Sayfa 868/956 İlkİlk ... 368768818858866867868869870878918 ... SonSon
Arama sonucu : 7641 madde; 6,937 - 6,944 arası.

Konu: PNSUT - Pınar Süt

1. Yatırımcı ilişkiilerini aradım olumsuz bilinmedik bir durum yok.
    Tamamen tahtayı yapanların oyunları şu anki 0,70 pd/dd işlem gördüğü fiyat.
    10 bin,20 bin,30 bin lot Allah ne verdiyse topluyorlar.
    Yılbaşında Demirhan kardeşlere manipülasyondan SPK ceza vermişti,benzer filimler aynen devam ediyor.
    Kendi adıma sıkıntım yok zira 2 seneye yaklaştı hissedeki pozisyonum ve ucu açık vade ile bekliyorum lakin epey bir ky ve yatırımcı yaklaşık 9 aydır yorgun düştü ve sanırım bir çoğuda kol kesti.

Yatırımcı ilişkileri; Arabistan’da ambargo nedeniyle kaybedilen Pazarı Çin ihracatı ile kapattıklarını söyledi bu çok iyi bir haber ve önümüzdeki günlerde büyük ihtimal Arabistan pazarı da gelişen siyasi olaylar nedeniyle ambargoyu kaldıracak bu durum şirketin kârlılığına çok ciddi bir katkı sunacaktır. Çünkü böyle büyük pazardaki kaybı Çin gibi bir devasa pazar ile kısa zamanda kapatmak gerçekten büyük başarı ve tabii ki bu yeni devasa pazarda pastadan aldığımız pay denizde damla bile değil.
    Şu an için olumsuz olan tek şey bütün sektörlerde olduğu gibi süt sektöründe de artan hammadde fiyatları ve bunu zam olarak ürünlere yeterince yansıtamaması ama sanırım oda geçici bir durum düzelecektir.

Not; İlk defa takasta yabancı (Bıyıklıda olsa) 50 bin lot gibi en düşük seviyesini gördü.İki gün önce 125 bin lot satan Bank of ve Globalin satışını 48 bin lot ile en büyük alıcı Ziraat olmuş,gerisinide kanımca Gine kendileri yan tahtalardan aldılar.)
    Y.t.d.
    Son düzenleme : şevketli; 21-09-2021 saat: 12:39.

2. Arkadaşlar! Bu O..spu çocuklarına müdehale edecek kimse yok mu? Bu nasıl bir oyun böyle? Görende şirket batıyor zanneder.Aynı grubun Pınarsu 8 TL altına indirilmiyor.Amiral gemisi süründürülüyor.Resmen balıkçı kayığı oldu.Bütün bunlara rağmen şirketten tık yok.

3.  Alıntı Originally Posted by şevketli Yazıyı Oku
    Yatırımcı ilişkiilerini aradım olumsuz bilinmedik bir durum yok.
    Tamamen tahtayı yapanların oyunları şu anki 0,70 pd/dd işlem gördüğü fiyat.
    10 bin,20 bin,30 bin lot Allah ne verdiyse topluyorlar.
    Yılbaşında Demirhan kardeşlere manipülasyondan SPK ceza vermişti,benzer filimler aynen devam ediyor.
    Kendi adıma sıkıntım yok zira 2 seneye yaklaştı hissedeki pozisyonum ve ucu açık vade ile bekliyorum lakin epey bir ky ve yatırımcı yaklaşık 9 aydır yorgun düştü ve sanırım bir çoğuda kol kesti.

Yatırımcı ilişkileri; Arabistan’da ambargo nedeniyle kaybedilen Pazarı Çin ihracatı ile kapattıklarını söyledi bu çok iyi bir haber ve önümüzdeki günlerde büyük ihtimal Arabistan pazarı da gelişen siyasi olaylar nedeniyle ambargoyu kaldıracak bu durum şirketin kârlılığına çok ciddi bir katkı sunacaktır. Çünkü böyle büyük pazardaki kaybı Çin gibi bir devasa pazar ile kısa zamanda kapatmak gerçekten büyük başarı ve tabii ki bu yeni devasa pazarda pastadan aldığımız pay denizde damla bile değil.
    Şu an için olumsuz olan tek şey bütün sektörlerde olduğu gibi süt sektöründe de artan hammadde fiyatları ve bunu zam olarak ürünlere yeterince yansıtamaması ama sanırım oda geçici bir durum düzelecektir.

Not; İlk defa takasta yabancı (Bıyıklıda olsa) 50 bin lot gibi en düşük seviyesini gördü.İki gün önce 125 bin lot satan Bank of ve Globalin satışını 48 bin lot ile en büyük alıcı Ziraat olmuş,gerisinide kanımca Gine kendileri yan tahtalardan aldılar.)
    Y.t.d.

Sayın şevketli! Siz bu paylaşımı yaptıktan sonra , akşam kapanış fiyatıyla ( 15.97 TL ) PD/DD ilk defa 0,69 oldu.Resmen dalga geçiyorlar.

4.  Alıntı Originally Posted by KOMODOR 2019 Yazıyı Oku
    Sayın şevketli! Siz bu paylaşımı yaptıktan sonra , akşam kapanış fiyatıyla ( 15.97 TL ) PD/DD ilk defa 0,69 oldu.Resmen dalga geçiyorlar.
    Pandemi krizinin zirve yaptığı dönemde 7,60 bile göstermişlerdi. Geçmiş sayfalarda o dönemde yazdıklarımda duruyor forumda, O zaman da hisseden zerre kadar şüphem yoktu Şimdide yok.
    28 TL Gördüğü zaman ise daha yukarılara atacak,atak yapacaktı, lakin benim kanaatime göre tahtada işlem yapanlar ceza aldıktan sonra tersine bir hareket başlattılar piyasada gevşeyince bugünkü tablo ortaya çıktı.
    Maalesef borsada her zaman yukarıdan satıp daha aşağıdan almak mümkün iken bazen elde olmayan hesaplar işi bozuyor ama burada en önemli nokta Şirketin işleyişinde bir bozulma olmasın diğer şeyler ondan sonra gelir.
    Tahtayı yapanlar her zaman olduğu gibi piyasadan istediği malı toplayana kadar alçak sürünmeye devam edeceğiz gibi görünüyor.
    Hulasa pınar süt piyasada işlem gördüğü fiyatıyla çöp fiyatlarda olsa da benim için son derece değerli, bakalım önümüzdeki aylar yıllar ne gösterecek.
    Y.t.d.

5. Pınar Sütün fabrikalarının olduğu bölgelerdeki satılık fabrika ilanlarına bakarak yaklaşık bir değerleme yapılabilir.
    Şunu merak ediyorum.Bi tane iş insanı çıksa ve deseki fabrika sahiplerine, şu anki bist piyasa değerine göre tüm fabrikalarınızı satın almak istiyorum.
    Satarlar mı sizce?

6. Halka niye açtınız şirketinizi.
    Sosyal sorumluluk projelerine verdiğiniz önemi birazda yatırımcılarınıza verin.Geri alım açıklayın en azından.

7.  Alıntı Originally Posted by sorpressa Yazıyı Oku
    Pınar Sütün fabrikalarının olduğu bölgelerdeki satılık fabrika ilanlarına bakarak yaklaşık bir değerleme yapılabilir.
    Şunu merak ediyorum.Bi tane iş insanı çıksa ve deseki fabrika sahiplerine, şu anki bist piyasa değerine göre tüm fabrikalarınızı satın almak istiyorum.
    Satarlar mı sizce?
    Borsanın dışındaki tüm varlıklar neredeyse 2-3 katına çıktı şu anda Türk borsasındaki işlem gören şirketlerin varlıklarının hepsi bu artışın dışında kaldı o bakımdan nakit dolup da temettü veren hikayesi olan güçlü şirketleri tercih edenler orta uzun vade belki de hayatında birkaç sefer yakalayabileceğ fırsatlardan birisini yakalamış olabilir diye düşünüyorum.
    Devlet varlıkların değer artışının alacağı vergi miktarını ciddi miktarda düşürdü ki, Şirketler yıllardır fazla vergi ödememek için elindeki mevcut gayrimenkullerin diğer artışların hep erteledi düşük gösterdi yapmadı kanun bu yılsonuna kadar geçerli bir çok şirket bu fırsatı kaçırmayacakdır o bakımdan yılsonuna doğru bundan mütevellit Bir çok şirkette yukarı yönlü ciddi hareketler görülebilir işte burada en iyilerini bulup ona göre pozisyon alanlar tabii ki daha çok kar elde edebilir pınar süt de buna dahil.
    Hisse fiyatı düşerken ister istemez bir taraftan kızarken diğer taraftan da günlük AKD dağılımlarına bakınca adamlar öyle böyle topluyorlar yani bazen tahtacıyada hak vermek gerekiyor.
    Pınar suyun o kadar kötü finansallarıyla piyasa defter değerine göre uçması aslında hisseye kimse iltifat etmiyor dolayısıyla tahtacı istediği mali almış ama pınar süt ve petun kıymetli ve değerli şirketler olduğu için yatırımcılar bunlara üşüşüyor o yüzden tahtada her Allahın günü köşe kapmaca oynanıyor.

Y.t.d.

8.  Alıntı Originally Posted by şevketli Yazıyı Oku
    Borsanın dışındaki tüm varlıklar neredeyse 2-3 katına çıktı şu anda Türk borsasındaki işlem gören şirketlerin varlıklarının hepsi bu artışın dışında kaldı o bakımdan nakit dolup da temettü veren hikayesi olan güçlü şirketleri tercih edenler orta uzun vade belki de hayatında birkaç sefer yakalayabileceğ fırsatlardan birisini yakalamış olabilir diye düşünüyorum.
    Devlet varlıkların değer artışının alacağı vergi miktarını ciddi miktarda düşürdü ki, Şirketler yıllardır fazla vergi ödememek için elindeki mevcut gayrimenkullerin diğer artışların hep erteledi düşük gösterdi yapmadı kanun bu yılsonuna kadar geçerli bir çok şirket bu fırsatı kaçırmayacakdır o bakımdan yılsonuna doğru bundan mütevellit Bir çok şirkette yukarı yönlü ciddi hareketler görülebilir işte burada en iyilerini bulup ona göre pozisyon alanlar tabii ki daha çok kar elde edebilir pınar süt de buna dahil.
    Y.t.d.
    Kumbara misali devamlı toplamak böyle hisseleri uzun vadede güzel gelirler elde etmek mumkun

Sayfa 868/956 İlkİlk ... 368768818858866867868869870878918 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •