Sayfa 47/211 İlkİlk ... 3745464748495797147 ... SonSon
Arama sonucu : 1687 madde; 369 - 376 arası.

Konu: SOKM - ŞOK Marketler Ticaret A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by TarkanTatlitug Yazıyı Oku
    Bir soru sormak istiyorum, bu hissede şu anda pd/dd=21 ve fk=58 bu normal mi? Bilmediğim için soruyorum, ben KLNMA daydım bir süre bu değerlere geldiğinde çok yüksek denmişti.
    Parekende sektöründe bu oranlar yüksektir. her sektör kendi içinde degerlenir.bim f/k si 25 'lerde skom da 25 f/k 'lara geldiginde 10 tl mı olur😁

2. Kapanis pastasinda gun ici pastasina göre iş ve yatırım öğleden sonra alima yüklendiler..burda yatırıma dikkat etmek lazım birseymi duydu diyesim geliyor😁bakalım aldigini yarin vermezse, alima devam derse tahtaya yine guzel bir hareket gelir.YTD

3.  Alıntı Originally Posted by albea34 Yazıyı Oku
    Bu da Temel analiz olsun... 31-08-2018 tarihi itibari ile market açılış oranları.. ŞOK market sol kulvardan kaptırmış geliyor..

Bu büyümeyi Murat Ülker açıklamıştı aylar önce.

4. ŞOK'un halka arzında hedef 2.6 milyar, hemen ardından Penta halka açılacak"

“Bundan böyle ileriye bakacağız” demişti Murat Ülker, sohbetimiz sırasında. Sorduk: Neler yapacaksınız?

“Şimdi Şok’u halka açıyoruz. Orada 3 büyük banka var. Bize dediler ki, ‘Ortada dolaşan lafl ar var’ dediler. ‘Evet’, dedik, oluyor. ‘Ne oluyor bize anlatın’ dediler. ‘Sizinle bir alakası yok’ dedik. Bu Şok, o Yıldız Holding... ‘Biz bunu halka açacağız. Halk bunun her ayrıntısını bilmek ister’ dediler. Baktılar, incelediler. Şu çıktı: Daha önce Yıldız Holding’in mali durumu ne ise, yine öyle. Bir değişiklik yok. Ama daha önce bir belirsizlik vardı. Eskisine göre çok daha sağlam bir yapı var. Önce, ‘Biz bu durumda Şok’u halka açamayız’ demişlerdi. Baktılar, ikna oldular. Halka açıyoruz Şok’u. 12-14.40 liradan halka açıyoruz. Borsa İstanbul’da halka açıyoruz.”

Ne bekliyorsunuz?

“Bankaların dediği şu: ‘Hiç bu kadar iyi, hızlı büyüyen bir asset (varlık) görmedik...’ Gerçekten de, bizim Şok’taki büyümelerimiz çift hane. Ama öyle düşük çift hane değil. Yüzde 30-40 büyüyor.”

Şok’un halka arzından elde edilecek kaynakla ne yapılacak? Borç ödemesi olur mu?

“Şok’un halka açılmasından gelecek kaynakla borçların ödenmesi gündeme gelebilecek” dedi Murat Ülker, “Şok’un şu anda sermaye yetersizliği var. Biz finanse ediyoruz. Halka açılmadan gelecek parayı Şok’a sermaye yapacağız. Şok da dönüp bize borcunu ödeyecek. Biz de dönüp bankalara ödeme yapacağız.” Sonra işleyişe açıklık getirdi: “Bütün şirketlerin borçları Yıldız Holding’e geliyor. Yıldız Holding tek bir yeni kredi alıyor. İşte sendikasyon bu... Bankalar, krediyi Yıldız Holding’e veriyor. Bütün şirketlerimizin borçlarını biz üstlenmiş oluyoruz. Şok’ta da aynı durum var.”

Şok’un hedefi nedir?

“Şok büyümeye devam edecek. Örneğin bu yıl 1000 dükkan daha açacak. İnşallah 2019’da da 1000 yeni dükkan açacak. Büyümeye hızla devam edeceğiz. 4 bin kişiye yeni istihdam yaratacak.”

Şok mağazalarının halka açılmasından ne kadar bekliyorsunuz?

“2.6-3.1 milyar lira bekliyoruz.”

Başka halka açmayı planladığınız şirketiniz var mı?

“Penta... Katma değerli teknoloji distribütörü. 1990 yılında kuruldu. 40 global markayı temsil ediyor. Servis veriyor. 686 milyon dolar cirosu var. 2015-2017 döneminde her yıl ortalama yüzde 11 büyüdü. Penta’yı da halka açıyoruz.

Ne zaman?

“Şok’tan hemen sonra...”

5.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Bugünkü rasyolarda haklısın. 1 yıl sonra için beklenen fk ve pd/dd ne olacak?
    Yani geleceği mi fiyatlıyor diyorsunuz? Olabilir, son yılda en çok şube açan market burada paylaşılan tabloya göre, sizce geleceği nasıl? Benim dikkatimi çekmişti 8 civarından bir miktar almıştım, tekrar 9 dan aldım ama onu sattım ancak 10 u geçti şuan.
    Peki Klnma da geleceği fiyatlamış olamaz mı, herkez çok yükseldiğini söylemişti?

6.  Alıntı Originally Posted by gercekhisseci Yazıyı Oku
    Parekende sektöründe bu oranlar yüksektir. her sektör kendi içinde degerlenir.bim f/k si 25 'lerde skom da 25 f/k 'lara geldiginde 10 tl mı olur��
    Evet perakende sektörü daha yüksekmiş ortalaması. Sizce önü açık mı hissenin?

Sayfa 47/211 İlkİlk ... 3745464748495797147 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •