Sayfa 671/747 İlkİlk ... 171571621661669670671672673681721 ... SonSon
Arama sonucu : 5972 madde; 5,361 - 5,368 arası.

Konu: VESTL - Vestel

Alıntı Originally Posted by temel analiz 1 Yazıyı Oku
    İsterse 6-7 tl temettü verebilir,

Geçen sene de borcu vardı ama 7 tl temettü verdi
    HBK 5.63 zaten üstünü verirse mali açıdan hiç hoş olmaz

2. 2021 de Bütün iştiraklerinden temettü geliri almış. Bence holdinge aktarmak için temettü verecek

3. Bu kârla yeni F/K=2.776..iNANILMAZ..! Bu F/K'yı iyi bir ekonomik ortamda yapıp,biraz da Borçlarını kapatsa 100-120 tl'ye çok rahat gider bu Hisse..

4.  Alıntı Originally Posted by Şafakalı Yazıyı Oku
    Bu kârla yeni F/K=2.776..iNANILMAZ..! Bu F/K'yı iyi bir ekonomik ortamda yapıp,biraz da Borçlarını kapatsa 100-120 tl'ye çok rahat gider bu Hisse..
    bu ortamda 45-50 ye razıyım ben

fk ya göre 2-3 senede amorti ediyor, müthiş ucuzladı gibi

6. Beklenti de çok Vestel de. Togg, EV charger, Nikel fiyatlarının uçması vs

7. Bu aralar ana trend temettü hisselerine yatırım bilanço güzel inşallah azda olsa temettü açıklar hisse başı 1.5 tl bence iyi olur. Geri kalanını yatırıma ve borç ödemeye ayırsın faaliyet raporunda büyümek istediği çok alan var onlar için Ciddi işler yapsın. Büyümeyi planladığı alanlar aşağıda (faaliyet raporundan aldım, aklımda kalanlar, işkembeden kesme değil)
    1. Otomotiv eğlence sistemi
    2. Hoparlör/ses sistemleri
    3. Otomobil elektronik parçası
    4. TOGG
    5. Beyaz eşya üretim kapasite artışı
    6. Çatının güneş panali ile kaplanması
    7. Sıfır karbon politikası
    8. 5g ve endüstri 4.0 yatırımları
    9. Avrupalı bisiklet üreticilerine batarya satma (5 bisikletten biri artık elektrikliymiş)
    10. Şarj istasyonu çözümleri
    11. Enerji depolama sistemleri
    11. Nikelin saflık yüzdesinin vekalitesinin arttırılması
    12. Kuzey Amerika pazarına açılma
    13. Kazakiskan ve rusya pazarına Daewoo lisansı ile açılma (5 yıllığına lisans almış)

Bunları hepsi milyar dolar gelir getirebilecek işler. Bunlar aklında kalanlar belki kaçırdığım hatırlamadım vardır. Bu hikayelerden 3-4 tanesi adam akıllı gerçekleşse yıllık satış dolar yazında en az yüzde 20 artar. Ayrıca faaliyet ve bildiği iştenden uzaklaşmadan büyümeyi planlıyor bence buda önemli bir husus. Bekleyip göreceğiz. Akıllı işlerle bu hamleleri gerçekleştirir inş.

Pazartesi citi yine satabilir. Düşsede üzülmem diyemem ama 1 lot bile satmam. uzuncu için risk alınıp beklenecek bir firma benim hisse portföyümün çoğunluğunu oluşturuyor.

8.  Alıntı Originally Posted by ekonomist88 Yazıyı Oku
    Bu aralar ana trend temettü hisselerine yatırım bilanço güzel inşallah azda olsa temettü açıklar hisse başı 1.5 tl bence iyi olur. Geri kalanını yatırıma ve borç ödemeye ayırsın faaliyet raporunda büyümek istediği çok alan var onlar için Ciddi işler yapsın. Büyümeyi planladığı alanlar aşağıda (faaliyet raporundan aldım, aklımda kalanlar, işkembeden kesme değil)
    1. Otomotiv eğlence sistemi
    2. Hoparlör/ses sistemleri
    3. Otomobil elektronik parçası
    4. TOGG
    5. Beyaz eşya üretim kapasite artışı
    6. Çatının güneş panali ile kaplanması
    7. Sıfır karbon politikası
    8. 5g ve endüstri 4.0 yatırımları
    9. Avrupalı bisiklet üreticilerine batarya satma (5 bisikletten biri artık elektrikliymiş)
    10. Şarj istasyonu çözümleri
    11. Enerji depolama sistemleri
    11. Nikelin saflık yüzdesinin vekalitesinin arttırılması
    12. Kuzey Amerika pazarına açılma
    13. Kazakiskan ve rusya pazarına Daewoo lisansı ile açılma (5 yıllığına lisans almış)

Bunları hepsi milyar dolar gelir getirebilecek işler. Bunlar aklında kalanlar belki kaçırdığım hatırlamadım vardır. Bu hikayelerden 3-4 tanesi adam akıllı gerçekleşse yıllık satış dolar yazında en az yüzde 20 artar. Ayrıca faaliyet ve bildiği iştenden uzaklaşmadan büyümeyi planlıyor bence buda önemli bir husus. Bekleyip göreceğiz. Akıllı işlerle bu hamleleri gerçekleştirir inş.

Pazartesi citi yine satabilir. Düşsede üzülmem diyemem ama 1 lot bile satmam. uzuncu için risk alınıp beklenecek bir firma benim hisse portföyümün çoğunluğunu oluşturuyor.
    Bunlar elbette güzel yatırımlar.. ama bunların bir kısmının bilançolara yansıması uzun zaman alabilir. piyasa şimdiden bunları fiyatlamaya başlamayacaktır. böyle bir algı ile alım yapanlar fiyatlar neden yükselmiyor bunca yatırıma rağmen diye psikolojik sıkıntı içerisine düşebilir. piyasa genelde maksimum 2 çeyrekte neler gelebileceğini fiyatlamayı tercih eder. bu sebeple 2-4 yıl arasında bilançolarda görülmesi muhtemel sonuçlar için okurları çok da heyecanlandırmamak lazım diye düşünüyorum. zira borsa pragmatiktir, ve çabuk sonuç alınacak şeyleri fiyatlar genelde.

Sayfa 671/747 İlkİlk ... 171571621661669670671672673681721 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •