Sayfa 39/86 İlkİlk ... 29373839404149 ... SonSon
Arama sonucu : 686 madde; 305 - 312 arası.

Konu: KRDMA - Kardemir A

Genel müdürden ortaklara mesaj var....
    https://www.dunya.com/sirketler/kard...-haberi-421575

2. A'nın D'ye yaklaşma senaryosu nedir? Hangi durumda ve ne zaman gerçekleşebilir?

C6833 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by zorro Yazıyı Oku
    A'nın D'ye yaklaşma senaryosu nedir? Hangi durumda ve ne zaman gerçekleşebilir?

C6833 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Böyle bir senaryo mu var bilemedim

FIG-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by sar Yazıyı Oku
     Alıntı Originally Posted by sar Yazıyı Oku
    Filyos Limanı da ortaya çıkmaya başlamış...
    Geçen sene 9 aralıkta başbakan temelini atmıştı.
    Kış aylarının inşaat sektörü için ölü sezon olduğunu düşünürsek, epeyice hızlı gidiyor galiba inşaat...

.........

Aşağıdaki resimde de liman inşaatının yeni görüntüsü var.
    Görüntülere göre çalışmalar iyi gidiyor...
    Allah yardımcıları olsun.

.........

........

Kangal, profil ve ray satışları artmış. Bunun karlılığa etkisi oldukça olumlu.
    Demiryolu tekerleği yatırımında deneme üretimi yapılacağı duyurusu da yakınlarda düşer muhtemelen (yetkililerin daha önce verdikleri beyanatlara göre).
    Kardemir kısmen inşaat sektörüne dönük üretim yapan şirket olmaktan da kurtulmuş oldu/oluyor....

Borçluluk oranlarında oldukça iyileşme var.
    Finansman giderlerinde iyileşme var.
    2. çeyrekte kur artışı %16 civarında olmasına rağmen böyle bir net kar gelmesi oldukça iyi. FAVÖK'te ise çok dikkat çekici iyileşme var....
    Kömürcüye açılan davadan 33 milyon dolar 2. çeyrekte gelseydi süper olacakmış...

Ülke ve dünya ekonomisinde çok büyük sıkıntılar olmaz ise Kardemir düzlüğe yaklaşmış gibi görünüyor....

Kurlardaki aşırı dalgalanma ve faizlerin artması memlekette olumsuz görüntü oluşturuyor.
    Son düzenleme : sar; 07-08-2018 saat: 10:16.

F/K oranlarına bakılırsa Kardemir Ereğli'ye göre oldukça ucuz duruma düştü....

7. Hocam sadece eregliye görede degil krdmr d ye görede fk ları ve fiyatları çok geride kaldı A ile B nin.. Eskiden hepimiz önce B sonra A enson D gelirdi fiyat olarak.şuan D ikisininde üzerinde işlem görüyor. A ve B de fk lar 6 daykem D 10 fk da işlem görüyor. A ve B yi şu güzel bilanço ya ragmen agresif olarak almıyolar. Herçeyrek böyle gelmeye devam ederse en kötü kriz fiyatlaması bile 5 den aşşa olmaması lazım diye düşünüyorum.

Ben Ereğli ile karşılaştırmamda D grubunu kastettim.
    A ve B gruplarının F/K oranı D grubundan düşük ama, bu grupların derinliği yok. Yüklü alım yapmaya herkes cesaret edemez....

Sayfa 39/86 İlkİlk ... 29373839404149 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •