Sayfa 6/668 İlkİlk ... 456781656106506 ... SonSon
Arama sonucu : 5343 madde; 41 - 48 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Moscow, Istanbul, Bogota, Amsterdam
    Gönderi
    1,948
    Hesabim acilinca alacaklarimi simdiden soylim

Pfizer (PFE)
    Realty Income (O)
    Apple (APP)
    AT&T (T)

bunlarin disinda COSTCO cok sevdigim sirket, hep saglamcidir , ayrica Amerikadayken burdan alisveri yapmayi cok severdim
    bu listeye ekliyecegini varmidir ?

birde her divident portifolyosunda bu hisse var "Ventas Inc."

Omega Healthcare Investors Inc : hastane ve diger saglik yatirimlari var iyi divident veriyor
    National Retail Properties : buda hemen hemen butun dividentlerde var
    W. P. Carey : ayni sekilde FIRE kagidi daha

son 3 duzenli divident dagitan sirketler , acikcasi tam alinacak kagitlar bakiyorum ama ilk bas yukaridaki listeyi alicam

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by richardbozkurt Yazıyı Oku

Pfizer (PFE)
    Realty Income (O)
    Apple (APP)
    AT&T (T)

bunlarin disinda COSTCO cok sevdigim sirket, hep saglamcidir , ayrica Amerikadayken burdan alisveri yapmayi cok severdim

Omega Healthcare Investors Inc : hastane ve diger saglik yatirimlari var iyi divident veriyor

son 3 duzenli divident dagitan sirketler , acikcasi tam alinacak kagitlar bakiyorum ama ilk bas yukaridaki listeyi alicam
    dediklerinizin hepsini sırasıyla almak lazım. Liste gayet makul...bunların dışında ETF'lere de bakıyorum.temettü veren. illa portfoyde ETF olması şart değil.
    aslında çok hisse varda sermaye az olunca malum seçici olmak lazım.
    Satmamak üzere alacağımız için iyi incelemek gerekiyor.
    Dividend tax %30. Getiri hesaplarken otomatik kesilen bu tutarıda unutmamak lazım.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    1,948
     Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    dediklerinizin hepsini sırasıyla almak lazım. Liste gayet makul...bunların dışında ETF'lere de bakıyorum.temettü veren. illa portfoyde ETF olması şart değil.
    aslında çok hisse varda sermaye az olunca malum seçici olmak lazım.
    Satmamak üzere alacağımız için iyi incelemek gerekiyor.
    Dividend tax %30. Getiri hesaplarken otomatik kesilen bu tutarıda unutmamak lazım.
    haklisiniz, hisseye o kadar konsantre oldum ki ETF unuttum, kesinlikle eklenmeli
    bi kac tavsiye siz yazin bakalim bende divident veren ETF leri topladim ama daha net sonucu yapamadim yapinca yazarim buraya

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    1,948
    en iyi divident ETF ler asagidaki gibi ozetlenmis , seytan diyor hepsininden al gitsin hic ugrasma

SPDR Portfolio S&P 500 High Dividend ETF (SPYD) is a new entry for the top 7 dividend ETFs which used to be the top 5 dividend ETFs. Here were the previous 5:

Ticker ETF Index
    (NYSEARCA:SCHD) Schwab U.S Dividend Equity ETF Dow Jones U.S. Dividend 100 Index
    (NYSEARCA:VYM) Vanguard High Dividend Yield ETF FTSE High Dividend Yield Index
    (NYSEARCA:VIG) Vanguard Dividend Appreciation ETF NASDAQ US Dividend Achievers Select Index
    (NYSEARCA:DGRO) iShares Core Dividend Growth ETF Morningstar U.S. Dividend Growth Index
    (NYSEARCA:HDV) iShares Core High Dividend ETF Morningstar Dividend Yield Focus Index

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by richardbozkurt Yazıyı Oku
    en iyi divident ETF ler asagidaki gibi ozetlenmis , seytan diyor hepsininden al gitsin hic ugrasma

SPDR Portfolio S&P 500 High Dividend ETF (SPYD) is a new entry for the top 7 dividend ETFs which used to be the top 5 dividend ETFs. Here were the previous 5:

Ticker ETF Index
    (NYSEARCA:SCHD) Schwab U.S Dividend Equity ETF Dow Jones U.S. Dividend 100 Index
    (NYSEARCA:VYM) Vanguard High Dividend Yield ETF FTSE High Dividend Yield Index
    (NYSEARCA:VIG) Vanguard Dividend Appreciation ETF NASDAQ US Dividend Achievers Select Index
    (NYSEARCA:DGRO) iShares Core Dividend Growth ETF Morningstar U.S. Dividend Growth Index
    (NYSEARCA:HDV) iShares Core High Dividend ETF Morningstar Dividend Yield Focus Index
    bende bunlar dışında çok bulamadım.
    gerçekten portfoyun %50 sini ETF %50'sini hisse yapma fikri de fena sayılmaz.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett

6.  Alıntı Originally Posted by richardbozkurt Yazıyı Oku

Pfizer (PFE)
    Realty Income (O)
    Apple (APP)
    AT&T (T)

Microsoft'u inceleyin.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
    Bugün itibariyle; 1 Hisse, 1 ETF portföye dahil ettim.
    Her ikiside aylık temettü veriyor.

Realty Income Corp.(O)
    Eaton Vance Tax Advantaged Dividend Income Fund (EVT)
    https://www.nasdaq.com/symbol/evt/dividend-history
    https://funds.eatonvance.com/tax-adv...e-fund-evt.php

Hadi hayırlısı

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Sayfa 6/668 İlkİlk ... 456781656106506 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •