Sayfa 846/956 İlkİlk ... 346746796836844845846847848856896946 ... SonSon
Arama sonucu : 7641 madde; 6,761 - 6,768 arası.

Konu: PNSUT - Pınar Süt

1. Komodor.
    (Sayın şevketli ! Uzun süredir Pınarsüt sayfasında yoksunuz.Değerli paylaşımlarınızın devamını bekliyoruz.Tabi hisseden çıkmadıysanız?)

Sayın Komodor; En son yaptığım paylaşımda hisse ile ilgili söylenecek her şeyin gerek Twitter’da gerekse bu platformda bir çok arkadaşın çok değerli katkılar sunduğunu ve artık söylenecek sözün bittiğini belirtmiştim,bundan sonra hisse de yazmayacağım sadece hisseyi sattığım gün burada yazacağım demiştim. Burada yazmadım diyede “hisseyi sattım” algısı oluşturmasın,yanlış anlaşılmasın diye de belirtmiştim.
    yaklaşık 1,5 senedir bekliyorum ve bu son düşüştede biraz daha ekleme yaptım. 28 yıllık borsacıyım 6-7 sene Beklediğim hisseler oldu sonunda elbette karşılığını aldım yani benim Vademin ucu açık,Şirkette olumsuz bir durum olmadığı sürece benim pozisyonumda bir değişiklik olmaz.Pınar Süt ve Petun’un tahtasında genelde yabancı satışları emeklilik fonları yatırım fonları ile hisseler tarihi dip seviyelere düşürülüyor daha sonra da yine bu satan kurumların alımlarıyla tarihi zirvelerini zorluyor, geçen hafta fonların yüklü satışları vardı büyük çıkışlar öncesi bu hisselerin karakterleri genelde böyleydi bakalım bu sefer nasıl olacak.
    Çin ihracat verileri çok güzel geliyor benim takip ettiğim kadarıyla.
    Suudi Arabistan ve birleşik Arap Emirlikleri konjektörün değişmesiyle tekrar Türkiye’nin kapısını çalacaklardır bu ülkelerde ambargo nedeniyle kaybettiği pazarını ihracatını pınar süt tekrar daha güçlü alacaktır diye düşünüyorum dolayısıyla buranın açığını Çin ihracatıyla kapatan pınar süt eski pazarın geri gelmesiyle ve devasa büyüyen Çin pazarıyla ihracatta belki de tarihinin en yüksek kâr’larını getirecek bir potansiyele sahip olacaktır kanaatindeyim.
    Şirket şu anki mevcut işlem gördüğü fiyatı ile kesinlikle çok ucuz olduğunu zaten herkes söylüyor.
    Bir de devletin yılsonuna kadar bir defaya mahsus şirketlerin demirbaşlarının yeniden değerlenmesinden alacağı yüzde beşlik vergiyi %2’ye düşürmesi yıl sonunda pınar süt gibi yıllardır sermaye artırımı yapmamış şirketler için fırsat olacaktır,yeni bir degerleme ile gerçek Özsermayeler ortaya çıkacak dolayısıyla hisselerin defter değerleri daha da aşağı düşecektir yani ucuz olan hisse daha da ucuz olacaktır.
    Malum birde pınar sütün üzerinde 23 kat bedelsiz potansiyeli var.
    Y.t.d.
    Herkese selamlar hayırlı bol kazançlar.

2. Şevketli peki bu düşünceleri ky den başka sı neden görmüyor yatırım fonları emeklilik fonları gibi onlar neden bulaşmıyor şimdilik bu hisseye yada petuna? Sonuçta onlar bu işi profesyonel yapıyor? Bende çok zarardayım bekliyorum bekleyeceğim de. Sadece merak ettim.

-Hiçbir şey bilmiyorum yatırım tavsiyesi değildir.

3. Yani bu yazdıklarını onlar öngeremiyor mu neyden çekiniyor olabilirler yada neyi bekliyor olabilirler

-Hiçbir şey bilmiyorum yatırım tavsiyesi değildir

4.  Alıntı Originally Posted by Nazar Yazıyı Oku
    Şevketli peki bu düşünceleri ky den başka sı neden görmüyor yatırım fonları emeklilik fonları gibi onlar neden bulaşmıyor şimdilik bu hisseye yada petuna? Sonuçta onlar bu işi profesyonel yapıyor? Bende çok zarardayım bekliyorum bekleyeceğim de. Sadece merak ettim.

-Hiçbir şey bilmiyorum yatırım tavsiyesi değildir.
    Forumda geriye doğru yazılanları okursanız şirketle ve işlem gördüğü tahtası,tahtacısı,spegi,fonları,yerlisi,yabancısı ile ilgili en ayrıntılı içi dolu emek vererek yazılmış epeyce bir yazı var.Tekrar tekrar aynı şeyleri yazmanın bir anlamı yok.Bi zahmet sizde okumak için biraz emek verin.
    İnşallah tez zamanda zararınız çıkar kâr’a geçersiniz.Saygılar selamlar..
    Y.t.d.

5. Sn.Şevketli, Twitter kullanıyorsanız şayet oradaki isminiz Serdar Akıncıbeyi midir?

Eğer isminiz oysa burdaki arkadaşlara söylüyorum çok itibar etmeyiniz bu isme.

6.  Alıntı Originally Posted by Küçükandonyadis Yazıyı Oku
    Yabancı 2017den beri peyderpey çıkıyor zaten çoğu tahtadan çıktı, pınar süt özeline indirgemeye gerek yok. Ne oyunundan bahsediyorsunuz? 4 senedir süren oyun mu olur bir oyun olsa şu an sonuçlanan oyunu konuşuyor olurduk.
    Yabancı satmış çıkmış işte komplo teorisine gerek yok.

Hisse ucuz bunda herkes hemfikir sürekli bunu dillendirmeye gerek yok zaten.
    Tahtacı ile bir iltisakınmı var senin,hayırdır sürekli hissenin ucuz olduğunu,sektörünün çok altında 1/3 1/4 fiyatına söyleyenlere karşı saldırgan bir tutum içerisindesin.Biraz baktım geriye doğru hissenin gerçeklerini yazan Komodor nickli arkadaşada bir sürü ithamda bulunmuşsun.Yaşar’ın muhasebecisi falanmısın.Evet bende aynen sayın Komodor gibi düşünüyorum bu hissenin yerliside yabancısıda aynı kişiler kuvvetle ihtimal.
    Neyse artık yazmıycam satınca sadece pozisyonumu kapattım diyip,forumda yol arkadaşlığı yaptığım emeği geçenlere teşekkür edecegim demiştim,Gine aynı sözümdeyim.
    Son söz 28 senedir borsada kendi çapımda alır satarım değer yatırımcısıyım, araştırdığınız geleceği olacağını düşündüğünüz bir şirkete yatırım yaptıysanız piyasanın bozuk olduğu vakit tahtacının hisseyi baskı altına aldığı zamanlarda ortaya çıkıp hisseyi kötüleyen moralinizi bozan boş beleş tiplere itibar etmeyin sonuçta bu zamanlar kırılma noktalarıdır.
    (Beş altı ay önce bu hissede manipülatif işlemlerden dolayı Demirhan kardeşler yakalandı ve SPK’dan ceza aldı.)
    Tekrar tüm paydaşlara selamlar saygılar bol kazançlar.
    Y.t.d.

7.  Alıntı Originally Posted by şevketli Yazıyı Oku
    Tahtacı ile bir iltisakınmı var senin,hayırdır sürekli hissenin ucuz olduğunu,sektörünün çok altında 1/3 1/4 fiyatına söyleyenlere karşı saldırgan bir tutum içerisindesin.Biraz baktım geriye doğru hissenin gerçeklerini yazan Komodor nickli arkadaşada bir sürü ithamda bulunmuşsun.Yaşar’ın muhasebecisi falanmısın.Evet bende aynen sayın Komodor gibi düşünüyorum bu hissenin yerliside yabancısıda aynı kişiler kuvvetle ihtimal.
    Neyse artık yazmıycam satınca sadece pozisyonumu kapattım diyip,forumda yol arkadaşlığı yaptığım emeği geçenlere teşekkür edecegim demiştim,Gine aynı sözümdeyim.
    Son söz 28 senedir borsada kendi çapımda alır satarım değer yatırımcısıyım, araştırdığınız geleceği olacağını düşündüğünüz bir şirkete yatırım yaptıysanız piyasanın bozuk olduğu vakit tahtacının hisseyi baskı altına aldığı zamanlarda ortaya çıkıp hisseyi kötüleyen moralinizi bozan boş beleş tiplere itibar etmeyin sonuçta bu zamanlar kırılma noktalarıdır.
    (Beş altı ay önce bu hissede manipülatif işlemlerden dolayı Demirhan kardeşler yakalandı ve SPK’dan ceza aldı.)
    Y.t.d.
    İnkar etmediğine göre sen o'sun, hisse 27deyken de ucuz diyordun 25,24,22 kısacası her fiyatta ucuz diyip küçük yatırımcıya gaz verdin geçmişte seni uyarmıştım Twitterda, ancak engel attın bana seviyeli tartışmayı bile yapamayacak kadar acizsin.

İnsanları özellikle de küçük yatırımcıyı kendi bildiğin yolda yönlendirmek zorunda değilsin,abartılı cümleler kuruyorsun şirket için.25 li fiyatlarda spek oyunu bu toplamak istiyor oyuna gelmeyin vs. geldiğimiz nokta hisse 18. Şirkete aşık olmuşsun objektif bakamıyorsun o yüzden senin yazılarını asla dikkate almayacağım.
    Burdaki arkadaşları da uyarma gereği duydum.

8.  Alıntı Originally Posted by şevketli Yazıyı Oku
    Y.t.d.

Sayın şevketli! Yazınızda şahsıma ithafen tespitleriniz için teşekkür ederim.Pınarsüt ' te gerçekten uzun süredir bir oyun var.2020 Nisan ayında , gıdaların ve marketlerin çok hareketli olduğu günlerde; Özsermayesi ekside ,bilançosu zararda olan Pınarsu milyonlarca lotla tavandan alıcılı açılıyor,Petun hergün tavan giderken,Pınarsüt'eksiye giderek bir seansta iki defa durdurma yediğini biliyorum.10-15 gün içinde Pınarsu 3 lerden 8.50 lere,Petun 11 lerden 32 lere gitmişti.Bunlar olurken Pınarsüt bir ileri ,iki geri hareketlerle 21 li fiyata zoraki gelmiş ve hızla 15 lere dönmüştü.Bu işlemler olurken Pınarsu ve Petun'da hiç kimse ceza almadı.

Üstelik Pınarsüt her iki hissenin ana ortağı.Devamında Haziran ayında Çin' e süt ürünleri ihracatı yapacak şirketler açıklandı.Yine tık yok.Kasım-Aralık ayında Dört kalem ürünün Çin'de market raflarında yerini aldığı haberi geldi yine tık yok.

Bunlar gibi onlarca nedenim var,büyük bir oyunun içinde olduğumuza dair.Beklemekten ve inanmaktan başka çare yok.........

Sayfa 846/956 İlkİlk ... 346746796836844845846847848856896946 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •