Sayfa 126/240 İlkİlk ... 2676116124125126127128136176226 ... SonSon
Arama sonucu : 1918 madde; 1,001 - 1,008 arası.

Konu: PINSU - Pınar Su VE İçecek San. ve Tic. A.Ş

1. su katılmmaış oooooo.çoçugu bunlar endeks 88 binde fiyat 1.30 ları gördü endeks nerdeyse 10 bin puan yükseldi bu düştü ********ler..

2.  Alıntı Originally Posted by muhteberu Yazıyı Oku
    su katılmmaış oooooo.çoçugu bunlar endeks 88 binde fiyat 1.30 ları gördü endeks nerdeyse 10 bin puan yükseldi bu düştü ********ler..
    Biraz daha sabredin bence...olan olmuş zaten. Bu fiyatlar çok komik ancak olmayınca olmuyor...bu hisse batmaz en kötüsü hatta iyisi satılması...çok sıkıştırdılar bir yerde kopacak böyle gitmez...
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, kişisel görüşlere dayanmaktadır. "ASLA YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR "

3. Yazmayayım diyorum gene yazıyorum.Zira bu hisseye çok zaman harcadım.3-5 bin yukarıdan alıp 15-20 bin aşağıdan veriyorlar.
    Arkadaşlar bu şirketin tekrar bedelli diye tutturma olasılığı sizce nedir?.Malum bunlar bunu viking de altınyunus çeşme de tekrar tekrar yaptılar ve hisseler(yanlış hatırlamıyorsam)spk tarafından çeşitli yaptırımlara tabi oldu.Şu anda elinde bu şirketin hisseleri olan kişiler bu maddi varlıklarını hiç bir kuruma maddi varlığı olarak kabul ettiremiyorlar.Zira hiç bir kurum bu şirketin hisselerini maddi bir varlık olarak kabul etmiyor.Güvenilirlik sıfır.

4. 1.25 in altına pek salmıyorlar.Malum 1 ve 1' in altına düşerse;bedelli yapmaya kalkarsa o parayı kimseden alamaz.Belkide öylesi daha çok işlerine gelir.Yani kimsenin bedelliye katılmaması.Onlar para koysa da olur koymasa da olur, ama biz katılmayınca ,elimizdeki hisseler çöp olur.

5. Satışlar 30 milyon artmış 13 milyon esas faaliyet karı ancak durum öyle pek iç açıcı değil.83 milyon uzun vadeli borç.2017 4. çeyrek 20 milyon zarar.2018 3. çeyrekte (satışların en yoğun olduğu dönem) 10 milyon zarar.Bu kadar kısa ve uzun vadeli borçların faizlerini göz önüne alırsak;4. çeyrekte kocaman bir hüsran bekliyorum.Ha şimdi hep sayın Belekkimi'nin söylediği gibi,bu sektörde her şey doğru doğru olsa:bu borçlar bu şirket için çerez gibi gelir.Şakır şakır öder ama gel gör ki öyle değil.
    Kimilerine göre bunlar bütün holding olarak,zamanın da el konulan ''yaşar bank 'dolayısıyla büyük bir borç batağının içinde.Aynı son günlerde medyada dile getirilen ihlas finans zedeler gibi,galiba(bilmiyorum)alacaklılarına borç ödemekle meşguller.Yetmedi vasıfsız ,donanımsız,yeterli eğitim ve kariyere sahip olmayan,öngörüsüz kişiler tarafından yönetildiği için:hesapsız,kitapsız bütün şirketlerin de büyük yatırımlara girip borç batağına saplanmış durumdalar.Faizler de bu kadar artınca ve tabi ki döviz.Şimdi bu işin içinden çıkamıyorlar.
    Özet:Ben çok karamsarım. Tünelin ucu yok ki,bir ışık görelim.Tam manasıyla bataklık tayız.

6. Şu anda dyo ve pet un da show yapıyorlar ama hiç inandırıcı değil.Bütün yabancı yatırımcılar buldukları yerde bunların hisselerini boşaltıyorlar.Ben söylemiyorum.Takas dökümlerine bakarsanız görürsünüz. Holdingin güvenirliği ayaklar altın da.

7. Beter olun. Hakkınız da sabah akşam yaptığım dualar tutacak İnşallah.

8. Size bu hareketler tuhaf gelmiyor mu?.Her gün satışta 100 binlerce lot ,alışta 40-50 bin lot ama kağıt şu günlerde yükseliyor.Bence;kendileri satışa bolca yazıyor alan olursa ne ala,olmazsa da gel gel hareketleri kendi hisselerini alıp bir ceplerinden alıp öbür ceplerine koyuyorlar.Bu Arada alışta gelen keklikleri avlıyorlar.
    Bunlar alışılmış Pın-Su diyeceğim ama genelleştirmem lazım,yaşar holding hisselerinin hareketleri.

Sayfa 126/240 İlkİlk ... 2676116124125126127128136176226 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •