Sayfa 100/665 İlkİlk ... 50909899100101102110150200600 ... SonSon
Arama sonucu : 5317 madde; 793 - 800 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

Duhul
    Jun 2017
    İkamet
    источник света
    Gönderi
    79
     Alıntı Originally Posted by Carrah Yazıyı Oku
    Teşekkürler sn trade shark. Blogunuzdaki ve burdaki paylasimlarinizdan devamlı yararlanıyoruz, tekerinize taş değmesin..
    Kesinlikle, emeğinize sağlık.
    Yatırım tavsiyesi değildir...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Moscow, Istanbul, Bogota, Amsterdam
    Gönderi
    1,948
    son 30-40 gunluk turbuluansli gunlerden nihayet ciktik gibi , portfoy kara gecti nihayet) bi ara baya endise ettim, bildigin %20 zarara girdim, ama simdi basa basi gecip kara gecti

bu arada ben bi hisseye maliyetinide ekleyip oyle hesapliyorum misal Microsoft aldim maliyet olarak 50 dolar ekliyorum (alista 25, satista 25 dolar komisyon)

portfoyun yarisi zararda, yarisi karda, karda olanlar digerlerinin zararini kapatiyor ve portfoyu artiya tasiyor

Duhul
    Jun 2017
    İkamet
    источник света
    Gönderi
    79
     Alıntı Originally Posted by richardbozkurt Yazıyı Oku
    son 30-40 gunluk turbuluansli gunlerden nihayet ciktik gibi , portfoy kara gecti nihayet) bi ara baya endise ettim, bildigin %20 zarara girdim, ama simdi basa basi gecip kara gecti

bu arada ben bi hisseye maliyetinide ekleyip oyle hesapliyorum misal Microsoft aldim maliyet olarak 50 dolar ekliyorum (alista 25, satista 25 dolar komisyon)

portfoyun yarisi zararda, yarisi karda, karda olanlar digerlerinin zararini kapatiyor ve portfoyu artiya tasiyor
    Yurtdışı komisyon oranları yüksek olduğu için, ben hem komisyonsuz hem de komisyonlu olarak 2 ayrı portföy hesabı yapıyorum.

Sadece komisyonlu hesap tutsam, her ay düzenli alım yaptığım için sürekli açık zarar görünecek, kırmızı tablo moralimi bozacak ve komisyondan dolayı yatırım yaptığım hissenin totalde değer takibi yapmasını zorlaştıracak. Sadece komisyonsuz hesap tutsam, komisyon tutarını göz ardı edersem olmaz vs.

Ondan dolayı her iki türlü takip ederek, hisse seçimimde mi hata var, komisyondan dolayı mı kaybetmişim vb. tabloyu çok daha net görebiliyorum. Tavsiye ederim.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    1,948
     Alıntı Originally Posted by Sorrow Yazıyı Oku
    Yurtdışı komisyon oranları yüksek olduğu için, ben hem komisyonsuz hem de komisyonlu olarak 2 ayrı portföy hesabı yapıyorum.

Sadece komisyonlu hesap tutsam, her ay düzenli alım yaptığım için sürekli açık zarar görünecek, kırmızı tablo moralimi bozacak ve komisyondan dolayı yatırım yaptığım hissenin totalde değer takibi yapmasını zorlaştıracak. Sadece komisyonsuz hesap tutsam, komisyon tutarını göz ardı edersem olmaz vs.

Ondan dolayı her iki türlü takip ederek, hisse seçimimde mi hata var, komisyondan dolayı mı kaybetmişim vb. tabloyu çok daha net görebiliyorum. Tavsiye ederim.
    bende dediginizi yapiyorum ama dolayli yoldan soyleki
    investin.org ta komisyon orani giriliyor dolayisiyla toplam 50 dolar giriyorum boylece net kar mi zararmi gorunuyor ama ayni portfoyu
    finviz.com da var , orda komisyon girilmiyor dolayisiyla bututte gorunuyor ,

boyle olmaz ama dusunzenize 50 hisse aldiginizi toplam komisyona 2,500 dolar vermis olacaksiniz, bu cok yuksek bi rakam gercekten

https://robinhood.com/ . bu site var komisyonsuz islem yapbiliyorsunuz ama turkiyeden yapabilirmiyiz bilemiyorum

Duhul
    Jun 2017
    İkamet
    источник света
    Gönderi
    79
     Alıntı Originally Posted by richardbozkurt Yazıyı Oku
    bende dediginizi yapiyorum ama dolayli yoldan soyleki
    investin.org ta komisyon orani giriliyor dolayisiyla toplam 50 dolar giriyorum boylece net kar mi zararmi gorunuyor ama ayni portfoyu
    finviz.com da var , orda komisyon girilmiyor dolayisiyla bututte gorunuyor ,

boyle olmaz ama dusunzenize 50 hisse aldiginizi toplam komisyona 2,500 dolar vermis olacaksiniz, bu cok yuksek bi rakam gercekten

https://robinhood.com/ . bu site var komisyonsuz islem yapbiliyorsunuz ama turkiyeden yapabilirmiyiz bilemiyorum
    Robinhood'a üye olurken adres istiyor ve ABD dışında ülke seçilemiyor diye biliyorum. Bu arada investing'te komisyon kısmını boş bırakabilirsiniz. Zorunlu değil.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    1,948
     Alıntı Originally Posted by Sorrow Yazıyı Oku
    Robinhood'a üye olurken adres istiyor ve ABD dışında ülke seçilemiyor diye biliyorum. Bu arada investing'te komisyon kısmını boş bırakabilirsiniz. Zorunlu değil.
    evet robinhood sadece amerikaymis, aslinda orda hesap acmak problem degil ama sonrasi problem, benim yolum dusuyor amriakya hatta bank of america ve wells fargoda hesabimda var ama iste yatirm hesabi actiktan sonra , el koyma , dondurma olursa sikinti yaarim diye

investinge gelince , komisyon germek zorunlu degil ama ben giriyorum, cunku NET karimi gormek isterim, bence boylesi daha mantikli ,

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    1,948
    dun borsa kapaliydi, MR JR luther king gunu sebebiyle , haftanin ilk islem gubu bu gun

8. interactive brokers kullanan arkadaşlar parayı türkiyede hangi bankaya aktarıyorsunuz. garanti ve teb için correspondant bank diye bir şey soruyor. deneyimli arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Sayfa 100/665 İlkİlk ... 50909899100101102110150200600 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •