Sayfa 26/668 İlkİlk ... 1624252627283676126526 ... SonSon
Arama sonucu : 5342 madde; 201 - 208 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Moscow, Istanbul, Bogota, Amsterdam
    Gönderi
    1,948
     Alıntı Originally Posted by Manu Yazıyı Oku
    ticaret savaşları 2016'da başlayan bu ralliyi nası etkiler merak ediyorum. su teknolojileri ve ai üzerine arge yapan birkaç şirket ve fon takibi yapıyorum fakat bu düzeltme endişesi yüzünden bir türlü alıma geçemedim. 2007'deki gibi bir düzeltmeden çok 2001 krizi benzeri bir çöküşten korkuyorum. amerikan borsalarında düzeltme bekliyor musunuz?
    herkesin dilinde o var zaten, ama bana bu iklimde biraz zor gibi geliyor , adamlar zaten korumaci politika izlemeye basladi, ee dolar amerikaya geri gelince ulke icinde kalacak, dolayisiyla duzeltme elbette gelebilir ama bence cok sinirli olur gibi

kaldi ki duzeltme gelirse saglam hisselere sadee alim firsati olur, o sebeple bizim gibi saglam oglu saglamcilari cok etkiler mi bakacaz

hangi hiise veya sektorlere yatirim dusunuyorsunuz? dikkat ettiyseniz cogumuz burda Dividentciyiz - aslinda mecburen dividentciyiz, cunku al-sat yapmak cok pahali malum islem basina 25 dolar kesinti var

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    1,948
    Selamlar

bi terim gordum ve ilk defa goruyorum bunu OTC
    tam olarak ne? ne ise yarar

misal THY nin hiiseine bakarken gorum hiisenin yaninda bide bu vardi "TKHVY"

https://www.investing.com/equities/t...yollari-ao-adr

Turk Hava Yollari (OTC: OTCPK:OTCPK:TKHVY). This company, also known as Turkish Airlines is Turkey's largest airline. It meets 4/5 of our criteria. The Turkish state owns 49% of the business.

bu arada yukarida verdigim linkte, en asagida yorum ayzanlara bakiniz asagida ki gibi yorumalrdan biri

"
    Guraaf, Contributor
    Comments (2296) |+ Follow
    Hi Daniel,
    I can't figure out actually. A year ago, I liked Ford Otosan but not so much right now. I can't digest the growing Islamization of the Turkish society and the comments made by Recep Erdogan. I did buy some Ford (very few shares were bought out of my low limit order) a few months back but I am thinking of getting out no"

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    1,948
    Beyler Takipteki Divident veren EVT ler
    ne dersiniz?

Vanguard High Dividend Yield VYM
    Schwab US Dividend Equity SCHD
    iShares S&P 500 Growth IVW
    Global X SuperDividend SDIV
    Guggenheim Solar TAN

4.  Alıntı Originally Posted by richardbozkurt Yazıyı Oku
    herkesin dilinde o var zaten, ama bana bu iklimde biraz zor gibi geliyor , adamlar zaten korumaci politika izlemeye basladi, ee dolar amerikaya geri gelince ulke icinde kalacak, dolayisiyla duzeltme elbette gelebilir ama bence cok sinirli olur gibi

kaldi ki duzeltme gelirse saglam hisselere sadee alim firsati olur, o sebeple bizim gibi saglam oglu saglamcilari cok etkiler mi bakacaz

hangi hiise veya sektorlere yatirim dusunuyorsunuz? dikkat ettiyseniz cogumuz burda Dividentciyiz - aslinda mecburen dividentciyiz, cunku al-sat yapmak cok pahali malum islem basina 25 dolar kesinti var
    etf'lere bakıyorum genelde

Global X Robotics & Artificial Intelligence Thematic'ı takip ediyorum ama yıllık ücreti çok yüksek. "itot" var düşük ücretli yine ama bu düzeltme gelmemesinden korkuyorum

su tek. olarak da https://www.investing.com/equities/tetra-tech-dividends var, temettüsü düşük ama gelecek vaadediyor.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    1,948
    arkadaslar biz yurt disina odaklandik ama turkiyedeki FON larda baya kazandirmis
    yilbasindan beri %45 artan fon var way be kacirdik firsati

Fon Kodu Fon Adı Şemsiye Fon Türü Yılbaşı (%) Descending Order
    AFT AK PORTFÖY YENİ TEKNOLOJİLER YABANCI HİSSE SENEDİ FONU Hisse Senedi Şemsiye Fonu 45,51
    YAY YAPI KREDİ PORTFÖY YABANCI TEKNOLOJİ SEKTÖRÜ HİSSE SENEDİ FONU Hisse Senedi Şemsiye Fonu 45,03
    ICA ICBC TURKEY PORTFÖY ALTIN FONU Kıymetli Madenler Şemsiye Fonu 43,85
    AFA AK PORTFÖY AMERİKA YABANCI HİSSE SENEDİ FONU Hisse Senedi Şemsiye Fonu 39,68
    AOY AK PORTFÖY YABANCI HİSSE SENEDİ FONU Hisse Senedi Şemsiye Fonu 31,35
    TFF TEB PORTFÖY YABANCI BYF FON SEPETİ FONU Fon Sepeti Şemsiye Fonu 30,71
    TPZ TEB PORTFÖY KİRA SERTİFİKALARI (DÖVİZ) KATILIM FONU Katılım Şemsiye Fonu 28,84
    YTD YAPI KREDİ PORTFÖY YABANCI FON SEPETİ FONU Fon Sepeti Şemsiye Fonu 26,79
    KIS QİNVEST PORTFÖY KİRA SERTİFİKASI KATILIM (DÖVİZ) FONU Katılım Şemsiye Fonu 26,12
    ZPF ZİRAAT PORTFÖY KATILIM FONU (DÖVİZ) Katılım Şemsiye Fonu 25,63
    GBG GEDİK PORTFÖY G-20 ÜLKELERİ YABANCI HİSSE SENEDİ FONU (HİSSE SENEDİ YOĞUN FON) Hisse Senedi Şemsiye Fonu 25,43
    TMG İŞ PORTFÖY YABANCI HİSSE SENEDİ FONU Hisse Senedi Şemsiye Fonu 24,81
    TGE İŞ PORTFÖY EMTIA YABANCI BYF FON SEPETI FONU Fon Sepeti Şemsiye Fonu 24,27
    AES AK PORTFÖY EMTİA YABANCI BYF FON SEPETİ FONU Fon Sepeti Şemsiye Fonu 24,08
    TLE TAALERİ PORTFÖY YABANCI BORÇLANMA ARAÇLARI FONU Borçlanma Araçları Şemsiye Fonu 23,63
    GBC AZİMUT PYŞ YABANCI BYF FON SEPETİ FONU Fon Sepeti Şemsiye Fonu 23,29
    HOY HSBC PORTFÖY YABANCI BYF FON SEPETI Fon Sepeti Şemsiye Fonu 23,1

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
    TR'deki yabancı menkul fonları kötü değil. sadece temettü ödemiyorlar
    Kırmızılar halihazırda takibimde. Fakat piyasalarda keskin bir düşüş olursa almak lazım.
    yinede fondan ziyade şirkete ortak olmayı tercih ederim.
    Ayrıca 2017 yılında IMKB-100 değer artışı net %48. bunuda karşılaştırma ölçütü olarak almalıyız.

“Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

7.  Alıntı Originally Posted by richardbozkurt Yazıyı Oku
    arkadaslar biz yurt disina odaklandik ama turkiyedeki FON larda baya kazandirmis
    yilbasindan beri %45 artan fon var way be kacirdik firsati

Fon Kodu Fon Adı Şemsiye Fon Türü Yılbaşı (%) Descending Order
    AFT AK PORTFÖY YENİ TEKNOLOJİLER YABANCI HİSSE SENEDİ FONU Hisse Senedi Şemsiye Fonu 45,51
    YAY YAPI KREDİ PORTFÖY YABANCI TEKNOLOJİ SEKTÖRÜ HİSSE SENEDİ FONU Hisse Senedi Şemsiye Fonu 45,03
    ICA ICBC TURKEY PORTFÖY ALTIN FONU Kıymetli Madenler Şemsiye Fonu 43,85
    AFA AK PORTFÖY AMERİKA YABANCI HİSSE SENEDİ FONU Hisse Senedi Şemsiye Fonu 39,68
    AOY AK PORTFÖY YABANCI HİSSE SENEDİ FONU Hisse Senedi Şemsiye Fonu 31,35
    TFF TEB PORTFÖY YABANCI BYF FON SEPETİ FONU Fon Sepeti Şemsiye Fonu 30,71
    TPZ TEB PORTFÖY KİRA SERTİFİKALARI (DÖVİZ) KATILIM FONU Katılım Şemsiye Fonu 28,84
    YTD YAPI KREDİ PORTFÖY YABANCI FON SEPETİ FONU Fon Sepeti Şemsiye Fonu 26,79
    KIS QİNVEST PORTFÖY KİRA SERTİFİKASI KATILIM (DÖVİZ) FONU Katılım Şemsiye Fonu 26,12
    ZPF ZİRAAT PORTFÖY KATILIM FONU (DÖVİZ) Katılım Şemsiye Fonu 25,63
    GBG GEDİK PORTFÖY G-20 ÜLKELERİ YABANCI HİSSE SENEDİ FONU (HİSSE SENEDİ YOĞUN FON) Hisse Senedi Şemsiye Fonu 25,43
    TMG İŞ PORTFÖY YABANCI HİSSE SENEDİ FONU Hisse Senedi Şemsiye Fonu 24,81
    TGE İŞ PORTFÖY EMTIA YABANCI BYF FON SEPETI FONU Fon Sepeti Şemsiye Fonu 24,27
    AES AK PORTFÖY EMTİA YABANCI BYF FON SEPETİ FONU Fon Sepeti Şemsiye Fonu 24,08
    TLE TAALERİ PORTFÖY YABANCI BORÇLANMA ARAÇLARI FONU Borçlanma Araçları Şemsiye Fonu 23,63
    GBC AZİMUT PYŞ YABANCI BYF FON SEPETİ FONU Fon Sepeti Şemsiye Fonu 23,29
    HOY HSBC PORTFÖY YABANCI BYF FON SEPETI Fon Sepeti Şemsiye Fonu 23,1

nisan'da bile alınsa çok ciddi kar bıraktı. dövizin artışının da etkisi büyük tabii. ilk 3 fon düşük almıştım bir kısmını bozdum ama hata ettim stopaj avantajından faydalanamadım.

bu arada facebook'ta dün kapanışta %20'ye yakın düşüş oldu ama nasdaq etkilenmedi bugün oraya sıçrar mı merak ediyorum. bir de şöyle bir tivit dizisi var olası balonla ilgili; https://twitter.com/TheBubbleBubble/...06245435072513

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by Manu Yazıyı Oku

bu arada facebook'ta dün kapanışta %20'ye yakın düşüş oldu ama nasdaq etkilenmedi bugün oraya sıçrar mı merak ediyorum. bir de şöyle bir tivit dizisi var olası balonla ilgili; https://twitter.com/TheBubbleBubble/...06245435072513
    tşkler.adam 2008'i tahmin edenlerdenmiş. Jesse Colombo'nun analizinin güncel olması balon patlamasının yaklaştığını işaret edebilir. takip etmekte fayda var.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Sayfa 26/668 İlkİlk ... 1624252627283676126526 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •