Sayfa 66/981 İlkİlk ... 1656646566676876116166566 ... SonSon
Arama sonucu : 7841 madde; 521 - 528 arası.

Konu: OTKAR - Otokar

1. Aslında şirket iyi çokta karamsar olmaya gerek yok borsada sürekli zarar eden bir sürü şirket var hatta zarar açıklayıp tavan olan bir sürü şirket var bence bilanço yu fiyatlamis zaten

PRA-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Şirket kötü değilde uzun süredir elinde tutan insanlar için sabırlarının zorlandığı bi süreçten geçiyoruz. Hem fiyat olarak 3-4 yıl öncesinin fiyatında hem seri üretimi alamadı hem ciddi zarar yazdı umutsuz olmaya başladık. Ben düzenli alıyordum 67 altına düşerse bundan sonra tek lot almam. Elimdekileri de maliyete gelene kadar bekler maliyete gelince satarım. Bidaha da otokara bulaşmam 4 yılım bu hissede heba oldu

3. Gerçi borsada hiçbirsey belli olmuyo. 660 milyon usd lik iş açıklandığında da ciddi oranda düşmüştü. Belki bu zararda fiyatların içindedir ve ciddi bi düşüş yaşanmaz. 2018 i en azından zararsız kapatırsa ii olur. Ve herseyden önemlisi şöyle büyük bi ihale sipariş falan alması gerek. Sonuç her ne olursa olsun ben gerçekten bu hisseyi taşımaktan yoruldum ve uzak durmak sanırım en iisi benim için.

4. Şu forumda veya twitterda herkes otokarla ilgili yorum analiz grafik paylaşırdı önceden. Şimdi doğru düzgün paylaşımda bile bulunmuyo insanlar

5. Hisse başına 3 tl kar ettiği günlerde hisse 3 tl yükselmezdi
    Şimdi hisse başına 3 tl zarar var, 3 tl den fazla düşersen adisin spek

6. Genelde son 6 ay bilançolar ii gelir ve eylül ekim gibi yükseliş başlar marta kadar giderdi. Umarım 67-68 ler dip olur altına sarkmayız ve yükseliş başlar. Bu hissede maliyeti yüksek çok arkadaş var.

7. Hisse fiyatı veya karı zararı elbette önemli . Ancak enflasyon ve faiz gibi oranları yükselen ekonomi kalemlerinde özsermaye korunmalıdır. Kar eden şirket özsermayesini korur ve temettü verir. Zarar eden ise özsermayesini eritir. Temettü tersi bu kez şirket para ister, bedelli ister . Bu tanım otokar için değil borsada işlem gören her senet için çok azda olsa düşünülmesi gereken bir gerçektir .

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,501
    Normalde diğer hisselerde yatırımcı bedelsiz versin diye sermaye artırımı bekler. Otokar'da da eskiden bu beklenti vardı belki. Ama zarar edip özsermayeyi düşüren şirketler de bedelliye muhtaç kalabilir. Yani sermaye artırımı zorunluluk olur. Kapasite artırımı ise gereksiz.

Otokar kredi alıp para yaratamayacağı için değil de şirketin özsermayesinin artıda kalması için bedelli. Bu hızla zarar etmeye devam ederse 9-12 ay sonra özsermaye biter ne yazık ki. Tahsisli de bir seçenek.

Syg.

Sayfa 66/981 İlkİlk ... 1656646566676876116166566 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •