Sayfa 201/669 İlkİlk ... 101151191199200201202203211251301 ... SonSon
Arama sonucu : 5347 madde; 1,601 - 1,608 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,128
     Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Katılmıyorum !

Beyanım yeterli olmalı...

Aksini, o ispatlasın!

O kadar kanıksadık ki şu evrak onaylama işini , doğal geliyor...
    Malesef oyle..

Beyan esas olmali...

Yok o evragi getir yok onu noterden tastiklet yok tercume et..

Gavur yapmaz turkun turke yaptigi eziyeti amk...

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

2.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Su andaki hesap duz bir hesap, onu da cocugun profilini kullanarak once bir ortak hesap actilar..
    Sonra o profilden yararlanarak bana ayri bir hesap...
    Checquing ve savings var, cad ve usd ama bir investment acc acamadilar, yasalar izin vermiyor dediler..
    Dusuk limitli bir de kredi karti karti da caktilar bana gidince kullanmak icin sonra da hadi gule gule dediler..
    Burada HSBC premier client olmasam kapidan iceri bile sokmuyollar deyyuslar.
    Cocugun birisi PR olursa hic acimayacagim ama, onun uzerinden yapacagim isleri..
    Bu islerde ne rahat banka kimdir acaba?
    Ben normal hesap olarak RBC Royal Bank. Yatırım olarak TD'yi kullanıyorum.

Maaşım RBC'ye yattığı için onu kullanıyorum.

İki bankanın yatırım hesabını kullandım şu ana kadar.

BMO ve TD.

BMO çok daha üstün.

Yazılım ve kullanım kolaylığı açısından.

Ayrıca RBC ve BMO da telefona gelen code zorunluluğu yok.

Çocukların öncelikle yapması gereken, iyi bir Credit History oluşturmaları, günü geldiğinde en çok işlerine yarayacak olan bu.

Başaracaklardır, hiç şüphem yok.

Sizin gibi bir babanın çocukları da mükemmel olur diye düşünüyorum.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,128
     Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Ben normal hesap olarak RBC Royal Bank. Yatırım olarak TD'yi kullanıyorum.

Maaşım RBC'ye yattığı için onu kullanıyorum.

İki bankanın yatırım hesabını kullandım şu ana kadar.

BMO ve TD.

BMO çok daha üstün.

Yazılım ve kullanım kolaylığı açısından.

Ayrıca RBC ve BMO da telefona gelen code zorunluluğu yok.

Çocukların öncelikle yapması gereken, iyi bir Credit History oluşturmaları, günü geldiğinde en çok işlerine yarayacak olan bu.

Başaracaklardır, hiç şüphem yok.

Sizin gibi bir babanın çocukları da mükemmel olur diye düşünüyorum.
    Tesekkurler Tinaz abim..

Ugrasiyoruz, buyuk fedakarlik yapiyoruz..

Credit history icin nakit kullanmamalarini, her seyi kredi karti ile odemelerini ve borcu da vakti gelince tumu ile kapatmalarini tembih ettim.

HSBC hesabima buradan code mode gerekmeden Kanada hatti filan olmadan cok rahat ulasiyorum, her isimi yapiyorum, interac e transfer isine de bayiliyorum..
    Bi de yatirim hesabi acaydilar super olacakti ama acamadilar..
    Bu gidiste bankaciyi sikistiracagim en azindan o ortak hesaba bagli bir investment acc ac abim diyecegim.
    Belki o sekilde olur..

Syg,

4. Bizim komşunun (mali müşavir) oğlu ABD'de okurken yaptığı harcamaların satış vergisini(KDV) iade istedi , IRS , TR'ye çek olarak gönderdi.

Aklınızda olsun .

Detay isterseniz sorarım.
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Bu da TD Direct Investing Canada'dan aldığım bilgiler;

Dear elma,

Thank you for contacting TD Direct Investing General Inquiry.
    Due to online privacy and security concerns, we can only provide general information through email.
    New non-resident account openings are subject to approval. For non-residents, we can open cash accounts but not margin accounts. It is best if you are opening the account in person. If you are not able to, the likelihood of obtaining approval would be lowered as we require ID and signature guarantees. Beneficiaries can be designated for registered accounts but not non-registered accounts.
    TD Direct Investing Canada and TD Ameritrade operate as separate entities. For further information on opening a TD Ameritrade account, please contact TD Ameritrade directly.
    The Self Self-Directed Tax-Free Savings Accounts (TFSA) are only available to an individual 18 years of age or older and who has a valid social insurance number (SIN). If you do not have a SIN, you cannot open a TFSA. For further information on non-residents and TFSA accounts, the best course of action is to contact the Canada Revenue Agency (CRA).
    Please type the following URL into your browser. Click Savings and pension plans > Tax-free savings accounts
    To contact them directly, Scroll to the bottom and click 'Contact Us'.
    Collect call from outside Canada and United States: 613-940-8495
    Please feel free to call us to review your options and obtain information that is applicable to your individual circumstances.
    CALLING TD DIRECT INVESTING FROM OUTSIDE CANADA
    Please call TD Canada Trust EasyLine and ask for a transfer to TD Direct Investing.
    English: IAC-800-222-3456-1 French: IAC-800-233-2323-1
    Calling collect: 416-983-5393
    Best Regards,
    Jessie | Investment Representative | TD Direct Investing

6. Gördünüz mü bilmiyorum ama hoşuma gitti : https://finance.yahoo.com/news/glint...210026869.html

Kredi kartı ödemelerini bile altınla yapmak mümkünmüş. Türkiyeden bile hesap açılabiliyor ancak kredi kartını henüz vermiyorlar.

Sn Dudu'nun fatura ödemek için dolar bozmasına benzer durumu gelecekte bu tip bir kart kullanarak yapma muhtemel görünüyor benim için.
    Saygılar.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,128
     Alıntı Originally Posted by Epicurist Yazıyı Oku
    Gördünüz mü bilmiyorum ama hoşuma gitti : https://finance.yahoo.com/news/glint...210026869.html

Kredi kartı ödemelerini bile altınla yapmak mümkünmüş. Türkiyeden bile hesap açılabiliyor ancak kredi kartını henüz vermiyorlar.

Sn Dudu'nun fatura ödemek için dolar bozmasına benzer durumu gelecekte bu tip bir kart kullanarak yapma muhtemel görünüyor benim için.
    Benim de hosuma gitti bu is..
    Yatirim yapmasi kolay, harcamasi kolay bu sekilde..
    Syg,

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
    crash severler bunu beğendi

“Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Sayfa 201/669 İlkİlk ... 101151191199200201202203211251301 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •