Sayfa 30/86 İlkİlk ... 2028293031324080 ... SonSon
Arama sonucu : 686 madde; 233 - 240 arası.

Konu: KRDMA - Kardemir A

Çelik fiyatları 3. çeyrek fiyatlarına göre %10'dan (tam hesaplamadım belki %15) daha yükseklerde seyrediyor. Kış mevsimi gelmesine rağmen çelik fiyatlarındaki yükseliş trendi devam ediyor. Çelik fiyatlarındaki yükseliş oranı döviz kurlarındaki yükseliş oranlarından daha yüksek...
    Sektörün yurtdışı satışları oldukça iyi sanırım.
    Müteahhitler yine ağlamaya başlamışlar. Gümrük vergisindeki indirim işe yaramadı, gümrük sıfırlzndın diyorlar. Onunla da yetinmiyorlar çelik üreticilerinin ihracatı kısıtlansın, çelikteki kdv indirilsin diyorlar. İşi bırakırız falan demeye başlamışlar yine.

Kardemir'in 4. çeyrek cirosunun önceki çeyreğin altına düşeceğini sanmıyorum. Kur baskısı nedeniyle net kar hakkında bir şey demek yanıltıcı olur ama, brüt karlılığın 4. çeyrekte ciddi manada yükseleceğini düşünüyorum. Çünkü 3. çeyreğe göre çelik fiyatları dikkat çekici oranda yükseldi, maliyetlerdeki yükselişin o kadar olduğunu sanmıyorum...
    Son düzenleme : sar; 15-12-2017 saat: 15:52.

"Tahkimi kazandık, kömürcüden paraları kurtardık" diye bir haber düşüverse hissedeki bu ivmenin üzerine süper olacak....
    15 gün kaldı pek zannetmiyorum ama yılbaşından önce böyle birşey olup paralar kasaya girerse, 12 aylık bilanço da güzelleşir...

3. Üstadım ben daha ziyade KDV indirimi bekliyorum inşallah...

.

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Karabükspor'u borç batağına sokmuşlar. 190 milyon lira borcu varmış. Takımın derlenip toparlanması için 250 milyona ihtiyaç var diyenler var...
    Karabükspor'u Kardemir kurtarsın kampanyası yapılıyor. Siyasiler de çare arayışındalarmış. Ama genelde kurtarıcı olarak Kardemir görülüyor. Taraftar grupları gösteri yapıyor. STK'lar Kardemir kurtarsın diyor. Hatta Karabükspor şirket haline gelsin ve Kardemir'in bağlı ortaklığı olsun diye fikir öne sürenler de var. Böylece Karabükspor'un 190 milyon lira borcu Kardemir'in üzerine yüklenecek. Ne güzel kurtarma formülü!
    Kardemir daha önce, yılda 8 milyon lira olmak üzere 4 yıllık 32 milyon lira vermeyi taahhüt etmiş. Bu taahhüt de zamanından önce Karabükspor yönetimi tarafından kırdırılıp buharlaştırılmış...
    Kardemir yönetim kurulu başkanı sosyal baskılardan olsa gerek 5 milyon veririm daha fazla veremem, bizim 80 bin ortağımız var demiş....
    Bilgiler yerel medyadan derlenmiştir. Ortada bir sıkıntı olduğu net, ama rakamlar, söylenenler doğru mudur bilmem. Kardemir'in üzerine kurtarma parası olarak 50 milyon falan yüklerlerse hiç iyi olmaz...

Konu ile ilgili en son çıkan haber...
    http://bolgeninsesigazetesi.com/golb...#comment-23730
    Son düzenleme : sar; 18-12-2017 saat: 14:24.

6. Sayın sar Yolbulan grubunun son bir haftadır satışlarını nasıl yorumluyorsunuz?

Bilemiyorum....
    Vardır bir düşündükleri herhalde.
    Batağa saplanan, 190 milyon borcu olan Karabükspor'dan Yolbulanlar'ın 72 milyon lira alacağı varmış diye yazıp çiziyorlar...

Yönetim kurulu seçimleri 3 yıl sonra. Önümüzdeki seçimlere kadar ellerindeki fazla gördükleri hisseleri satıp diğer işlerini finanse etmek isteyebilirler...

Kardemir kapalı olan inşaat çeliği satışlarını, en son liste fiyatına göre (07/12/2017 tarihli) %1,2 oranında yükselterek açmış. Kütük satışı kapalı. Satışı açık olan ürünlerinden pik hariç diğer ürünlerinin fiyatlarında da %1 ila %1,2 civarında artışa gitmiş...
    07/12/2017 gününe göre dolar ve euro değer kaybetmesine rağmen ürün fiyatlarında yükseliş yapmışlar. Demek ki çelik piyasası diri. Gerçi bugün bazı üreticiler fiyat kırmışlar....
    Hurda fiyatları sürekli artıyor. Türkiye'nin çelik üretiminin ağırlıklı kısmı hurdadan yapılıyor. Ve hurdanın ekseriyeti ithalat ile karşılanıyor. Son zamanlarda ABD'nin çelik üretimi de artış gösteriyor. ABD'nin çelik üretimi de bizimkine benziyor. Ağırlıklı kısmı hurdadan üretim yapılıyor. Muhtemelen ABD'nin çelik üretim artışı hurda fiyatlarını etkiliyor....
    Eğer ki vergi tasarısını geçiren Trump altyapı yenilemeye başlayabilir ise, çelik sektörü çok canlanır....
    Entegre tesisler ise gözde olur....
    Bu arada grafit elektrot konusu da unutulmasın....

Sayfa 30/86 İlkİlk ... 2028293031324080 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •