Sayfa 982/990 İlkİlk ... 482882932972980981982983984 ... SonSon
Arama sonucu : 7914 madde; 7,849 - 7,856 arası.

Konu: PARSN - Parsan

1. https://halkarz.com/mogan-enerji-yatirim-holding-a-s/

Ne zaman tamamlanması planlanıyormuş 2023-4 . çeyrek. Biz hangi zamandayız?

Şimdi benim beklentim inşallah bu işlere aracılık ediyorum ayağına bazılarını aylık 4-5 mln lira danışmanlık falan fıstık diye tokatlıyorlar. Bu işin sonucu inşallah böyle olur. Hangi işiniz doğru ki zaten....

Kızma Tevfik Abi emin ol ben daha konuşmaya bile başlamadım.

Paranızla tutamayacağınız bilgi sahibi yatırımcılarınız vardı. Hem de bunlar size paranızla bulamayacağınız danışmanlardan daha iyi bilgi sahibiydi size bir o kadar faydalıydı. Sen ne yaptın bunları düşman gibi gördün. Bunlara operasyon çektin. Lafa gelince mangalda kül bırakmıyorsun ağzından düşürmediğin değerler var hani hatırladın mı? Ne olacak bunların kul hakkı.

Şimdi İrfancığına da benden selam söyle. Belki buraları biraz okur tecrübe sahibi olur.

Esas yazılar bir gün İnşallah piyasada trend bitip piyasa ile işimiz bitip bolca vaktimiz olduğu zaman. Şimdilik hoşçakal.

not: İki kişinin bildiği sır değildir. Polat Alemdar
    Son düzenleme : Zdx&Lunar Soul; 04-01-2024 saat: 19:22.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

2.  Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    https://halkarz.com/mogan-enerji-yatirim-holding-a-s/

Şimdi benim beklentim inşallah bu işlere aracılık ediyorum ayağına bazılarını aylık 4-5 mln lira danışmanlık falan fıstık diye tokatlıyorlar. Bu işin sonucu inşallah böyle olur. Hangi işiniz doğru ki zaten....

Paranızla tutamayacağınız bilgi sahibi yatırımcılarınız vardı. Hem de bunlar size paranızla bulamayacağınız danışmanlardan daha iyi bilgi sahibiydi size bir o kadar faydalıydı. Sen ne yaptın bunları düşman gibi gördün. Bunlara operasyon çektin. Lafa gelince mangalda kül bırakmıyorsun ağzından düşürmediğin değerler var hani hatırladın mı? Ne olacak bunların kul hakkı.

Şimdi İrfancığına da benden selam söyle. Belki buraları biraz okur tecrübe sahibi olur.

Esas yazılar bir gün İnşallah piyasada trend bitip piyasa ile işimiz bitip bolca vaktimiz olduğu zaman. Şimdilik hoşçakal.
    // Haklsın bence de .Güzel bir yazı 🙂👍👍👍

3.  Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    https://halkarz.com/mogan-enerji-yatirim-holding-a-s/

not: İki kişinin bildiği sır değildir. Polat Alemdar
    Dostum o iş başka bahara kalmış gibi görünüyor....
    Son düzenleme : CARİ; 05-01-2024 saat: 10:02.

4. Zeytinciyle aralarında ne geçtiyse artık travmatik.
    Götürene icazet verecek mi peki yoksa elindeki lotları sopa olarak mı kullanacak.

Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    Hiç utanmıyorsun bu Kap'ı atarken. Türkçesi ;

E benim hisseyi götürmeye pek niyetim yok ama olurda birileri götürürse fena olmaz.

Nasıl çözümlemişmiyiz seni?

Honky 150 de ağzından bal damlıyordu. Şimdi de gelip 2 kelime etsene tabii edebiliyorsan.

5. 2007 yılında da asil çeliği arz edeceklerdi. Aracı kurum tutuldu çalışmalara başlandı. O kadar yavaş ve ağırdı ki süreç o arada kriz vurdu borsayı. Arz iptal oldu. Danışman ve aracı kurum parası da uçtu gitti. Daha sonraki olay küçücük ortakların borsaya hisse kote etmesi ve patron tarafından toplanıp kottan çıkarılmasıyla son buldu...

Alıntı Originally Posted by CARİ Yazıyı Oku
    Dostum o iş başka bahara kalmış gibi görünüyor....

6. 2022 sonları. Krediye erişim var faizler düşük. Kur artıyor borçlar büyüyor bir de borç çevirme maliyeti var. Direktörle konuştum dedim TL'ye niye dönmüyorsunuz. Diyor biz ihracatçıyız zaten döviz kazanıyoruz. Anlattım tane tane oralı olmadı. Sonra handan hn. seçimden 1 ay önce söyledim. Bankalarla aramız iyi gerektiğinde gereken adımlar atılır dedi.

Niye dönüşüm olmadığını çözemiyorum. Yoksa banka denetlemeye geldiğinde böylesi tesiste niye böyle basit işler yapıyorsunuz. Bu ürünler niye bu kadar ucuz, maliyetler niye böyle diye sorulmasından mı korkuluyordu? Neden bilmiyorum ama belki de borçlu olmayı seviyorlar.

Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku

[/B]

7. "Açıklama 2023 yılında yeni müşterilerin kazanımı ve ürün portföyümüzün genişlemesi etkileriyle; toplam satış tonajımız 2022 yılına göre %5,2 oranında artarak, ciroya olumlu katkı sağlamıştır."

Olumlu gibi görünen içi boş bir açıklama.

Önemli olan cironun değil karlılığın artması.

Ama açıklanan bilançolarda maalesef böyle bir şey göremiyoruz.

Sanki satışlar, maliyetine yapılıyormuş gibi bilançolar geliyor.

Böyle olunca da ciro %5 değil, %1000 de artsa bir anlamı yok...
    Yazdıklarım küçük bir yatırımcının görüş ve düşünceleri olup, yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilemez.

8.  Alıntı Originally Posted by sawkolik Yazıyı Oku
    "Açıklama 2023 yılında yeni müşterilerin kazanımı ve ürün portföyümüzün genişlemesi etkileriyle; toplam satış tonajımız 2022 yılına göre %5,2 oranında artarak, ciroya olumlu katkı sağlamıştır."

Olumlu gibi görünen içi boş bir açıklama.

Önemli olan cironun değil karlılığın artması.

Ama açıklanan bilançolarda maalesef böyle bir şey göremiyoruz.

Sanki satışlar, maliyetine yapılıyormuş gibi bilançolar geliyor.

Böyle olunca da ciro %5 değil, %1000 de artsa bir anlamı yok...
    Bizde bu omtaş olduğu müddetçe parsanda bir halt olmaz. Patron gelen karı yüksek işleri omtaşa havale ediyor. Omtaşın %49 parsan dolayısıyla %51 düşen karı ekstra cebe atıyor omtaşın parsanın fabrikasını hatta aletlerini kullanıyor sonra parsan da karlılık azalıyor. Bu dümen ne zaman son bulursa parsan düzelir. Asil çelik de olmasa zaten acınacak haldeyiz..

Sayfa 982/990 İlkİlk ... 482882932972980981982983984 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •