Sayfa 666/666 İlkİlk ... 166566616656664665666
Arama sonucu : 5325 madde; 5,321 - 5,325 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

1. Yapay zeka ile ilgili şöyle bir not ilave edeyim.
    Ben hep yapay zekanın kırılımını bizim düşüncelerimizi yazılıma çevirmesi olarak değerlendirirdim. Yani bana bir program yaz şunları yapsın şeklinde.
    Oysaki esas kırılım öngörmekmiş. Yani hepimizin birer modelini oluşturup bu model üzerinden ilerlemek.

Toparlarsak zaman tek yönlüdür. İleri gidersiniz ama geri dönüş yoktur. Geriye sadece dönüp bakarsınız.
    İşte bu yapay zeka istenilen noktaya gelirse bizim yaşadığımız bu an aslında geçmiş olacak. Makinalar geleceği hesaplayıp belki de günümüze müdahale ederek kendi geleceklerini oluşturacak. Yani kuantumun birden fazla olasılığın olduğu dünyaları yapay zeka da gerçek olacak.
    İster terminatör ister geleceğe dönüş ister azınlık raporu ne derseniz deyin. Gelecek eğlenceli olacak.

2. Amerika borsası mı amerikan borsası mı sorusuna bir katkı. Kendi adıma geç oldu ama sonunda cesaret edebildim diyorum.

“Avrupa, ABD'ye göre daha az çalışkan ve hırslıâ€
    1.6 trilyon dolarlık değeriyle dünyanın en büyüğü olan Norveç’in egemen varlık fonu Norges Bank Investment Management’ın CEO’su Nicolai Tangen, Financial Times’a konuştu: “Amerika'da iflas ederseniz bir şansınız daha olur. Avrupa'da ise ölürsünüz. İki kıta arasındaki fark giderek açılıyor.â€

https://www.dunya.com/dunya/avrupa-a...-haberi-724312

3.  Alıntı Originally Posted by Westwind Yazıyı Oku
    Tesla 142 dolara düşmüş.
    Geçmişte potansiyeli olan bir firma olduğunu düşünüyordum. Hala da düşünüyorum. Ancak hisse düşerken Musk'un hala şapkadan tavşan çıkaramaması ilginç. Destede ki kartlar bitti mi acaba ?

Bu arada buffet içinde şöyle bir not eklemek gerekiyor. BYD'deki hisselerini şu aşamada doğru zamanda satmışa benziyor.

"25 ocak Günün haberi tesla 52 haftalık zirvesi 299 dolar. Şu anda %11 düşüşle 183 dolar"

""
    Ha ha tesla 187 dolara çıkmış. 6 gün %30 getiri. Kazanmayı becerenleri takdir ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum. Takipteyiz.

4. https://x.com/Quartr_App/status/1784902353709134169

Çip firmalarına ne oldu sorusunun temeli belki de burada. Zamanında kulak olan ibm boynuz tarafından geçilmiş. Tabi ki burada Bill Gatesin lisans konusundaki çabalarının etkisi büyük. Ancak bu olaydan yıllar sonra donanımın tekrar yükselişini izliyoruz. Kuvvetle muhtemel bu donanım üzerine kendini en iyi şekilde konumlandıran şirket geleceği milyarderlerini yaratacak. İzleyip göreceğiz.

5. arkadaşlar yurt dışı hisse hangi aracı kurumlarda var ve komisyon uygun...

tesla 19 nisanda Türkiyede kampanya yapınca aldım...

sonra fiyatına bakayım dedim nasdak 140 dolar...

dedim tam bir yıl öncesine dönmüş fiyatı...

dedim burdan alınır...ama hesap yok nasıl alıcan...

140 dolarlık hisse 10 günde 195 dolara çıkmış...

arabanın 1/3 parası çıkardı..
    Yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 666/666 İlkİlk ... 166566616656664665666

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •