Sayfa 292/963 İlkİlk ... 192242282290291292293294302342392792 ... SonSon
Arama sonucu : 7698 madde; 2,329 - 2,336 arası.

Konu: PNSUT - Pınar Süt

1.  Alıntı Originally Posted by aturkoz Yazıyı Oku
    Hocam demogoji yapmayı birakın , sizin dunya çig sut fiyatlarından haberiniz yok galiba.
    Son 1 yilda bu ulkede ciğ süt fiyati % 26 arttı simdi 2 lira olmalı masalida neyin nesi .kimseye zorla sut urettirmiyorlar rekabet edemiyorsaniz cekilirsiniz,maliyetlerinizi dengeleyrmiyorsanız zarar ediyorsanız bu işi birakırsıniz.girdi maliyetim arttı çiğ süt 2 lira olsun ne demek.% 38 artiş talep etmek nedir, bu sacmalamanin dik alasi degilde nedir , makul duzeyde bir artıs talep etmek varken sendikaci ağzigla ucuk kacık rakam telafuz etmek hadsizliktir, ülkeye , çiftciye ve bu halka ihanettir.dunyada ortalama çiğ süt fiyatları 1,60 tl civarinda iken 2 lira olsun nedir. Halkin ucuz sut almasi icin çig sut iki lira olursa markette sut kac lira olur , peynir, yag kaç lira olur, damda iki inek bakayım hem beni doyursun hemde sehirdeki oglumla kizimı doyursun,hadi ya ordan.gecti o gunler daha verimli nasıl uretirim , maliyetlerimi nasil dengelerim, hesap kitap işi bunlar , yemi uretme yemi 1 yil vadeli al vade farki enflasyon farkı kur farki kaçsın biyerlerine sag sutu e bu 2 lira olsun hadi ordan.bu ulkede herkes ticaret yapiyor.
    yazinızda kendi icinde çelişkiler var.yazmıs olmak için yazmayin,Hadsizlik yapmayin .Bu ukela tavirlarinız beni rahatsız ediyor , ahkam kesmeyi, ciftci dostu ayaklarini birakın .Burası hayır kurumu platformu degil ciftcilere destek olmak için yanlış yerdesiniz .sizden ricam lutfen benim paylaşimlarima yorum yapmayın , ben sizin paylasımlariniza yorum yapmayacağım.

GT-P5210 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Şimdi sondan başlayalım...
    Usulden yani...
    "sizden ricam lutfen benim paylaşimlarima yorum yapmayın , ben sizin paylasımlariniza yorum yapmayacağım."

Herkese açık bir platformda gönderi yapıyorsanız, her türlü eleştriye açık olduğunuz gerçeğini bilerek yapmışsınızdır..
    Gönderi yapana kadar sizindir,yaptıktan sonra o gönderi kamunun/sitenin ortak kullanımındadır...
    Dolayısıyla her türlü övgü ve yergiye açıktır...
    Ben size şunu yapamam:Küfür/hakaret/kötü söz ve/veya sataşma türü gönderiler yapmamam...
    Bunu yaptığımıda düşünmüyorum....
    Eleştri hakkım beni anayasa ile güvence altına alınmış bir haktır....
    Ve benim çok önem verdiğim haktır...
    Dolayısıyla ltf bu ergen tavırları bir kenara bırakalım...

saygılar/başarılar
    "Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

2. Şimdi esasa gelelim:Sizden Tüsedad Başkanının verilerini çürütecek rakamlar bekledim ancak beyhude beklenti içinde olduğumu gönderinizle öğrendim...
    Yorum yapmayı ,temelsiz/bilgisiz,hatta yanlış bilgiler içeren yorumlar yaparak konuyu kayıkçı kavgasına dönüştürdüğünüzü üzülerek müşadehe ettim...
    Benim beklentim ışığınızla/bilginizle bizi aydınlatmanızdı olmadı...

Neyse şimdi yanlış yorum ve bilgilerinizi tek tek düzeltelim...

saygılar/başarılar
    Son düzenleme : Tengri Han; 16-07-2018 saat: 13:44.

3. Her tarafı sapır sapır dökülen bir gönderi...
    Ama biz üşenmeylim madde madde düzeltelim...

Madde 1:"Hocam demogoji yapmayı birakın , sizin dunya çig sut fiyatlarından haberiniz yok galiba.
    dunyada ortalama çiğ süt fiyatları 1,60 tl civarinda iken "

Haberim var ama dünyada çiğ süt fiyatlarının 1,60 tl olduğundan haberim yok...
    Eğer bana dünyada çiğ süt fiyatlarının 1,60 tl olduğunu ispat ederseniz 6 ay bu başlıkta yazmayacağım...
    Sözüm söz....
    Buyrun bekliyorum...
    İspat edemezseniz de,sizi forumdan özür dilemeye davet ediyorum...

saygılar/başarılar

4. Madde2:"kimseye zorla sut urettirmiyorlar rekabet edemiyorsaniz cekilirsiniz,maliyetlerinizi dengeleyrmiyorsanız zarar ediyorsanız bu işi birakırsıniz.girdi maliyetim arttı çiğ süt 2 lira olsun ne demek."

Hem serbest piyasayı savunup,üretemeyen bu işi bıraksın deyip sonra fiyatı üreticilerin belirleme hakkını elinden almak,buna höykürmek ancak sizin anlayabileceğiniz/savunabileceğiniz birşey...
    Benim değil...

Süt piyasası tam serbest bir piyasa değildir...
    Devlet zaman zaman süt ve süt tozu ithalatı ile fiyatları baskılamaktadır...(üretici ile tüketici arasında bir denge gözetmesi iyi birşey..)
    Eğer serbest bırakılsa belki de 10 tl den aşağı süt içemeyiz..

saygılar/başarılar
    Son düzenleme : Tengri Han; 16-07-2018 saat: 13:45.

5. Madde3:"girdi maliyetim arttı çiğ süt 2 lira olsun ne demek.% 38 artiş talep etmek nedir, bu sacmalamanin dik alasi degilde nedir ,"
    Neden saçmalamak olsun?
    Maliyetleri artışmışsa bunu talep etmek neden saçmalamak olsun?

saygılar/başarılar

6. Madde4:"makul duzeyde bir artıs talep etmek varken sendikaci ağzigla ucuk kacık rakam telafuz etmek hadsizliktir,"
    Başkan 2 tl ister komisyon 1,75 yapar
    Sakin ol
    Celallenme...
    Orta yol bulunur....

saygılar/başarılar

7. Madde5:"damda iki inek bakayım hem beni doyursun hemde sehirdeki oglumla kizimı doyursun,hadi ya ordan.gecti o gunler "

Evet sen ve senin gibilerin anlayışı/iktidarı çiftçiyi bitirdi...
    Köyü,köylüyü,çiftçiyi tanımadığın için artık köylerde 2 inek bakan insanında kalmadığını bilmezsin...
    Ama soğan/patates 6 lira olunca zırlarsınız...
    Bu ne perhis bu ne lahana turşusu...

Dip Bilgi:Toplam süt üretimi içinde ev tipi dediğimiz 2-3-5 ineği olan işletmelerin payı çok ama çok azaldı...Her geçen günde azalmakta

saygılar/başarılar

8. Madde6:"yemi uretme yemi 1 yil vadeli al vade farki enflasyon farkı kur farki kaçsın biyerlerine sag sutu e bu 2 lira olsun hadi ordan."
    Aslında bu usluba ,senin gibi edepsiz bir cahile ama cahil olduğunun bile farkında olmayan hodula cevap vermemek lazım ama işte seni adam yerine koyup cevap veriyoruz...
    Ülke saman üretemiyor sen yem üretmekten bahsediyorsun...
    Bilmiyorsun ki üretilen yeminde ülke ye yetmediğini...

sana saygılda yok
    başarılar da

Sayfa 292/963 İlkİlk ... 192242282290291292293294302342392792 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •