Sayfa 981/982 İlkİlk ... 481881931971979980981982 SonSon
Arama sonucu : 7850 madde; 7,841 - 7,848 arası.

Konu: OTKAR - Otokar

1. ENDEKSin bayağı gerisinde kaldı karşılıklı alsa sat var. aradaki bakeyeye.

koç kağıt görüntüsünden uzak 3 5 aracıdan al sat. birileri bulaşması lazım ki koparıp sürsün yoksa oda. ihalerden gelecek olumlu sonuçlanırsa bu düzenleri bozarlar.artık sıkışmaya başladı barut var ateşleme lazım kalın sağlıcakla ytr tv dğldir...

2. Bank of tahtayı otomotiğe bağlayıp 100.000 bine yakın mal sattı endeksi kullanamadık ama yinede yarından ümitliyim çevirme işine. devam inşallah acil bir kap lazım.uzunda sıkıntı yok kısada keyf yapıyorlar. birileri bulaşır bu teraneye son verir bakalım bu cendereden çıkmak nasıl olacak binlerce lot taşıyanlar stres yapsın ytr tv değlldir. sabır ilaçtır birşey bilseydim kendime faydam olurdu .otokarcılara selam ark.:

3. ilk çeyrek 470 milyon zarar maliyesi kuvvetli olan arkadaşlar yorumlarsanız iyi olur pazartesi ne bekliyo bizi yorumlar alalım :

4. Sürekli finasal borçlar yukarıda, ülkedeki mevcut döviz ve faiz belirsizlikleri içinde, 16 milyarlık finans borcu temizlemesi için nitelikli yatırımcıya tahsisli bir sermaye artışı finansal riskleri minimize eder.

Berbat bir bilanço gelmiş ben şok oldum

Alıntı Originally Posted by Cok Yazıyı Oku
    Berbat bir bilanço gelmiş ben şok oldum

Otokar'ın ilk çeyrek bilançoları hep en kötüsü olur. Yıl sonlarında tüm zırhlı birikimini sevk eder ve yıl başında neredeyse hiç zırhlı sevk etmez. Bilançoyu bende beğenmedim ama büyük potansiyel barındırıyor. Romanya ihalesi benzeri bir anlaşma imzalanırsa elindeki stokla yüksek adette üretim yapıp satışa ve nakite çevirme şansı var. Bu tür bir ihalenin avansı ile de borçların yarısını bir anda sıfırlayabilir. Geçen seneyle karşılaştırdığımızda ise 678 milyon TL zarardan %100 enflasyona rağmen 417 milyona düşüş var. Yine geçen sene ilk çeyrek özkaynaklara göre 7 kat artış var. Geçen sene de aynı oldu. Bir ay süründü fiyatlar sonra bölündü ve 4 kat gitti. Otokar'ı alıp 5-6 sene taşıyan bire yüzden fazla kar yazar ama bizim küçük yatırımcı sağda solda yamulmayı sever. Sonra da borsa gitti bizim kağıtlar gitmiyor diye ağlar. Uzun vadeli düşünenler için 450-500 TL arası fiyatlar alım fırsatıdır. Sadece 4-5 senede maliyetiniz tek haneye düşer. Tüm dünyada birçok aktif ihalenin içerisinde. Romanya ihalesinde tek firma olarak kaldı. 1 milyar euro'luk ihale. Kazakistan 4 milyar dolar. BAE ikinci faz rakam belli değil ama yüksek.

7. Sende olmassan bu kağıdı 1 ay taşımam mzffr .Blanço her sene ilk çeyrek sıkıntı önümüze bakıp alacağı işleri beklemek. moral veren yorumlar berbat battık boş işler kağıdı alırken nedenlerini unutmayalım sabır böyle yüksek montanlı ihalere kaldı o zaman burada agresif hareketler başlar.Şirket bu kalıptan çıkıp argeye yüklenip yeni tasarımlar çıkarması lazım 3 4 tane zırhlıların dışına çıkıp AAAA bu dedirtecek süper üretime geçecek yeni teknolojiler çıkarması lazım.Acizhane bu düşüncelerle meramımı analtmaya çalıştım.bir şey bildiğimden deil sadece paylaşmak bilsem kendime faydam olurdu ytr tv deildir ...sağlıcakla yorumlara devam arkadaşlar .

8. 0 zırhlı üretimin sonucunda sürpriz bir bilanço değil. Otobüs/midibüste artış, kamyonda düşüş oldu. İlk çeyrek zırhlı üretimi olmadığı için geçen sene olduğu gibi zarar geldi. Ancak yılın sonuna doğru zırhlı üretim/satışı artarsa kar da yükselir. Önemli olan OSD verilerinde zırhlı üretimi takip etmek diye düşünüyorum. Bilançoya dair ufak bir yorum yaptım, 3:55'ten itibaren: https://www.youtube.com/watch?v=yoB6FI8Y-Hg

Sayfa 981/982 İlkİlk ... 481881931971979980981982 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •