Sayfa 578/749 İlkİlk ... 78478528568576577578579580588628678 ... SonSon
Arama sonucu : 5987 madde; 4,617 - 4,624 arası.

Konu: VESTL - Vestel

1. BGC bugün de 150.000 lot kılçıksız almış. Son iki saatte Deniz'in aldığı 300.000 lot da gözden kaçmasın.

2. tilkii üstadım bugünkü hareket sadece endeks yüzündendi.
    Eğer böyle bir günde bile eksi kapatsa hissedeki organize soygun ayyuka çıkacaktı.
    Yarın endeks düşsün ilk bu önden gider.
    O yüzden bugünkü %1 dahi yapamayan çıkışı hiç dikkate almıyorum.

Alıntı Originally Posted by tilkiii Yazıyı Oku
    Bir de cow_boz kardeş hepimiz üzgünüz hepimiz kızgınız ama lutfen çoluk çocuğu, torunu tombalağı karıştırmayalım bu işe. Allah kimseyi evladıyla sınamasın.
    tilkii üstadım orman çocuğunun evladı da orman çocuğudur.
    o yedikleri haram paralar cehennem ateşinden lokmalar olsun onlara.

hatırlar mısınız bilmem kuran'da şöyle anlatılır.
    hz musa firavunu imana davet ettiğinde firavun kabul etmez.
    bunun üzerine allah'ın emriyle tüm kafirlerin doğan ilk çocukları gece gökten yeryüzüne inen zehirli bir bulut ya da gaz ile ölür.
    allah'ın kafirlere bir cezası ve ibretidir evlat acısı.
    o yüzden ben sözümün arkasındayım.
    allah bu kafirlere de evlat acısı yaşatsın ki imana gelip haram yemeyi bıraksınlar.
    haram yiyen kul hakkına giren = kafirdir.

3.  Alıntı Originally Posted by cow_boz Yazıyı Oku
    tilkii üstadım bugünkü hareket sadece endeks yüzündendi.
    Eğer böyle bir günde bile eksi kapatsa hissedeki organize soygun ayyuka çıkacaktı.
    Yarın endeks düşsün ilk bu önden gider.
    O yüzden bugünkü %1 dahi yapamayan çıkışı hiç dikkate almıyorum.

tilkii üstadım orman çocuğunun evladı da orman çocuğudur.
    o yedikleri haram paralar cehennem ateşinden lokmalar olsun onlara.

hatırlar mısınız bilmem kuran'da şöyle anlatılır.
    hz musa firavunu imana davet ettiğinde firavun kabul etmez.
    bunun üzerine allah'ın emriyle tüm kafirlerin doğan ilk çocukları gece gökten yeryüzüne inen zehirli bir bulut ya da gaz ile ölür.
    allah'ın kafirlere bir cezası ve ibretidir evlat acısı.
    o yüzden ben sözümün arkasındayım.
    allah bu kafirlere de evlat acısı yaşatsın ki imana gelip haram yemeyi bıraksınlar.
    haram yiyen kul hakkına giren = kafirdir.
    Abi yine de o konulara girmeyelim. Çoluğu çocuğu karıştırmayalım diyorum ben.

Hisse hareketlerine gelince hem bizim elimizde tuttuğumuz Vestel de hem diğerlerinde en basitinden arcelik te bile saçma sapan bir baskı, insanları bezdirme hareketleri var.

Piyasa dayanıkli ev aletlerini sevmiyor nedense.

Misal Arçelik olması gereken yer burası mi?
    Yine aynı sekilde vestel.
    2018 den sonra düzenli kâr etmeye başlamış ilk defa da temettüyü sağlam veriyor rekor bir şekilde. Yaza bir sürü uluslararası spor turnuvası var, şirket ihracatçı ama hareketler tamamen ky'yı bezdirme üzerine.

Temmuza kadar ufak ufak ekleyerek temettü verimimi artırıp yoluma devam edeceğim. Şimdilik verim yüzde 18,62 net.

Basarlarsa bassınlar aşağı.
    Temettü ile de tatile çıkacağım ailecek nasipse.

"politikada hiçbir şey kazayla olmaz. olmuşsa, öyle planlanmıştır."
    abdülselam özatak, fethi sekin, ömer halisdemir, turgut aslan, kaşif kozinoğlu...

4. Vestel vesbe Arçelik üçüde ihracat oranı ve dış pazarlardaki büyümeleriyle ülkenin yüz akı konumunda, üçünün de borsada fiyatlamasi hakkaniyetsiz ama bu böyle devam edecek diye kaide yok elimizde tutmaya eklemeye devam

5.  Alıntı Originally Posted by tilkiii Yazıyı Oku
    Abi yine de o konulara girmeyelim. Çoluğu çocuğu karıştırmayalım diyorum ben.

Hisse hareketlerine gelince hem bizim elimizde tuttuğumuz Vestel de hem diğerlerinde en basitinden arcelik te bile saçma sapan bir baskı, insanları bezdirme hareketleri var.

Piyasa dayanıkli ev aletlerini sevmiyor nedense.

Misal Arçelik olması gereken yer burası mi?
    Yine aynı sekilde vestel.
    2018 den sonra düzenli kâr etmeye başlamış ilk defa da temettüyü sağlam veriyor rekor bir şekilde. Yaza bir sürü uluslararası spor turnuvası var, şirket ihracatçı ama hareketler tamamen ky'yı bezdirme üzerine.

Temmuza kadar ufak ufak ekleyerek temettü verimimi artırıp yoluma devam edeceğim. Şimdilik verim yüzde 18,62 net.

Basarlarsa bassınlar aşağı.
    Temettü ile de tatile çıkacağım ailecek nasipse.

"politikada hiçbir şey kazayla olmaz. olmuşsa, öyle planlanmıştır."
    Kardeş daha önce de burda yazdım. temettüyü her yıl düzenli ödesin vallahi hissenin çıkmasını istemem çünkü her yıl aldığım temettünün yarısını bu fiyatlardan hisseye baglarım diger yarısını da harcarım. Asıl mesele temettüde süreklilik olmalıdır.

6. Bugün +%2 endekste %1 bile yükselemeyen hisse yarın endeks -%0.20 yapsın -%3 düşmezse adam değilim.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by cow_boz Yazıyı Oku
    Bugün +%2 endekste %1 bile yükselemeyen hisse yarın endeks -%0.20 yapsın -%3 düşmezse adam değilim.
    Yatırım tavsiyesi değildir.
    Birader sektörel bakacaksın, mesela referans olarak arçeliği al.. Bist %5 yapar ama senin sektörü satar, - %3 yapar ama senin sektörü alır. 2 gündür bi sıkıntı görmüyorum ben..

8.  Alıntı Originally Posted by emekli2 Yazıyı Oku
    Kardeş daha önce de burda yazdım. temettüyü her yıl düzenli ödesin vallahi hissenin çıkmasını istemem çünkü her yıl aldığım temettünün yarısını bu fiyatlardan hisseye baglarım diger yarısını da harcarım. Asıl mesele temettüde süreklilik olmalıdır.
    Önümüzdeki 3 yıl hiç yükseltmeden bu temettüyü verse zaten neredeyse maliyetin sıfırlanıyor.. Seneye niyet belli olur. Bu senenin karını bakalım paylaşacaklar mı? Her yıl buna yakın temettü verse ben ev almam. Zaten temettüyle en kral daireye kira öderim. Bugün ev almak için ortalama 20.000 lot Vestel hissesi gerekir. Bana yılda 20.000 lot karşılığı 120.000 TL temettü versin aylık 10.000 TL ye villa kiralarım..

Sayfa 578/749 İlkİlk ... 78478528568576577578579580588628678 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •