Sayfa 80/240 İlkİlk ... 3070787980818290130180 ... SonSon
Arama sonucu : 1918 madde; 633 - 640 arası.

Konu: PINSU - Pınar Su VE İçecek San. ve Tic. A.Ş

1.  Alıntı Originally Posted by Belekkimi Yazıyı Oku
    Geçen yıl 33 trilyon zarar bildirmişti şirket..

ALE-L21 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Vergi dairesine sunulan ile Konsolide arasında çok fark varmış. Geçen sene bu rakam verilmiş ve yılı bu performans ile bitirmişse ve bu sene vergi dairesine bunun yarısı bir rakamı açıklamışsa eğer enseyi karartmanızı anlamıyorum gerçekten

2.  Alıntı Originally Posted by kuserali61 Yazıyı Oku
    Vergi dairesine sunulan ile Konsolide arasında çok fark varmış. Geçen sene bu rakam verilmiş ve yılı bu performans ile bitirmişse ve bu sene vergi dairesine bunun yarısı bir rakamı açıklamışsa eğer enseyi karartmanızı anlamıyorum gerçekten
    Sorun enseyi kararmaya değil. Bilanço iyi gelecek olmuş olsaydı kokusunu hisse fiyatından anladık. Piyasa bu fiyatı biliyordu (bilançoyu) vede hisse kıpırdamadı. Son bir yılki BIST performansına bakın birde bu mendeburlarda. İyi giden birşeyler olmuş olsaydı hisse fiyatına direkt yansırdi. Şirket bir yıl oldu tesisi açalım tık yok. Satışlarda öyle ahım şahım bir artışta yok. Geçen yılın %20 üzerine çıkarılmış. Bence asıl sorun 350 trilyonluk satışın 150 trilyon indirimi. Boşuna kürek çekmiş elemanlar. Bu şirkete başka bir strateji ve fiyat politikası ile iyi yönetici lazım. Yoksa karada su almaya devam eder. Hayat gerçeklerden ibarettir. Masallarla karın doymuyor. Yıllardır bekliyen arkadaşlar çok daha iyi bilir pınar suyu..
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, kişisel görüşlere dayanmaktadır. "ASLA YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR "

3. Not: tabiki bizde isteriz hissenin iyi olmasını. Bilancosunun düzelmesini. Kaç yıldır tünelde ışık arıyorum henüz birşey gözükmedi. Anlaşılan tüneli yanlış yere doğru kazıyorlar...

Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, kişisel görüşlere dayanmaktadır. "ASLA YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR "

4.  Alıntı Originally Posted by Belekkimi Yazıyı Oku
    Not: tabiki bizde isteriz hissenin iyi olmasını. Bilancosunun düzelmesini. Kaç yıldır tünelde ışık arıyorum henüz birşey gözükmedi. Anlaşılan tüneli yanlış yere doğru kazıyorlar...

Gerçekten kaç senedir? Şu anda bir yandan grafiğine bir yandan da yıl yıl bilanço performanslarına bakıyorum da siz nerede mal aldınız da satamadınız acaba? Sözünüze itibar ederek bir şey soracağım. Yatırım yapılıp para harcandığı zamanlarda kağıdı taşıyıp, yatırımların sonuçları alınmaya ve artan üretim miktarlarının meyveleri toplanmaya başlandığı zaman kağıttan çıkmayı mı daha akıllıca buluyorsunuz. Fabrika açtı bu adamlar, büyüdü, sadece Bursadaki fabrika ile %30 üretim artışı oldu. Bursaya 30 milyon dolar üzerinde para harcanmış ve kurun yükselmesi ile bilanço bozulmuş. Şimdi vergi dairesine sunulan ile konsolide hesaplaması yaparsanız artı çıkması muhtemel bir bilançoyu kötü mü görüyorsunuz. Kusura bakmayın ama tam cevhere ulaşmak üzere iken kazmaktan vazgeçen bir anlayışınız var
    Son düzenleme : kuserali61; 20-02-2018 saat: 08:58.

5. PINSU - Pınar Su

Dün bir siparişi tam 5 saat te getirdiler. Bende almadım geri gönderdim hayat su'ya döndüm. Bunlar bu kafayla daha cok zarar eder. Niye zarar ettikleri belli
    Son düzenleme : DJKARIZMA06; 20-02-2018 saat: 09:06.

6. 5 yılı geçti boş boş bekliyoz. Ama bu adi şirketin hissesinden para kazanmanın kesin bir yolu vardı. Her bilançodan bir gün önce açığa satıp bir gün sonra düşük fiyattan yerine koycaktık. Zarar garanti nasıl olsa. Hiç sektirmedi ********ler. Yatırımmış, analizmiş, pastaymış hepsi hikaye. Memleketin tüm yüzme havuzlarını pınar suyla doldursan gene zarar ederler.

LG-H870 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by kuserali61 Yazıyı Oku
    Gerçekten kaç senedir? Şu anda bir yandan grafiğine bir yandan da yıl yıl bilanço performanslarına bakıyorum da siz nerede mal aldınız da satamadınız acaba? Sözünüze itibar ederek bir şey soracağım. Yatırım yapılıp para harcandığı zamanlarda kağıdı taşıyıp, yatırımların sonuçları alınmaya ve artan üretim miktarlarının meyveleri toplanmaya başlandığı zaman kağıttan çıkmayı mı daha akıllıca buluyorsunuz. Fabrika açtı bu adamlar, büyüdü, sadece Bursadaki fabrika ile %30 üretim artışı oldu. Bursaya 30 milyon dolar üzerinde para harcanmış ve kurun yükselmesi ile bilanço bozulmuş. Şimdi vergi dairesine sunulan ile konsolide hesaplaması yaparsanız artı çıkması muhtemel bir bilançoyu kötü mü görüyorsunuz. Kusura bakmayın ama tam cevhere ulaşmak üzere iken kazmaktan vazgeçen bir anlayışınız var
    Evet doğru bir şirket yatırım yapıp bitince hissesi alınır. Ancak pınar grubuna güvenip yatırım yapiyorsunuz yatırım bitip üzerine 1 yıl geçmesine rağmen zerre bir iyileşme olmadığı gibi maalesef bedelliye yakın gibi(borçlar devamlı artmakta) birde borç kur yükseldi ondan arttı demissinizki şirket dolarla borçlanmıyor. Kurun etkisi yok.

Niyet halis olmayınca işler yürümez.

Bilanço iyi gelecek gibi olsa sadece 120 trilyon yeni yatırım değeri olup 3 tane daha ayrı fabrikası olan şirketin suanki değeri 74 trilyon sizce garip değil mi. Yedirirler mıydı bize..hey gidi hey..iyi bilançoda 3 TL altı olmazdı şuan..

Benim hisseyi aldığım çok uzun süre olmadı (2 yıl) lakin burada 10 yildir bekliyen ky oldugunuda bilirim. Hatta bilmemiz gerek yok 8 yıllık grafiğine bakın ne demek istediğimi anlarsınız..

Sayfa 80/240 İlkİlk ... 3070787980818290130180 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •