Sayfa 205/955 İlkİlk ... 105155195203204205206207215255305705 ... SonSon
Arama sonucu : 7640 madde; 1,633 - 1,640 arası.

Konu: PNSUT - Pınar Süt

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,501
     Alıntı Originally Posted by Rektör Yardımcısı Yazıyı Oku
    Arkadaşlar öncelikle şunu belirtmek isterim
    Gerek ben,gerek Sn Borsianer, temel analizi seven insanlar olarak bu tür sohbetler yapmayı seviyoruz...
    Genel kültürümüzü geliştirmeye çalışıyoruz...
    Yoksa hisse fiyatı ile direk alakalı konular değil sohbetlerimiz...

Konu Sn Borsainer tarafından neden anlaşılmadı gerçekten şaşırdım...
    Aslında çok basit...

1 sade litre süt ,1 litre çiğ sütten üretiliyorsa,1 litre uzun ömürlü sütte 3,95 tl ye satılıyorsa aradaki fark brüt kardır...

Brüt Kar=Satış Fiyatı-Brüt Maliyetler
    Brüt Kar=3,95-1,53
    Brüt Kar=2,42 tl (diğer maliyetleri göz ardı ettim)

Şimdi bu 2,42 tl yi birileri (sanayici+dağıtıcı+market) kendi aralarında paylaşıyor...

Esen Kalın...
    Aradaki brüt karın tamamı Pnsut'e kalıyor dediğinizi sanmıştım kusuruma bakmayın. Sn black diamond'ın verdiği 25% rakamını öğrenmekle YBP'nin 1lt tam yağlı sütü 3.16'ya sattığını söyleyebiliriz.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,501
    Benim de adım almanca olduğundan mütemadiyen yanlış yazılıyor ama forumda nick kullanmak lazım Samimi hissedenler kısaca Mert diyebilir saklı değil zaten

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

ilk 5 ten hep mal çıkışı görmek beni huzursuz ediyor.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,501
     Alıntı Originally Posted by mf2hd Yazıyı Oku
    ilk 5 ten hep mal çıkışı görmek beni huzursuz ediyor.
    Tekfen Holding de diplerde böyleydi. Yabancı o kadar çok mal satmış ve tahtayı mala boğmuştu ki. Hatta yabancı takasının 0'a düşeceği bile düşünülmüştü. Yabancı satışı kesilince kağıt çok ciddi bir ralli yaptı, 4x denilebilir. Pozisyonlar önemli ama şirketin ve kağıdın içsel değeri daha önemli.

Bu arada Şok-Carrefour-Migros üçlüsü 3.95 lirada fiyat birliği sağlamış durumda, Şok tek seferde 80 kuruş zam yapmış. Hadi hayırlısı.

Alıntı Originally Posted by Börsianer Yazıyı Oku
    Tekfen Holding de diplerde böyleydi. Yabancı o kadar çok mal satmış ve tahtayı mala boğmuştu ki. Hatta yabancı takasının 0'a düşeceği bile düşünülmüştü. Yabancı satışı kesilince kağıt çok ciddi bir ralli yaptı, 4x denilebilir. Pozisyonlar önemli ama şirketin ve kağıdın içsel değeri daha önemli.

Bu arada Şok-Carrefour-Migros üçlüsü 3.95 lirada fiyat birliği sağlamış durumda, Şok tek seferde 80 kuruş zam yapmış. Hadi hayırlısı.
    haklısın. o dönem bende tkfen deydim. fakat o zaman bu hisse bu değeri asla haketmiyor çok net ortaya konuyordu. pnsut te birçok kişi temelde sıkıntı var diyor. bu durum endişelendiriyor. kişilerin görüp benim göremediğim ne var diye düşünüyorum.

7. Dow30 endeksinin yükselişini gösteren bir grafik paylaşmak istiyorum
    Aylık grafik..
    Çıldırmış gibi yükselmekte Dow...
    Aylık grafik neredeyse dik açı ile yükselmekte...
    Aylık grafiklere dik açı yaptırmak zordur...
    Aylarca nerdeyse hergün yükselmeniz gerekir...
    Genelde çöküşlerden önce böyle grafikler görülür derler ama yaşayıp göreceğiz...
    Filmin sonunda yaygın çıkarsa çıkış kapasına yakın oturmanızı tavsiye ederim... (her zaman stoplu çalışın)

Ek Bilgi:Adamlar 2009 dan beri %400 prim yaptılar biz %100 sanırım

Esen Kalın...

8. Uğraştırıyor fakat doğru yolda. Hacmin azlığı sıkıntı.

Esen kalın

Sayfa 205/955 İlkİlk ... 105155195203204205206207215255305705 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •