Sayfa 278/988 İlkİlk ... 178228268276277278279280288328378778 ... SonSon
Arama sonucu : 7900 madde; 2,217 - 2,224 arası.

Konu: PARSN - Parsan

1. zeytinci bir arkadaşımız vardı. hala suluyor mu? 16 dayken çok hevesliydi evladiyelik gömmeye. biz ne dedik git geriye bi bak bakalım okullu kaçtan getirmiş buralara tukaşta neler yapmışlar diye ama dinletemedik. en son 16.35 ve 14.80 elimdekileri vermemiş olsam sadece 35 lotta zararım 280 lira düşünün bu kadar az lotla çıkan zarar ortada. İnşallan kimse böyle duygusal yaklaşan arkadaşların gazına gelip o gün yani 11. ayda yüklü girmemiştir. Kalın sağlıcakla. (Yazılarım için bknz 10-30/11/2018)

YTD.

2.  Alıntı Originally Posted by cigerci Yazıyı Oku
    böyle yazma
    böyle bedelli filan deyince birileri kızıyor.
    doğruyu söyleme
    hep uçacak kaçacak de
    o zaman daha değerli olursun
    dediklerim bu sayfa için geçerli
    %300 paraları hazırlayalım mı?
    benim düşüncem beni bağlar
    bugünkü takaslarda yabancı 56,000 lot eksi yani satışta-ANLAYANA

3.  Alıntı Originally Posted by fibon@cci Yazıyı Oku
    zeytinci bir arkadaşımız vardı. Hala suluyor mu? 16 dayken çok hevesliydi evladiyelik gömmeye. Biz ne dedik git geriye bi bak bakalım okullu kaçtan getirmiş buralara tukaşta neler yapmışlar diye ama dinletemedik. En son 16.35 ve 14.80 elimdekileri vermemiş olsam sadece 35 lotta zararım 280 lira düşünün bu kadar az lotla çıkan zarar ortada. Inşallan kimse böyle duygusal yaklaşan arkadaşların gazına gelip o gün yani 11. Ayda yüklü girmemiştir. Kalın sağlıcakla. (yazılarım için bknz 10-30/11/2018)

ytd.
    nihayet benim gibi düşünen biri daha çıktı
    buna da şükür

4. Bedelli sermaye arttırımı muhtemelen olmayacak.
    Ama olursa da %300 olmaz.
    Birincisi, önce kayıtlı sermaye tavanını arttırması gerekir. Bunun için genel kurul kararı alınması lazım, yani genel kurulu beklemelisiniz.
    İkincisi, %300 sermaye arttırımı demek 231 milyon lot yeni hisse demektir. Bunları şu anki hisse fiyatından satışa çıkarsa ve satabilirse yaklaşık 2 milyar tl fon girişi olur, bu da ihtiyaçtan çok daha fazla olur. 4 tl'den satarsa 1 milyar tl fon girişi olur ki bu da 1-10 yıl vadeli tüm borçlarını öder. Bu da gereksiz bir hareket olur.
    Yani demem o ki, bedelli alırsa %300 olmaz. 1 yıllık borçlarını ödeyebilecek tutarda bir bedelli sermaye artışı şirket için yeterli olacaktır. (100-77)/77=%43 bedelli bu iş için yeterli.
    Not: Bu fiyatlarla bedelli olmaz. Hisse fiyatı 10'un üzerine çıkmalı.
    Not2: Ben uzman değilim, bana inanarak yatırım yapmayın.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

5. Niye %300 yapılmasın ki...
    Normal şartlarda bir lot hisse 1 lira nominal bedelle satılır...
    Hesaplamışsınız zaten 77 x 3 =231 milyon yeni hisse x 1 lira 231 milyon TL...
    Şirketin işini görür mü derseniz, epey bir işe yarayacağı kesin...
    Nominal değerden farklı bir bedelle yapılır mı ?...
    Neden yapılmasın tabi ki...
    Halka açık kısmın %25 olduğu düşünülünce, ağalar bu kadar bedeli öder mi o önemli...
    Deniz dibinden inci çıkarmak isteyen; vurgun yemeyi göze almalı..

6.  Alıntı Originally Posted by Radyocu Yazıyı Oku
    Niye %300 yapılmasın ki...
    Normal şartlarda bir lot hisse 1 lira nominal bedelle satılır...
    Hesaplamışsınız zaten 77 x 3 =231 milyon yeni hisse x 1 lira 231 milyon TL...
    Şirketin işini görür mü derseniz, epey bir işe yarayacağı kesin...
    Nominal değerden farklı bir bedelle yapılır mı ?...
    Neden yapılmasın tabi ki...
    Halka açık kısmın %25 olduğu düşünülünce, ağalar bu kadar bedeli öder mi o önemli...
    Piyasa fiyatı 8 tl olan bir hissenin bedelli hisse fiyatı 1 tl olur mu? Böyle şirket mi yönetilir? 230 milyonu bastıran şirketin çoğunluk hisselerini alır. Patron şirketi yok fiyatına elden çıkarır mı? Her şey sadece matematik ile açıklanamaz.

7.  Alıntı Originally Posted by HobimBorsa Yazıyı Oku
    Piyasa fiyatı 8 tl olan bir hissenin bedelli hisse fiyatı 1 tl olur mu? Böyle şirket mi yönetilir? 230 milyonu bastıran şirketin çoğunluk hisselerini alır. Patron şirketi yok fiyatına elden çıkarır mı? Her şey sadece matematik ile açıklanamaz.

1000 sirketin 995’i tarafindan yapilan halka arzlarda ihrac edilen yeni pay alma haklari 1 try uzerinden nominal fiyattan halka satilir.

Ben 20 yildan fazla piyasanin icindeyim ve bu tarz bir yorum ile basarili ve/veya mantikli sirket yonetimi arasinda bir bagi kurabilecek tecrubeyi sahsen edinemedim.

Forumda - sizden bagimsiz olarak konusuyorum lutfen yanlis anlamayin- o kadar cok konusan ve yorum yapan yatirimci ve/veya kumarbaz var ki. Tamam konusalim fikirlerimizi paylasalim ama neden, kaynak ,rapor, link, dusuncenizin sebebi vs. birseyleri de belirtip de konusalim. Birbirimize deger katacak ,anlami olacak seylerden bahsedelim.

Sevgi ve saygilarimla

8. Verdiğiniz bilgilerden dolayı teşekkür ederim parsan hakkında daha detaylı bilgisi olan varsa paylaşırlar sevinirim

Sayfa 278/988 İlkİlk ... 178228268276277278279280288328378778 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •