Sayfa 519/667 İlkİlk ... 19419469509517518519520521529569619 ... SonSon
Arama sonucu : 5336 madde; 4,145 - 4,152 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

1. https://twitter.com/e507/status/1499...646748672?s=21

Bizimkiler clearing felan yapsalar alınır aslında

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    güzel portföy
    Teşekkürler önceden vwrd ( ftse all world stocks ) ve aggu (global bonds usd hedged) taşıyordum fakat hisse senedinden Japonya ve Singapur hongkong Avustralya gibi developed Asya pasifik i çıkarmak istedim. Hem de iki etf Li portföyde para ihtiyacım olduğunda tüm hisse senetlerini aynı anda satıyordum (vwrd vardı) , şimdi ise örneğin SP500 yüksekse onu satıyorum , Emerging market düşük, ona dokunmuyorum. Hem de yine de basit bir pörtföy oldu. Belki bono tarafında us treasy ye icbu (Intermediate term credit bonds) etf eklerim yarı yarıya.

3. Düştükçe düşesi geliyor.

4. Shell, Rusya’dan rekor indirimle petrol satın aldı

Shell, Rusya'dan varil başına 28,50 dolar indirimle ham petrol satın aldığını açıkladı.

https://m.bloomberght.com/shell-rusy...n-aldi-2300668

5. avrupa borsalarından güzel bi sepet yapan fon öneriniz var mı?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Moscow, Istanbul, Bogota, Amsterdam
    Gönderi
    1,948
    son olayalardan sonra Ruble iyice cop oldu
    elimde ruble var mecbur daha kaybetmeden mecbur rus hisselerine yatiracam

dususlerden sonra temettu verimleri %60-70 cikti ama tabi bu temettulerde bu sekilde kalmaz, bakalim
    ama elinde ruble tutmaktan iyidir diye dusunuyorum, ayrica fikirlere acigim

rusyada olup elinde ruble olan ne yapsin ?

7.  Alıntı Originally Posted by richardbozkurt Yazıyı Oku
    son olayalardan sonra Ruble iyice cop oldu
    elimde ruble var mecbur daha kaybetmeden mecbur rus hisselerine yatiracam

dususlerden sonra temettu verimleri %60-70 cikti ama tabi bu temettulerde bu sekilde kalmaz, bakalim
    ama elinde ruble tutmaktan iyidir diye dusunuyorum, ayrica fikirlere acigim

rusyada olup elinde ruble olan ne yapsin ?
    A

Rusyada borçluluğu fazla olmayan, müşteri açısından coğrafi olarak dengeli pazara sahip, tercihen gelecektede ihtiyaç duyulan madenleri üreten şirketler. Bknz petrol için iranla barışacaklar neredeyse

B
    Diğer bir alternatif Dolar 18’e atınca bizde herkes koşa koşa notebook, telefon vs ne varsa satın aldı. Bunun yanında fiziki emtialarda olabilir.

Ama en önemlisi bu fırtına geçesiye kadar elinizde dönüştürebilir en az 1 yıl ihtiyacınızı karşılayacak dolar, euro, altın ne derseniz bir şey olması. Tabiki devletin bunların alım ve satımını her zaman riski var.

Yatırım tavsiyesi olarak değerlendirmeyin sadece alternatifleri hatırlatmak istedim.

8. Rus hisselerinin hepsi delist oldu. Polymetal yazmıştım yukarıda onu da çıkarmışlar LSE'den. Nasıl alıyorsunuz Rus hisselerini?

3-5 sallayasım var SBERBANK ya da bu tarz batık bir şirkete piyango bileti niyetine ama IKBR hiçbirine para yatırmama izin vermiyor.

Bu aralar haberler okuyorum JPMORGAN GOLDMAN.S vs alıyormuş bu çöp hisseleri diye.

ytd

Sayfa 519/667 İlkİlk ... 19419469509517518519520521529569619 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •