Sayfa 99/666 İlkİlk ... 4989979899100101109149199599 ... SonSon
Arama sonucu : 5322 madde; 785 - 792 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

Arkadaslar merhaba. Bir sorum olacak. Bende garanti bankasindan yurtdisi hisse senedi alabilmek icin hesap actim. Diyelimki her ay yurtdisi hisse aliyorum ve hic dokunmadim. Verdigi divident ilede yine ayni hisseyi aldim. Bir zaman sonra portfoyum birazda buyudu ve bende yurtdisina yerlestim. Diyelimki ingilterede yasamaya basladim. Portfoyumu nssil oradaki bankaya aldirabilirim. Tesekkurler.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Moscow, Istanbul, Bogota, Amsterdam
    Gönderi
    1,948
     Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    oh, portföyün has oğlanı.
    en güzel dividend hissesi bence.
    her ay hesaplara dolar yatırması ilgi çekiyor.
    mukemmel hisse, hem fiyati guzel yukseliyor hemde her ay dividenti yatiyor

https://www.bloomberg.com/news/artic...ees-dies-at-89

student of British naval history, Bogle continued Wellington’s Napoleonic-Wars theme by naming the newly independent group of funds “Vanguard,” after the flagship of Admiral Horatio Nelson’s fleet in the Battle of the Nile in 1798. Bogle’s office was stuffed with decorations, from pillows and paintings to ship models and statuettes, that commemorated Nelson and his fleet

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

4. Daha önce de sordum ama ya mümkün olmadığı ya da çok saçma bulunduğu için cevap gelmedi. Bu REIT gibi şirketlere reinvestnent şeklinde temettu yu almadan otomatik olarak tekrar yatırma şeklinde yatırım yapmanın bir yolu var mi acaba?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by Carrah Yazıyı Oku
    Daha önce de sordum ama ya mümkün olmadığı ya da çok saçma bulunduğu için cevap gelmedi. Bu REIT gibi şirketlere reinvestnent şeklinde temettu yu almadan otomatik olarak tekrar yatırma şeklinde yatırım yapmanın bir yolu var mi acaba?
    slm, TR'de ne yazık ki yok, olsa en çok konuşucağımız konulardan olurdu.
    ABD'de bazı yatırım hesaplarında var. TD Ameritrade gibi. Orda da ekstra maliyetler var.
    İşlem maliyetleri düşerse ki sanmıyorum gelecekte olabilir.
    -----
    Y.Dışı için en ideal portföy; (UV)
    %50 ABD ve Avrupa'da kişisel olarak beğenilen marka/şirketlerin direk hissesinin alınması,
    %50 Vanguard vb. ETF'ler
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by vigamox Yazıyı Oku
    Arkadaslar merhaba. Bir sorum olacak. Bende garanti bankasindan yurtdisi hisse senedi alabilmek icin hesap actim. Diyelimki her ay yurtdisi hisse aliyorum ve hic dokunmadim. Verdigi divident ilede yine ayni hisseyi aldim. Bir zaman sonra portfoyum birazda buyudu ve bende yurtdisina yerlestim. Diyelimki ingilterede yasamaya basladim. Portfoyumu nssil oradaki bankaya aldirabilirim. Tesekkurler.
    Garanti yatırım 'a sor bakalım. Virman işlemi vardır. Ücreti mukabili yaparlar diye tahmin ediyorum.
    Bu verdiği dividend ile tekrar hisse alınması ülkemizde karlı olmayacaktır.
    tek tıklamada işlem ücreti ülkemize en düşük 10 usd (gedik,YFinans,Ünlü), 25 usd (finans,iş,garanti,ak,) en yüksek 30 usd (ykb)...
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
    https://www.cnbc.com/2018/12/14/jack...at-age-89.html

Jack Bogle, founder of Vanguard Group and creator of the index fund, dies at age 89
    Jack Bogle, who preached buy and hold investing, was considered one of the world's greatest investors.
    He was founder and retired CEO of Vanguard Group, which now has $5.1 trillion in assets under management.
    He also created the world's first index mutual fund, enabling investors to achieve high returns but at lower costs than for actively managed funds.

--------
    Kitabı çok yararlı. Burdan ücretsiz indirip okunabilir...
    https://www.pdfdrive.com/little-book...e34879627.html

"Maliyetinizi çıkarttığınız sürece piyasa dalgaları önemsizdir. Yeter ki uzun vadeli yatırım planlayın. Para biriktiren insanın en büyük dikkat dağıtıcısı, borsanın günlük hareketleridir."

Vanguard fonlarının kurucusu J. Bogle (1929-2019)
    Son düzenleme : Trade Shark; 17-01-2019 saat: 13:49.

8. Teşekkürler sn trade shark. Blogunuzdaki ve burdaki paylasimlarinizdan devamlı yararlanıyoruz, tekerinize taş değmesin..

Sayfa 99/666 İlkİlk ... 4989979899100101109149199599 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •