Sayfa 66/419 İlkİlk ... 1656646566676876116166 ... SonSon
Arama sonucu : 3345 madde; 521 - 528 arası.

Konu: ZOREN - Zorlu Enerji

- 65.181.000 zarar gelmiş bilanço görüşleriniz nedir ?
    https://www.kap.org.tr/tr/sirket-bil...rik-uretim-a-s

2.  Alıntı Originally Posted by CahilCuhela Yazıyı Oku
    - 65.181.000 zarar gelmiş bilanço görüşleriniz nedir ?
    https://www.kap.org.tr/tr/sirket-bil...rik-uretim-a-s
    Sanki iyi bilanço gelecekmiş gibi nasıl da 2-3 kuruşluk kademelere oynadılar yine.
    Bence bu açıklanan zarar az bile sayın CahilCuhela.
    9 aylık zarar 65 milyon, 3 aylık zarar 132 milyon. İlk altı ayda yapıldığı iddia edilen karı 3 ayda nasıl da tüketti.

Bu şirketin bilançosunda ilk baktığım yer kısa, uzun ve orta dönem yükümlülükler.
    Oradaki mükemmel artışı görmek bile insanı nasıl keyiflendiriyor anlatamam.
    Dokuz ayda toplam yükümlülük / borç 4,6 milyar TL artmış...

Peruklu yalayıcı tipler bakalım ne geveleyecek. Aman efendim şu kadar kişiye istihdam, aman efendim bilmem ne.
    Peruklu senden benden çalarak yapıyor bunu. Hala mı anlamadın?
    işte yüzyılın teknik yorumu bu: "cuma günü papazı salarlarsa endeks 105-107 bine garan ve halk 9-10 aralığına gider."

Bilanço vs hikaye sayın Val

Peruklu Vesbe ve Vestl de olduğu gibi Zoren'i ucurmak istiyor mu istemiyor mu önemli olan bu.
    Ben çözemedim , peruklu Zoren'i 0.7-1liradan alıp 2 den bosaltıyorsa her seferinde uzun vade bir cacık olmaz bundan bu aralıkta gider gelir .
    Bunca sene yatırım yapmışsa yatırımların meyve vermesi gerek , meyveyi peruklu verir mi bilmem ...
    Yenilenebilir enerjideki oranı ile rakiplerinden ayrışıyor bu kötü zamanda , fiyat olarak bir ayrışma yok ...
    İyi gelen bilançoyu hiç ediyorlar , kötü bilançoyu ise sonuna kadar kullanıyorlar ...

Kupon ve borç ödemek için kotta hissesini tutuyorsa bu peruklu , 1 liradan alınıp 2 liradan verilecek bir hisse benim gözümde bu.

Her şeyi düzgün işleten karakterli bir patron olsa başında geleceği çok parlak ve dolar bazlı bakarsanız su an sudan ucuz , ama ...

4. beyler takas varmı

5. vay be zoren bu ne hal

anlaşıldı vestel gibi 70 krşa indireceksin hisseyi

sana olan inancım kırıldı.

hakikaten çok pis bir durum.

sanki iştirak satışı bu bilanço için ortaya koymuşlar gibi..

yazık ettin kendine..

şubata kadar indirir toplayacağını toplar
    karı patlatır parsayı toplarsın.

unutma ahmet nazif zorlu

izafi olarak kazanmış görürsün belki ama

bu miletin ahını aldığın paranın hayrını göremezsin bunu bilesin..

yazık etme kendine

kazan kazandır
    mutlu et mutlu ol

yoksa çok paran olsa bile haysiyet onur ve güven sıkıntısı yaşarsın

bak ülkere bitti

oysa sabri ülker baba adamdı.

patron ve patron gibilerle hasbihaldir

ytd değildir..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

6. Zoren komple satılabilir. Yakında satış haberi düşerse sasirmam. Başka türlü bu şirket adam olmaz. Sadece bir tahmin ve öngörü benimkisi. Bu arada 2006 'dan beri alıp satarım bu kağıdı...

LG-D855 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Zorlu Enerji (ZOREN, Sınırlı Pozitif):Şirket 2018 yılı üçüncü çeyrek ana ortaklık net dönem zararı 107,2mn TL olarak gerçekleşmiş ve piyasanın 134mn TL'lik zarar beklentisinden altta kalmıştır. Geçen yılın aynı döneminde ise şirket 10mn TL kar açıklamıştı. Satış gelirleri 3. çeyrekte bir önceki yılın aynı dönemine göre %49,2 oranında artarak 1.872mn TL olmuştur. Satışların maliyeti %30,7 oranında artmış ve böylelikle brüt karı %135,3 oranında artarak 522,6mn TL olmuştur. Operasyonel giderler %17,5 oranında artmış ve diğer faaliyetlerden net 7,4mn TL gelir yazılmıştır. Böylelikle 481,8mn TL faaliyet karı gerçekleşmiştir. Finansman tarafında ise 691,1mn TL gider yazılmış ve bu durum zarar açıklanmasında ana etken olmuştur. 7,3mn TL vergi gideri sonrası 3. Çeyrek ana ortaklık net dönem zararı 107,2mn TL olmuştur. Üçüncü çeyrek zararı ile birlikte Şirket'in 2018 yılının ilk 9 ayındaki ana ortaklık net dönem zararı 29,9mn TL olarak gerçekleşmiştir. Şirket, geçen yılın aynı döneminde 43,2mn TL ana ortaklık net dönem karı elde etmişti.
    Çalış, çalış ileri, çalışan kalmaz geri...

8. Şirketin 30.06.2018 tarihli net borç durumu : 10.3 milyar TL

Şirketin 30.09.2018 tarihli net borç durumu : 12.4 milyar TL

Şirketin 2017 3.çeyrek FAVÖK rakamı : 288 milyon TL

Şirketin 2018 3.çeyrek FAVÖK rakamı : 658 milyon TL

Şirket bugün olumlu fiyatlama yapacaktır. YTD.

Sayfa 66/419 İlkİlk ... 1656646566676876116166 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •