Sayfa 20/86 İlkİlk ... 1018192021223070 ... SonSon
Arama sonucu : 686 madde; 153 - 160 arası.

Konu: KRDMA - Kardemir A

iki aylık alan satanlar

Tahkime konu olan kömürcü vakası daha önce KAP'da niye duyurulmadı acaba?
    Tedarikçi şirketle kontrat yapılmış ama, muhatap kontrata sadık kalmamış. Ortaya bir alacak çıkmış. Pazarlık ve anlaşma yolu ile veya mahkeme yoluyla alınacak bir paradan ne diye bilanço raporlarında küçük ortaklara bildirilmez. Alınıp alınmayacağı belli olmazsa bile şüpheli alacak olarak gösterilmesi gerekmez miydi?
    Tedarikçi firmanın tek taraflı kontratı fesih etmesi neticesinde Kardemir'in bilançosu etkilenmedi mi? Satış maliyetlerine bakılınca, hammadde giderleri içinde kömürün payı dikkat çekici şekilde artmış...
    Hadi bilançoda bahsedilmedi ne diye özel durum açıklaması ile Kardemir'i etkileyen bu olay küçük ortaklara KAP vasıtası ile duyurulmadı?
    33 milyon dolar az bir para değil ki? Olay neden küçük ortaklara zamanında duyurulmadı? Bir fikri olan var mı?

Geçen sene Erdemir bir hamadde kontratını tek taraflı iptal etti. Hemen kontratı fesih ettiklerini ve tazminat ödeyeceklerini KAP vasıtasıyla küçük ortaklarına, kamuoyuna duyurdular....
    Kardemir için KAP'a duyuru atmak çok mu zordu?

3.  Alıntı Originally Posted by sar Yazıyı Oku
    Tahkime konu olan kömürcü vakası daha önce KAP'da niye duyurulmadı acaba?
    Tedarikçi şirketle kontrat yapılmış ama, muhatap kontrata sadık kalmamış. Ortaya bir alacak çıkmış. Pazarlık ve anlaşma yolu ile veya mahkeme yoluyla alınacak bir paradan ne diye bilanço raporlarında küçük ortaklara bildirilmez. Alınıp alınmayacağı belli olmazsa bile şüpheli alacak olarak gösterilmesi gerekmez miydi?
    Tedarikçi firmanın tek taraflı kontratı fesih etmesi neticesinde Kardemir'in bilançosu etkilenmedi mi? Satış maliyetlerine bakılınca, hammadde giderleri içinde kömürün payı dikkat çekici şekilde artmış...
    Hadi bilançoda bahsedilmedi ne diye özel durum açıklaması ile Kardemir'i etkileyen bu olay küçük ortaklara KAP vasıtası ile duyurulmadı?
    33 milyon dolar az bir para değil ki? Olay neden küçük ortaklara zamanında duyurulmadı? Bir fikri olan var mı?

Geçen sene Erdemir bir hamadde kontratını tek taraflı iptal etti. Hemen kontratı fesih ettiklerini ve tazminat ödeyeceklerini KAP vasıtasıyla küçük ortaklarına, kamuoyuna duyurdular....
    Kardemir için KAP'a duyuru atmak çok mu zordu?
    12 veya 3 aylık bilançoda 28 milyon euro olarak hatırlıyorum.
    Fiyatlar yükselince tedarikçi edimini yerine getirmemiş.
    Tekrar inceleyelim. O zaman da kap ta neden duyurulmadığı tartışılmış idi.
    Martta KARDM ci olduğuma göre Mart-Nisan-Mayıs gündeme gelmiş olabilir. Dip notlarda okumuş olabilirim.

Alıntı Originally Posted by 06Ank Yazıyı Oku
    12 veya 3 aylık bilançoda 28 milyon euro olarak hatırlıyorum.
    Fiyatlar yükselince tedarikçi edimini yerine getirmemiş.
    Tekrar inceleyelim. O zaman da kap ta neden duyurulmadığı tartışılmış idi.
    Martta KARDM ci olduğuma göre Mart-Nisan-Mayıs gündeme gelmiş olabilir. Dip notlarda okumuş olabilirim.
    Bilanço raporlarında, faaliyet raporlarında yok. Bu konuda Kap duyurusu da yok. Analistler ile yapılan bilgilendirme toplantısında analistlere söylemişler galiba. Bir aracı kurumun yatırımcılar için yaptığı Kardemir değerlendirme raporunu topikte bir arkadaş paylaşınca oradan haberimiz oldu. Yanlış hatırlamıyorsam o zaman 20 milyon euro demişler. Rapor topikte paylaşılmasaydı, şimdi birçok küçük yatırımcı "bu da nereden çıktı" diyecekti. Başta ben.
    Böyle bir bilginin kamuoyu aydınlatma platformunda kamuoyuna açıklanması gerekmez miydi? Yada bilanço raporlarında yer alması gerekmez miydi?
    Tahkime gittiklerini de kap'ta duyurmasalardı, sınırlı sayıdaki analiste açıkladalardı....

Alıntı Originally Posted by sar Yazıyı Oku
    Yeni peyda olan büyük ortağın hisse sahiplik oranı %5,46'ya çıkmış...
    Diğerleri satmış, yeni patron almış....
    Bu adamlar, milyonlarca lotu olan diğer yabancıları da organize ederlerse yönetim kuruluna sarışın mavi gözlü birisi girebilir. Yeni büyük ortak körfezden birileri ise esmer tenli birisi olur artık..

Böyle devam ederse yorgan gider kavga biter herhalde....
    Yönetim kuruluna olmasa bile genel kurula hakim olurlarsa, şirketin yatırımlarına, alım satım politikalarına müdahale edebilirler.
    Öncelikli mal da sattırmazlar belki de...
    Diğerleri satmış, yeni peyda olan büyük patron yine almış.
    Hisse sahiplik oranı %5,53'e yükselmiş....

7. B lerden sonra A larla da bugün vedalaştık.
    Allah işini gücünü rast getirsin.
    2018 için 600 milyon faaliyet karı beklentim devam ediyor.
    Hala ucuz bulmakla birlikte 1.44 lerden bu yana oluşan prim bir süre beklemeye itti.
    Geride kalan arkadaşlara bol kazançlar dilerim.
    Son düzenleme : 06Ank; 13-09-2017 saat: 11:18.

Alıntı Originally Posted by 06Ank Yazıyı Oku
    B lerden sonra A larla da bugün vedalaştık.
    Allah işini gücünü rast getirsin.
    2018 için 600 milyon faaliyet karı beklentim devam ediyor.
    Hala ucuz bulmakla birlikte 1.44 lerden bu yana oluşan prim bir süre beklemeye itti.
    Geride kalan arkadaşlara bol kazançlar dilerim.
    Hayirli olsun sn 06Ank ..eskilerin kisa sayilacak bir zaman diliminde hemen hemen maliyetine gore %100 net karla cikis yapmasi gecmis gunler ,verdigimiz emekler, paylasimlar, mucadeleler adina cok sevindiriyor.hayirli yatirimlar. Forumda gecmiste Teknik ugruna 2-3 kademe kar pesinde kosup ya trenden zorla indirilen yada firsati kaciran arkadaslarada uzuluyorum..saygilar.

SM-N920C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yatırım tavsiyesi degildir.DAM İLE HARMANDA HAKKIM VAR DEME,GÜÇLÜYÜM KUVVETLİYİM MEVKİM VAR DEME,ADAMI SIRT ÜSTÜ YERE VURAN VAR,KARA KARINCAYI GECE GÖREN VAR.

Sayfa 20/86 İlkİlk ... 1018192021223070 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •