Sayfa 525/667 İlkİlk ... 25425475515523524525526527535575625 ... SonSon
Arama sonucu : 5336 madde; 4,193 - 4,200 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

1. https://twitter.com/spectatorindex/s...L3R3PnoXg&s=19

BREAKING: Moscow Stock Exchange to resume trading on Monday after three weeks of closure.
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

2. İş Yatırım komisyon oranlarında alım-satım için binde 2,5 komisyon demiş.

https://www.isbank.com.tr/contentman...05.08.2021.pdf

Ancak yukarıdaki komisyon tablosunda dikkatimi çeken "Saklama ve Hak Kullanım Hizmetleri Masrafları" kalemi altında

"Pay (ABD, İngiltere, İtalya, Fransa, Almanya, Avusturya)
    %0,042 (Yüzbinde kırkiki)/Ay*

gibi yüksek bir masraf gözüküyor.

100bin dolarlık hisseniz varsa her ay 42 dolar hizmet bedeli anlamına mı geliyor bu?

İş Yatırım'la çalışan varsa bilgi verebilir mi?
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    İş Yatırım komisyon oranlarında alım-satım için binde 2,5 komisyon demiş.

https://www.isbank.com.tr/contentman...05.08.2021.pdf

Ancak yukarıdaki komisyon tablosunda dikkatimi çeken "Saklama ve Hak Kullanım Hizmetleri Masrafları" kalemi altında

"Pay (ABD, İngiltere, İtalya, Fransa, Almanya, Avusturya)
    %0,042 (Yüzbinde kırkiki)/Ay*

gibi yüksek bir masraf gözüküyor.

100bin dolarlık hisseniz varsa her ay 42 dolar hizmet bedeli anlamına mı geliyor bu?

İş Yatırım'la çalışan varsa bilgi verebilir mi?
    evet.
    böyle bir ücret Interactive brokers'da dahi yok.
    Ayrıca şahıs adına saklama yapmamaktadırlar. Havuz hesabında tutmaktalar.
    fyi.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

4. Interactive Brokers'tan para çekerken Türkiye'deki hesaba kaç günde geliyor. Ben Cuma öğleden sonra verdim talimatı Pazartesi bu saat oldu daha gelmedi, tecrübe eden varsa yazarsa sevinirim
    Amatör bir yatırımcıyım, yatırım tavisyesi değildir. Kendi analizlerimi sizinle paylaşıyorum, siz de sorgulamadan kabul etmeyin lütfen.

5.  Alıntı Originally Posted by TyphoonTrader Yazıyı Oku
    Interactive Brokers'tan para çekerken Türkiye'deki hesaba kaç günde geliyor. Ben Cuma öğleden sonra verdim talimatı Pazartesi bu saat oldu daha gelmedi, tecrübe eden varsa yazarsa sevinirim
    Hangi para birimi ile talimat verdiniz? USD mi, TL mi?

6.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Hangi para birimi ile talimat verdiniz? USD mi, TL mi?
    TL verdim. İş Bankası

Edit:
    Az önce para hesaba geldi. Demek ki, para gönderirken hesaba hemen geçiyor ama para çekerken 1 veya 2 gün gecikmeli geçiyor.
    Amatör bir yatırımcıyım, yatırım tavisyesi değildir. Kendi analizlerimi sizinle paylaşıyorum, siz de sorgulamadan kabul etmeyin lütfen.

7. Herkese bir tüyo vermek isterim. Eğer hem Borsa Istanbul'a hem de yurtdışına yatırım yapıyorsanız. Bist'te hisse kredisi ile işlem yapıyorsanız veya hatta vadelide alıp uzun vade tututorsanız; böyle yapmak yerine, Interactive'de margin hesabından TL çekerek (eksiye düşmenize izin veriyor) Türkiye'ye göndererek burada direkt nakit hisse alabilirsiniz. Güzel tarafı şu Türkiye'de aracı kurumlar %28-40 arası charge ediyorlar, vadelide vade farkları gününe göre %20-40 arası oynuyor. Fakata IBKR'den %18-20 ile TL fonlama yapılabiliyor. Amerika'daki aracı kurumun daha ucuz TL fonlama yapması bizimkilerin açgözlülüğünü gösteriyor ne yazık ki

8.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    evet.
    böyle bir ücret Interactive brokers'da dahi yok.
    Ayrıca şahıs adına saklama yapmamaktadırlar. Havuz hesabında tutmaktalar.
    fyi.
    Bugün İş Yatırımı arayıp teyit ettim, 100bin usd için 42 dolar aylık ücret için doğru dediler. Yaklaşık yıllık onbinde 50 eder.

QNB yatırım yıllık onbinde 5 alıyor, yani işyatırımın onda biri. Ancak minimum aylık 5 euro tahsil ediyorlar. Yılda her halükarda 60 euro ödeniyor demek.

Midas hiç almıyor.

Gedik yatırım yıllık onbinde 10 alıyor.

Garanti yatırım yıllık onbinde 6 alıyor.

Teb Yatırım yıllık onbinde 6 alıyor. Ancak Aylık minimum 8usd tahsil ediyor. Yıllık en az 96usd saklama komisyonu var.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 525/667 İlkİlk ... 25425475515523524525526527535575625 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •