Sayfa 99/240 İlkİlk ... 4989979899100101109149199 ... SonSon
Arama sonucu : 1918 madde; 785 - 792 arası.

Konu: PINSU - Pınar Su VE İçecek San. ve Tic. A.Ş

1. Korkmayın ,biz sadece düşüncelerimizi yazıyoruz. Gerisi SPk'nın işi.Gelsinler,bu şirketin:bilançolarını,didik didik etsinler.

2.  Alıntı Originally Posted by tireli Yazıyı Oku
    Korkmayın ,biz sadece düşüncelerimizi yazıyoruz. Gerisi SPk'nın işi.Gelsinler,bu şirketin:bilançolarını,didik didik etsinler.
    Bunun için matador değil, boğa lazım güzel insan.
    Benim kaçıncı şikayet edişim.
    1-2 kişinin etmesi ile dikkate almıyorlar.
    Yoksa soygunu görmemek için bariz geri zekalı olmak lazım.

3. Yarında bir hareket olmazsa bu çeyrekte de bir halt olmayacak gibi. Bakalım yarın ne olacak. Hacim neredeyse yok gibi...bir patlama yapabilir..
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, kişisel görüşlere dayanmaktadır. "ASLA YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR "

4. Anlaşılan bilanço yıne berbat. Buralardan ve bu fiyattan bile tepki vermuyorsa vay haline..anlaşılan bunlar bu şirketi adam etmeyecekler. .yazık su satiyorsunuz su..

ALE-L21 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, kişisel görüşlere dayanmaktadır. "ASLA YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR "

5. Şahsen ben bu yıl için çok umutluydum. Ancak şirket güven vermiyor yoksa 300 trilyonluk satışla zarar yazacak başka bir su firması dünyada eşi yoktur..

ALE-L21 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Sn,belekkimi,
    16.07.2013 de yazdığım bu şirketle ilgili tecrübelerimi sanki okumamış gibisiniz. Tekrarlıyayım.

Sn belekkimi, çok haklısınız. Ancak ben bedelli konusun da,sizin gibi düşünmüyorum.
    Bunlar yıllardır bu yolu seçti. Pek çok şirketinde sürekli zarar gösterip üst üste, mütemadiyen bedelli sermaye artışı yaptılar.Bizim gibileri bezdirip ve dahi artık bedelliye katılamayıp(ellerinde para kalmayınca) çaresiz kalıp ellerindeki son hisselerini sattırıncaya kadar baskı yaptılar.Bunu hep yaptılar(yani zarar zarar üstüne gösterdiler).Sonra bir anda (artık tüm borsadaki hisseleri toplamışlardı) o şirketlerin bilançoları çok çoook iyi gelmeye başladı.Ve evet,pikap gene aynı şekilde yeniden yeniden çaldı.Gençler bilmez?!.Bizim gençlik zamanımız da pikaplar vardı onların bir kısmı çizildiğin de döner döner hep aynı mısraları söylerdi).O şirketlerin hisseleri takla üstüne takla attı.
    Ben SPK’da tanıdığım bir kaç dostumla bu konuyu delilleriyle paylaştım. Farkındalıklarının olduğunu ve SPK başkanlığına dilekçe yazmamızı istediler. Ve şunu söylediler: Bizim web sayfamızda sizi ürkütecek şeyler olsa da korkmayın. Siz sadece düşüncelerinizi söylüyorsunuz.Biz gerekli incelemeyi yapmak zorundayız.Ne kadar şikayet olursa,o kadar ettirgen olursunuz,öyle orada yazılanlardan korkmayın,siz bizi uyardıkça bizim farkında lığımız artar.Mesela en büyük ana temalardan biri, YBP’yi yok fiyatına pet-un’a peşkeş çektiler.Biliyorsunuz bunlar o YBP hisselerini pet-un’a (üç paraya) aktardıktan sonra:YBP’nin karıda,piyasa değeri de 10’a katladı.
    Açıkçası ben şimdiden SPK’ya detaylı bir dilekçe yazıyorum.Sizler de lütfen azıcık zaman ayırıp, oturup bildiklerinizi yazın.Adres malum:SPK.gov.tr.Artı bir şey söylemek istiyorum:SPK şimdi çok daha güçlü, kül yutmaz.
    Bu arada her bilanço döneminde bu hissede ciddi spekülatif hareketler olabiliyor demiyorum,kesinlikle oluyor.Çok net konuşuyorum 9-9.5 yıl az değil.ezberledim değil,ezberlettiler.

7. Ben şimdilik,hazır olda bekliyorum.Yapacaklarını biliyorum.Hazırım.

8. Yaşar grubu şirketlerinin bilançolarında ki Satış ve Giderlerini oransal olarak pınar-su ile şöyle bir mukayese edince ortaya çok büyük bir dengesizlik çıkıyor. Nedeni ne acaba. Rakamlar KAP tan alınmıştır. . Yorum, değerlendirme sizin.
    DYO:
    Net satış: 262.592.833 Genel Yönetim Gideri: 12 602 190 Pazarlama Gideri: 30.984.223

Su:
    Net Satış: 46.438.298 Genel Yönetim Gideri: 5.581.461 Pazarlama Gideri: 15.973.531
    Süt:
    Net satış:364 milyon Genel yönetim gideri: 11 milyon Pazarlama gideri: 27 milyon
    Et:
    Net Satış:161 milyon Genel yönetim Gideri: 6 milyon Pazarlama gideri: 7 milyon

Sayfa 99/240 İlkİlk ... 4989979899100101109149199 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •