Sayfa 434/963 İlkİlk ... 334384424432433434435436444484534934 ... SonSon
Arama sonucu : 7698 madde; 3,465 - 3,472 arası.

Konu: PNSUT - Pınar Süt

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Anadolu
    Gönderi
    5,046
    Daha önce ödemesi yapılmış, masraf yazılmış bir giderin, sigortadan geri alınmasından dolayı gelir yazılması...Bu giderin, harcaması da, masrafı da, gider yazılması da, aynı çeyrekte yapılmış olabilir.

2. Bu başlığı şu anda 36 kişi okumaktadır. (2 üye ve 34 ziyaretçi)

kitapci34, esbye06

3. Tekrar ediyorum...
    Kısa vadeli hisse yönü hakkında görüş bildirmedim....
    Dediklerim orda....
    Acaba Sigorta Hasar Tazminatı 1 kereye mahsus bir gelir mi?
    Bu gelir olmasaydı 1ç de bu kadar Net Kar üretemebilirmiydi? ve bu gelir bir kereye mahsussa diğer değişikelerden bağımsız 2ç zayıf gelebilir mi?
    Bu kadarcık.....
    Vay efendim sen bunları nasıl söylersin,nasıl sorarsın Sn.Tengri Han?
    En ufak aykırı/farklı bir fikre bile tahammülsüz olunduğu için borsamız da ky nin hali ortada
    Bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar başarılı trader dışında hepsi tokatlanıp duruyor...
    Zaten borsada da ky kalmadı gibi birşey...
    Kimileri donuna kadar kaybedip borsadan uzaklaşmak zorunda kaldı...

saygılar/başarılar
    "Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

4. Bu başlıkdaki teşvik-i mesaimin miadı 3 yıl öncesine dayanır
    Biz 15-12-10 larda olumsuz yorum yaptığımızda/aşağısı olabilir dediğimizde gene aynı ithamlarla karşılaşıyorduk...
    Sonuç ortada hisse 5,70 leri gördü...
    Tecrübeli bir borsacı bilirki hisse fiyatı hakkında aşağıda,yukarıda KESİN konuşulmaz...
    Her fiyatı gösterebilir bizim borsamız/patron

Hiç bir hissede dün gelip bugün yatırımcı ile dalga geçen,moral bozan,ireti gönderiler yapan biri olmadım...
    Olumlu/olumsuz görüşlerimi hep delillendirmeye çalıştım...

Benden daha eski bir tek Sn Adestim var bu başlık da
    Eeeee 3 yıl olmuş
    Müsade edinde iki kelam edelim...

saygılar/başarılar
    "Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

5. Düz mantıkla
    sigorta hasar tazminatı zaten her zaman olabilecek bi şey değil, bunu sormakda sorgulamakta anlamsız, bilançoyu okuyan üstadım ben görmüyorum kendisinden rica ediyorum
    sizin söylediğiniz gibi karın %99'u O gelirse ve faaliyetinden kar yazmamışsa durum ciddi denebilir.

HER ŞEYE RAĞMEN BU FİRMANIN ÇOK DÜŞÜK DEĞERDE İŞLEM GÖRDÜĞÜ GERÇEĞİNİ DEĞİŞTİRMEZ

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Anadolu
    Gönderi
    5,046
     Alıntı Originally Posted by kitapci34 Yazıyı Oku
    düz mantıkla
    sigorta hasar tazminatı zaten her zaman olabilecek bi şey değil, bunu sormakda sorgulamakta anlamsız, bilançoyu okuyan üstadım ben görmüyorum kendisinden rica ediyorum
    sizin söylediğiniz gibi karın %99'u O gelirse ve faaliyetinden kar yazmamışsa durum ciddi denebilir.
    Sigorta hasar tazminatı, adı üzerinde, bir harcamanın veya giderin yapılması, kayıtlarda giderleştirilmesi ve ardından bu harcamanın karşılığının sigortadan talep edilerek geri istenmesi ve sonucunda kayıtlara gelir yazılması. Yapmış olduğun giderden daha fazlasını gelir yazamazsın zaten. Bu iş, yatırım faaliyetlerinden bir defada elde edilen gelirlere benzemez. Yani yazılan bir giderin karşılığı kadar, o miktarda da bir gelir söz konusu olmuş oluyor. Bu giderleştirme ve gelirleştirme muhtemelen aynı dönemde çakışmış olabilir.

7. Cıty sabah 11k ekside idi 5k artıya geçti

8. City bugun hic islemi yok anlamadim dediginizi

Sayfa 434/963 İlkİlk ... 334384424432433434435436444484534934 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •