Sayfa 199/666 İlkİlk ... 99149189197198199200201209249299 ... SonSon
Arama sonucu : 5322 madde; 1,585 - 1,592 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Cok guzel bir yazi..

Bakalim dikkate alacaklar mi?

Syg,
    Almayacaklar. Ptt kargolarına göz koydular bu para kaçar mı ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Duhul
    Jun 2017
    İkamet
    источник света
    Gönderi
    79
     Alıntı Originally Posted by richardbozkurt Yazıyı Oku
    Eline saglik, bende Garantiyi %20 konusunda bilgilendirdim ama sonuc yok bana tuhaf bi kurumu onerdi ,

birde bu haebre denk geldim
    https://www.finansgundem.com/yazarla...yazisi/1417346
    Bu haberin gündemde tutulması gerekir.
    Yatırım tavsiyesi değildir...

3. Hisseler hesapta duruyor satmaya korkuyorum valla satıp varlık barışına başvursam mı, acaba kabul ederler mi, düşünmüyor değilim

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,002
     Alıntı Originally Posted by kirk7 Yazıyı Oku
    Hocam yurtdışı kurum sizin aracı kurumunuzu tanır, bu cevabı nasıl verebildiler anlamadim. Eurobond vb de euroclear da aracı kurum adına saklanır. O nedenle güvenilir aracıyla çalışmak lazım. Hem finansal olarak hem de itibar olarak..

Saygılarımla
    Ben de bu yuzden Gedik yerine banka kokenli olsun deyip saklama ucreti almamasinin da etkisi ile Qnb'de actim hesabi ancak onlar da baslayacagiz saklama ucreti almaya diye mail ve sms gondermeye basladilar.
    Bu gidisle biz hayatta yurtdisi hisse senedi yatirimi yapamayacagiz gibi duruyor.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

İleride hesap açarsam TD Ameritrade'i tercih ederim. En önemli sorun para transferleri çok maliyetli.
    Sayın Dudu, sizin çocuklar Kanada'da olduğuna göre TD Direct Investing Canada'yı düşünebilirsiniz.
    TD Canada'da cash account veya margin account haricinde ayrıca "Self-Directed Tax-Free Savings Account (TFSA)" hesabı da açabilmeleri mümkün.
    (TFSA accounts are only available to an individual 18 years of age or older and who has a valid social insurance number (SIN). If you do not have a SIN, you cannot open a TFSA.)

TD Ameritrade ile yazışmalarımı aşağıda aktarıyorum. Aklıma takılanları sorular ve cevaplar aşağıda;

Hello elma,

Thanks for replying with your information about Turkey! Your questions and answers are as follows:

1. Is there any fee or cost for incoming international transfers? For instance, if I transfer money from my Turkish bank account to the my TD Ameritrade Account.

There is no cost from TD Ameritrade to receive and process your international wire transfer. Presently these transfers need to be requested on the attached form, signed and returned to TD Ameritrade to process. You will be able to upload the form via the Message Center in your website.

Also, there will likely be a fee charged by your bank, and do keep in mind you'll pay the exchange rates between the two currencies.

Regarding sending in funds by international wire, I have attached the Inbound Wire Instructions to this message. This page includes all the instructions that your bank will need to direct the funds into your account in Section 3. Be sure to include the "FBO," For Benefit Of, information so that the funds reach your account.

2. Can I assign one or two beneficiaries, when I'm opening a standard individual account in online?
    Regrettably TD Ameritrade cannot offer beneficiary services for accounts not based in the US. You can certainly arrange beneficiaries using the legal system in Turkey.

Regarding the beneficiaries, "not based in the US" refers to the mailing and physical address of the account holder, in this case Turkey. Since this is where you and the account addresses are located, regrettably you would not be able to list beneficiaries such as your family members, even with their dual citizenship.

3. Can we open a "****t Tenants with Rights of Survivorship (JTWROS) Account" in online?

You are welcome to open a JTWROS account here at TD Ameritrade, and it can be done with the online application.

4. Can I open and use direct investing account on both TD Canada and TD Ameritrade?
    You are welcome to use your TD Ameritrade account to trade US, Canadian and other foreign securities. TDA does not trade directly on the other markets, you will need the US symbol to trade the foreign stocks.

5. And, can I transfer my stocks, bonds, money between my TD Canada and TD Ameritrade accounts whenever I want?
    As TD Ameritrade and TD Canada are separate organizations, you will need to do a regular international transfer of assets between the two firms. International transfers are possible, but they often take more time that you might imagine.

I hope you find this information helpful, because we truly appreciate your interest! As additional questions come up, please do not hesitate to reply here.

Best,

Nancy Lee
    Client Services

TD Ameritrade
    1-800-669-3900

7. Temettü kesintilerini sesli düşünüyorum ....

Yurtiçinde temettü stopaj iadesi alırken; beyanname ekinde, Vergi Dairesi, aracı kurumdan alınmış ''net temettü , brüt temettü, stopaj '' yazısı istiyor , bu sistem, tecrübeme göre 3 yıldır sorunsuz çalışıyor.

Aynı yazıyı yurtdışı temettüleri için aracı kurumlar veremiyor mu ?

Sonuçta, temettüler aracı kuruma geliyor.
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

8. Canada ya para transferinde uyarıya dikkat,

Parayı ancak USD gönderebilirsiniz, CAD değil.

Bankalar ya da swift önce TL. nizi USD ye cevirir, sonra USD nizi CAD ye.

Çifte kavrulmuş yani.

Hiçbir ülke kendi parasının ülkeye geri dönüşünden hoşlanmaz.

Çünkü ithalat-ihracat gibi işler reserv paralar ile gerçekleşiyor.

Sayfa 199/666 İlkİlk ... 99149189197198199200201209249299 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •