pandemi zamanı ortaya atladn zoeyen galki arzi dedin . Sonrada cikip ortam musait degil dedin iyide sen halka arza bahsederkende ortam musait degildi . Zoryen ve zorlu dan parayi aldimi hicbise olmaz bu kagida .

Zorlu vermez borclu oldugu halde mahsuplasir . Zoryen de kyiflere kalmis yemi atarlar kriz zamani cakmak icin mal .

Bizde koyun gibi bekleyelm

4. “Finans piyasasında, türev işlemleri (vob, forex) kitle imha silahlarıdır.” -mustican
    "Akıllı kimdir? Herkesten öğrenen. Kuvvetli kimdir? Hırslarını yenen. Zengin kimdir? Halinden memnun olan."

5. Hicbir olay hicbiir borc bukdr yatirim bukdr buyume heveslisi bir sirket icin 2003 2004 tl bazli fiyatlarda olmasini kimse hicbirsey ile izah edemez .

20 yildir hicbirsey olmamis demek ki . Tl bazli bari ilerde olur dolar bazini gectik

6. https://eyatirimci.mkk.com.tr/auth/login

Arkadaşlar e yatırımcı üzerinden hisselerinize bloke koymanızı öneriyorum.
    Ben de bloke koydum.

ZOREN : 1,58-1,59 TL
    “Finans piyasasında, türev işlemleri (vob, forex) kitle imha silahlarıdır.” -mustican
    "Akıllı kimdir? Herkesten öğrenen. Kuvvetli kimdir? Hırslarını yenen. Zengin kimdir? Halinden memnun olan."

7. Ben 2-3 ay kadar önce bloke koydum. Daha önceden birçok kişinin de bloke koyduğunu biliyorum. Daralan işlem hacmi de bunu gösteriyor bence. Diğer yandan bedelliye iştirak etmeyen lot sayısı 800 000 civarındaydı. Hisseyi bir yıldır baskılayarak toplamaya çalıştıklarını varsayarsak bedelli olayı dahil milletin suyunu da çıkarsalar KY'nın elinden düşük maliyetle alacakları pek birşey kaldığını sanmıyorum. Genel olarak daha yüksek maliyetlerle edinilmiş ve enflasyon ve kur hareketleri karşısında reel maliyetler daha da yükseldiğinden kimse buralardan mal kaptırmak istemiyor. Tahta yapıcının şirket sahibiyle senkonize olduğuna inanıyorum. Özellikle de nam-ı değer peruklu ile. 2022 ilk çeyrek bilançoda 2021 ilk çeyreğe göre 2.5-3 kat ciro ve FAVÖK artışını olası görüyorum (Umut ediyorum). Umarım ilk çeyrekte mızrağı çuvala sığdıramayacakları rakamlar gelir de bu gavur zulmünden kurtuluruz.

Alıntı Originally Posted by mustican Yazıyı Oku
    https://eyatirimci.mkk.com.tr/auth/login

Arkadaşlar e yatırımcı üzerinden hisselerinize bloke koymanızı öneriyorum.
    Ben de bloke koydum.

ZOREN : 1,58-1,59 TL
    Bloke koyunca ne olacak ki hocam?

Sayfa 342/436 İlkİlk ... 242292332340341342343344352392 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •