Sayfa 986/989 İlkİlk ... 486886936976984985986987988 ... SonSon
Arama sonucu : 7906 madde; 7,881 - 7,888 arası.

Konu: PARSN - Parsan

1.  Alıntı Originally Posted by deep Yazıyı Oku
    Bu omtaşın makinası, parsan fabrikasına kuruldu. %50 bağlı ortak. %80-90 üstü bir bağlılık olsaydı sorun değildi...

Son yıllardaki gelişimine bakarsak ne demek istediğim anlaşılır belki.

Bu hattın elektriği ıvırı zıvırı ayrı bağlandı mı? Omtaş bu alan için kira ödeyecek mi? Burda Omtaşın elemanları mı çalışacak. İşi omtaş alıp fason cnc parsan'a mı verilecek. Hatta yemeği suyuna kadar merak ediyorum. Dediğim gibi %90 üstü bir bağlılık olsaydı sorun değildi...
    Kamuran olumlu yazmış, siz şaibeli bulmuşsunuz.

IN2015 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Pendikteki dövme makinaları 5-6 yıldır orda duruyor. Dövülen parçalar 6 yıldır güzel yalıya taşınıyor orda işleniyor. Boşuna navlun gideri. Elinde 5 binlik dövme varken güzel yalıya omtaşın makinası kuruluyor kendi fabrikası dururken. Togg omtaşa gidiyor. Omtaş son 3 yılda cirosunu 4.9 kat arttırırken parsan o kadar imkan ve kabiliyete bitmiş yatırıma rağmen sadece 3.5 kat arttırabiliyor. Şimdi omtaşın bu yatırımından sonra ne olacak ona da bakacağız. Tek başına aks kovanı yapabiliyorken projeye doktaş ortak ediliyor. Hisseyi taşıyorum diye her yaptığını alkışlayacak değilim. Benim işim yanlışları söylemek doğru yapıyorsa zaten yapması gerektiği için yapıyor olmalı. Borcun döviz cinsinden TL'ye dönülmemesi ise benim için tam bir hayal kırıklığı onu da kur'da oluşacak değişimlerin şiddetine göre borç hanesinde göreceğiz. Şimdi sen söyle şaibeli konular var mı yok mu?

Alıntı Originally Posted by uyuyan Yazıyı Oku

3.  Alıntı Originally Posted by uyuyan Yazıyı Oku

Son dönem yapılan açıklamalarda belirtilen gelişmeler, hep bağlı ortaklıklar üzerinden.

Parsan'ın müstakil bir icraatı yok gibi.

Bilançolar da çok iç açıcı gelmeyince, insanın aklına ister istemez bağlı ortaklıklar üzerinden kalem oynatmalar mı yapılıyor acaba sorusu geliyor...
    Yazdıklarım küçük bir yatırımcının görüş ve düşünceleri olup, yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilemez.

4. Faliyet karı nasıl gelir bilmiyorum ama Önümüzdeki bilanço için özvarlık artışı olacaktır.

Güriş grubu böyle şeylere yeltenmez. Kalem oynatma vs hiç zannetmiyorum.

Benim değinmek istediğim grup şirketlerinin performansları artarken parsanın artmıyor oluşu. Omtaş bağlı ortak belki üretim adetleri düşük olduğundan orda üretilmesi daha fizibıl olabilir. %50 civarında ciro ve karlılığımıza etki edecek işler. Tabi %90 üstü olsa daha güzel olurdu.

Alıntı Originally Posted by sawkolik Yazıyı Oku
    Bilançolar da çok iç açıcı gelmeyince, insanın aklına ister istemez bağlı ortaklıklar üzerinden kalem oynatmalar mı yapılıyor acaba sorusu geliyor...

5.  Alıntı Originally Posted by deep Yazıyı Oku
    Pendikteki dövme makinaları 5-6 yıldır orda duruyor. Dövülen parçalar 6 yıldır güzel yalıya taşınıyor orda işleniyor. Boşuna navlun gideri. Elinde 5 binlik dövme varken güzel yalıya omtaşın makinası kuruluyor kendi fabrikası dururken. Togg omtaşa gidiyor. Omtaş son 3 yılda cirosunu 4.9 kat arttırırken parsan o kadar imkan ve kabiliyete bitmiş yatırıma rağmen sadece 3.5 kat arttırabiliyor. Şimdi omtaşın bu yatırımından sonra ne olacak ona da bakacağız. Tek başına aks kovanı yapabiliyorken projeye doktaş ortak ediliyor. Hisseyi taşıyorum diye her yaptığını alkışlayacak değilim. Benim işim yanlışları söylemek doğru yapıyorsa zaten yapması gerektiği için yapıyor olmalı. Borcun döviz cinsinden TL'ye dönülmemesi ise benim için tam bir hayal kırıklığı onu da kur'da oluşacak değişimlerin şiddetine göre borç hanesinde göreceğiz. Şimdi sen söyle şaibeli konular var mı yok mu?
    Yok hocam, daha detaylı bir açıklama beklentimi yanıtlamış oldunuz. Teşekkürler.

6. SPK MOGAN ENERJİNİN halka arzına onay vermiş.
    Halka arzda Müşfik Hamdi YAMANTÜRK ve Tevfik YAMANTÜRK de hisse satacak ve bu satıştan brüt olarak 595.000.000 ₺ nakitleri olacak.
    Bu parayla GÜRİŞ HOLDİNG'in bütünsel vizyonu kapsamında PARSAN hissesi alırlar mı acaba?

8000'lik alımların sıklığı veya miktarı artar mı acaba?

7. 8000 lik alımları da gördük.

8. Donlarını toplamaya yetiştir bakalım ...hızlıdan...😎

Sayfa 986/989 İlkİlk ... 486886936976984985986987988 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •