Sayfa 603/982 İlkİlk ... 103503553593601602603604605613653703 ... SonSon
Arama sonucu : 7850 madde; 4,817 - 4,824 arası.

Konu: OTKAR - Otokar

1. https://www.hisse.net/topluluk/showt...19#post4413619
    Paylaşımı yaptığı sayfa bu. Forumun farklı topiği olduğu için alıntılayamadım linki paylaşayım

2.  Alıntı Originally Posted by Otokar Yazıyı Oku
    https://www.hisse.net/topluluk/showt...19#post4413619
    Paylaşımı yaptığı sayfa bu. Forumun farklı topiği olduğu için alıntılayamadım linki paylaşayım
    Sayın Otokar,
    Bazı durumlarda sitelere gelerek uçacak,kacacak vb paylaşımlar yapanlar oluyor, teknik ve temele dayandırmadan yada bildiği teknik ne kadar doğru?
    böyle kişileri fazla ciddiye almamak gerekir.
    saygılarımla,

3. Olumlu veya olumsuz yorum yapan, düşecek diyen çıkacak diyen teknik olarak düşüş veya yükseliş bekleyen. Olumlu veya olumsuz gördüğü bi durumu paylaşan herkese saygımız sonsuz. Fakat hakaret içeren paylaşımları yapanlar için aynı durum söz konusu değil.

Alıntı Originally Posted by sam14 Yazıyı Oku
    Sayın Mzffr,Otokar,Foton,Enigma

Paylaşımlarınız için teşekkürler,
    Bu hissede yatırımımızı yaptık meyvelerini almaya başladık bekliyoruz, bu süreç uzun olacak,
    inşallah 2021 ve sonrasında şirket büyüdükçe bizlerde büyüyeceğiz, yatırım yaptığımız şirket profesyonelce ve dürüstçe yürütülüyor ve büyüyor, inşallah ileride daha farklı projeler üretilir,
    örneğin benim düşündüğüm Tank projesini kendisi üretirmi? Sizlerin bu konuda düşüncelerini alabilirmiym,
    teşekkürler,
    Altay tankı projesi ile ilgili kronolojiyi sektörün içerisinden biri olarak tüm gerçekleriyle yazayım. Yazdıklarımın hepsini resmi kuruluşlardan teyit edebilirsiniz;

- Savunma Sanayi Başkanlığı Türkiye'nin tek paletli zırhlı üreticisi olan Otokar firmasına Altay tankının tasarımı, protorip (ler) üretimi, test ve doğrulaması ve seri üretime hazırlığı ihalesini verdi.

- Otokar; zamanında, istenen performansta, özkaynaklarını da kullanarak, projede istenilen prototipleri ve testleri başarıyla tamamladı.

- Savunma Sanayi Başkanlığı, 250 adet Altay tankının seri üretimi için ihale açtı. İhaleye; Otokar, FNSS ve BMC katıldı.

- Otokar %100 yerli sermayeli, FNSS Nurol Holding ve İngiliz BAE ortaklığı, BMC ise Katar Silahlı Kuvvetleri'nin Güçlendirme Vakfı, Sancak ve Öztürk ailelerinin ortaklığı şirketlerdir.

- İhale sonucunda hepimizin bildiği süreçler yaşandı ve ihale BMC'ye verildi.

- İhale BMC'ye verildikten sonra BMC'nın paletli üretim altyapısı olmadığı görüldü ve Adapazarı Tank Palet Fabrikası BMC'ye 50 milyon USD (yani 2-3 tank parası) bilmem kaç yıllığına kiraya verildi.

- BMC, ihaleyi 3 yıl önce almasına rağmen motor sorunu nedeniyle sözleşmeye göre takviminde teslimatlar yapamadı ve dolayısıyla kendisinin bile kaldıramayacağı cezalara girdi.

- Savunma Sanayi Başkanlığı bu cezayı sıfıra indirmek için (inanamıyorsunuz ama aynen böyle oldu) T0'ın yani sözleşme başlangıç süresinin Altay tankı motorunun tedarik edileceği gün başlayacağını ilan etti.

- Yıllar geçti ve 2021 yılının Mart ayına geldiğimizde Güney Kore'li bir motor üreticisi ile Altay tankı projesinin tank motoru ve (galiba) aktarma organlarının tedariki yönünde anlaşma imzalandığı duyuruldu.

- 2023 yılında yapılacak seçimle birlikte hükümet değişecek ve seçim öncesinde yandaşa verilen ihaleler, geçiş garantili yollar, yolcu garantili havaalanları, hasta garantili hastaneler gibi hepimizin vergilerinin oluk oluk aktarıldığı 5-10 yandaş firma sorguya çekilecek ve tüm haksız kazançlar yasal faizleriyle bu patronlardan alınacaktır.

- Kamu ihalelerini alıp herhangi bir ceza ödemeyenlerin sözleşmeleri fesh edilecek, teminatları irad kaydedilecektir.

Ben, Otokar'ın er ya da geç Altay tankı projesinde seri üretim yapacağını ve layıkıyla teslimatları onur duyduğumuz Türk Silahlı Kuvvetleri'mizin kullanımına sunacağını ve hatta bu tankı ihraç edeceğine inanıyorum.

5. Benim kanaatim uçar kaçar bilemem ama şirket performansı ve güçlü mali yapısına bakıldığında çok yüksekleri hedeflediğini, hissenin büyük oranda toplanmış olduğunu görüyorum. Yatırımcısına mutlaka kazandıracaktır. SPK kuralları gereğince fiyat vermek yanlış olur. Hedefim bu sene sonu için çok ama çok büyük rakamlar. Hayırlısı diyelim...

6. Syn Mzffr,

paylaşımınız için çok teşekkürler,
    Benimde çok istediğim, yolsuzluk,hırsızlık,iftira,kumpas,kayırmacılık,rüş vet tüm bunların son bulması ülkemizin ve milltemizin geleceği için çok önemlidir, benimde çok inandığım İlahi adelet ten kimse kaçamaz.
    saygılarımla,

7.  Alıntı Originally Posted by sam14 Yazıyı Oku
    Sayın Mzffr,Otokar,Foton,Enigma

Paylaşımlarınız için teşekkürler,
    Bu hissede yatırımımızı yaptık meyvelerini almaya başladık bekliyoruz, bu süreç uzun olacak,
    inşallah 2021 ve sonrasında şirket büyüdükçe bizlerde büyüyeceğiz, yatırım yaptığımız şirket profesyonelce ve dürüstçe yürütülüyor ve büyüyor, inşallah ileride daha farklı projeler üretilir,
    örneğin benim düşündüğüm Tank projesini kendisi üretirmi? Sizlerin bu konuda düşüncelerini alabilirmiym,
    teşekkürler,
    Yurtiçi yurtdışı isteyen olursa otokarda bunu yapacak arge tecrübe donanım var. Tulpar satsak yeter. Ytd

8. Bankof yine satışta mı

Sayfa 603/982 İlkİlk ... 103503553593601602603604605613653703 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •