Sayfa 30/669 İlkİlk ... 2028293031324080130530 ... SonSon
Arama sonucu : 5345 madde; 233 - 240 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Moscow, Istanbul, Bogota, Amsterdam
    Gönderi
    1,948

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    1,948
    Meraba dostlar

Amerikanin en buyuk bankasindan biri olan wells fargonun Divident Fonu
    Utilities and High Income Fund (ERH)
    Distribution yield (NAV) as of 8-21-18 7.09%
    https://www.wellsfargofunds.com/ip/p...ass=Closed-end

ne dersiniz iyi gorunuyor

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by richardbozkurt Yazıyı Oku
    Selam beyler

Saxo Capital Markets Menkul Değerler A/Ş turkiye varmis ve komisyon oranlari asagida gordugunuz gibi 25 degil 6 dolar
    bu dogruysa kesinlikle hesabi burda acmak lazim, bu platformu kullanan vamri ? deneyimlerinizi alabilirmiyiz
    ben telefonla aramıştım. Açan yok. Türkiye faaliyetlerini sonlandırdı biliyorum.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
    Kibris bankalari ve islemleri ile ilgili bilgisi olan varmi ?

Amerikan borsasina kibristan yatirim yapmak mumkun mu ?
    Ne yazıkki Bankacılık sistemi TR'ye bağlı ve çeşitli değil.
    Ancak Güney Kıbrıs üzerinden İngiltere bağlantılı yatırım mümkün. KKTC vatandaşı birisi bulunursa yararlanılabilir.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
    Meraba dostlar

Amerikanin en buyuk bankasindan biri olan wells fargonun Divident Fonu
    Utilities and High Income Fund (ERH)
    Distribution yield (NAV) as of 8-21-18 7.09%
    https://www.wellsfargofunds.com/ip/p...ass=Closed-end

ne dersiniz iyi gorunuyor
    Getirisinin aylık olması ve temettü verimi ÇOK İYİ. EVT fonuna benzettim (Eaton Vance)
    Tek sıkıntı Portföyündeki şirketleri bilmiyoruz birde 10 yılda çok artış kaydetmemiş. Ama bizim gibi ülkede olanlar için bu tarz fonlar her türlü kazandırır.
    Yıllık net %5'e denk geliyor. %30 temettü vergisini düşünce bile güzel getiri bırakıyor.
    Tabi TR'de dolar mevduat %7'lere çıkarsa alternatif getiri olarak önemini yitirebilir

10 yıllık grafik

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    1,948
    Ne olduk boyle dun cakildi resmen

kardan zarar ettim iki gundur ama bakalim beklemedeyiz

7. Selamlar Saygılar,
    Ford motor ve General elektrik için düşünceleriniz nelerdir epeyce düşmüş gibiler ayrıca temettü için PPL Corporation nasıldır
    Bilgisi olan var mı ? Geçen gün continental almanya borsasında sert düştü sonra lastikçilere baktım abd borsasındakiler de dayak yemiş gibiler... lastikçiler neden böyle google araştırmasında bişey bulamadım soru çok oldu kusura bakmayın.
    hayatı güzel yaşamak lazım çünkü bir tane hakkımız var

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    1,948
     Alıntı Originally Posted by saimender Yazıyı Oku
    Selamlar Saygılar,
    Ford motor ve General elektrik için düşünceleriniz nelerdir epeyce düşmüş gibiler ayrıca temettü için PPL Corporation nasıldır
    Bilgisi olan var mı ? Geçen gün continental almanya borsasında sert düştü sonra lastikçilere baktım abd borsasındakiler de dayak yemiş gibiler... lastikçiler neden böyle google araştırmasında bişey bulamadım soru çok oldu kusura bakmayın.
    Ford: muhtemelen Tesladan ve cin ve Avrupayla valrilan ticaret savasindan dolayi
    GE: zaten gittikce zarar ediyor,: gecen sene butun varliklarindan daha fazlasini kaybetti 180 milyar dolardi galiba , frmanin toplam degeri 160 milyar dolar bide odadirek Tesla ve Tcaret savaslarindan dolayi

GE ile ilgili ayrintili bilgiyi burda bulabilirsiniz https://www.youtube.com/watch?v=CqF3WUST-fk

Lastikcilere gelince: herhalde artik tahmin edebiliyorsundur, Ticaret savasi hammade en ucuzu cinden gelior, ve hatta lastiklerin coguda orda uretiliyor o sebeple

Sayfa 30/669 İlkİlk ... 2028293031324080130530 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •