Sayfa 249/990 İlkİlk ... 149199239247248249250251259299349749 ... SonSon
Arama sonucu : 7914 madde; 1,985 - 1,992 arası.

Konu: PARSN - Parsan

1968 yılında kurulup, 1971 yılında işletmeye alınan PARSAN, İstanbul – Pendik’ te 91.123 m2 arazi üzerinde 27.400 m2 lik bir çatı altında kalıphane, dövmehane, ısıl işlem ve özel talaşlı imalat tesislerini de kapsayan entegre bir çelik dövme ve işleme fabrikasıdır.
    Arka aks milleri, fren kam milleri, ön dingil ve montajlı ön dingil, aksön, kol, muylu taslağı, muhtelif dişli taslakları, kardan şaftı, istavroz, kayıcı mil ve diğer otomotiv ürünleri ve paletli iş makineleri için yürüyüş takımları üreten fabrikada otomotiv sanayi ürünlerinin payı yaklaşık % 70 ‘dir. Diğer ürünler savunma sanayii, madencilik ve tarım makinaları sanayii gibi alanlarda pazar bulmaktadır.

PARSAN bugün sahip olduğu modern çekiç ve presleriyle 1 kg – 400 kg ağırlığında çeşitli boy ve şekillerde dövme parça üreten iddialı bir dövme ve işleme firmasıdır.
    ISO/TS 16949:2009, TS EN – ISO 9001 : 2008, ISO 14001:2004, OHSAS 18001:2007 ve ISO/IEC 27001:2013 uluslararası standartları ile belgelendirilen PARSAN, yüksek verimli ve dinamik üretim yöntemleri kullanması sebebiyle, üstün nitelikli ürünlerini dünya pazarlarına en uygun fiyatlarla sunmaktadır.

Türkiye’deki ağır, orta ve hafif kamyonlar ile binek otomobillerin, tarım traktörlerinin, iş makinalarının ve savunma sanayiinin çelik dövme ve işlenmiş parça ihtiyaçlarının büyük bölümü PARSAN tarafından karşılanmaktadır.

PARSAN’ ın üretiminin yaklaşık % 85 oranındaki payı Almanya, Güney Afrika Cumhuriyeti, Belçika, Rusya, İspanya, Macaristan, İtalya, Çek Cumhuriyeti, Avusturya, Norveç, Hollanda ve Mısır’a ihraç edilmektedir.
    PARSAN’ ın uçak sanayi için iniş takımı dövme parçaları üretmiş olması, ulaşmış olduğu teknolojik seviyeyi ve güvenilirliğini bir kez daha kanıtlamaktadır.
    PARSAN, gücü, esnekliği ve tecrübesi ile dünya pazarlarından daha fazla pay almak için yeterli imkanlara sahip olduğu inancıyla geleceğe büyük bir umutla bakmaktadır.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ihracat rakamı çok iyi,pendik'te ki arsayı satıp finansal borcu kapatsa bu şirket uçar ama !

Alıntı Originally Posted by Patent Vekili Yazıyı Oku
    24.560 dan sattımm.
    25 ekim de satmış arkadaş
    kağıt 1.5 ayda yarıdan aşağı düşmüş!!!!!!!!!!!

3. E
     Alıntı Originally Posted by zorbey0035 Yazıyı Oku
    iyi de satış öncesi okullu kardeşlerin hisse oranı neydi hatırlayan varmı? şu an cem okullu 8,26 cengiz okullu 5,35 sanki 18 cıvarı hatırlıyorum satışı yapan okullular gözüküyor
    Arkadaşım bu hisseyi 14 yıl taşıdım ve 29.50 sattım maliyetim 1.33 idi 2 bedelsiz 1 Bedellesine katıldım başka hiç alım satım yapmadım 0.60-0.80 kuruşa kadar düştü yine satmadım okullu kardeşler 0.80 sen itibaren toplamaya başladılar 01-11-2018 de payları şöyledir
    Cem okullu : 8.26 hisse adedi 6.645.000
    Cengiz okullu: 8.22 hisse adedi 6.336.000 idi şu anda ne kaldı bilemiyorum ve borsa tarihinde bir kara leke olarak hep anılacaktır saygılarımla asla al sat ve yatırım tavsiyesi olamaz

4. Doğru hatırlıyorsun. Takaslarında 3.5 milyon civarı azalma var...

Alıntı Originally Posted by zorbey0035 Yazıyı Oku
    iyi de satış öncesi okullu kardeşlerin hisse oranı neydi hatırlayan varmı? şu an cem okullu 8,26 cengiz okullu 5,35 sanki 18 cıvarı hatırlıyorum satışı yapan okullular gözüküyor

5. adamlar işi çözmüş kendilerince herşeyi resmi yapıyorlar ve aslında yatırımcının balık hafızasını kullanıyorlar. ölümsüz gibi davranıp bir hisseyi gerekirse 10 yıl sonra boşaltmak ve mevcut yüksek fiyatlar sanki olması gereken yeriymiş gibi yapıp gelene çakıyorlar. örnek tukaş örnek parsn

ytd.

6. düşüşleri de sistemli bir şekildi yapıp arada yukarı yemliyorlar. misal biri tutup 3 aylık grafiği açıp " ooo 30 liradan 10 liraya gelmiş diye" atlasa kendince 1/3 fiyatından yani tabiri caizse beleşe aldım diyerekten mutlu mesut yatırım yaptığını sanır. ya hisse 2 ay sonra 5 lira olursa ya ordan gelir 1 liraya hatta kuruşlara düşerse!

YTD.

7. bakın size örnek hatırlayanlar var mı bilmem şimdiki tire kaç liralardan işlem görüyordu 2010 da bilen var mı ben söyleyeyim 10 liralardan isterseniz açın bakın peki ya şimdinin rehag ı bir zamanların vakıf girişim sermayesi 2010 larda kaç lirayı gördü bileniniz varmı ben söyleyeyim tam 100 lira sonra ne oldu 100/1000 bedelsiz yapıp 10 liradan atlayana verdiler şimdi kaç lira? peki afyon size afyon çimentonun bölünmeden önce 2500 liradan işlem gördüğünü söylesem bölündükten sonra 500 liradan işlem görürken adım adım önce 120 lere sonrasında da 50 lira bölünmeden düştüğünü söylesem yani arkadaşlar bunları niye söylüyorum zarar etmeyin akıllı yatırım yapın diye. örnekleri o kadar çok ki bu operasyonların misal egpro evet 2010 da 10 liradan işlem gören kağıdı bölünme olmadan tam 5 yıl 3 lirada tuttular kaçımız dayanabilirdi!

ytd.

8.  Alıntı Originally Posted by Fibon@cci Yazıyı Oku
    düşüşleri de sistemli bir şekildi yapıp arada yukarı yemliyorlar. misal biri tutup 3 aylık grafiği açıp " ooo 30 liradan 10 liraya gelmiş diye" atlasa kendince 1/3 fiyatından yani tabiri caizse beleşe aldım diyerekten mutlu mesut yatırım yaptığını sanır. ya hisse 2 ay sonra 5 lira olursa ya ordan gelir 1 liraya hatta kuruşlara düşerse!

YTD.
    olmaz diye bir rakam yok, her şey olabilir. parsanın 4 liralardan 1 lira altına geldiğini biliyorum, yaşadım. % 70 düşüş ...
    Son düzenleme : ramsesturk; 11-12-2018 saat: 11:00.

Sayfa 249/990 İlkİlk ... 149199239247248249250251259299349749 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •