Sayfa 649/948 İlkİlk ... 149549599639647648649650651659699749 ... SonSon
Arama sonucu : 7578 madde; 5,185 - 5,192 arası.

Konu: ERCB - Erciyas Çelik Boru

1. İnşallah birleşme olurda hepimiz kazaniriz

GM 5 d cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Forumda doktor doktor dediğiniz bir arkadaş vardı.bu arkadaş iki yıl önceki akpaz daki doktor mu merak ettim.doktor bey o musunuz?

3. 2 ay önce ne heyecan uyandırıcı yorumlar vardı bu forumda. ben bu kadar beklentili bir kağıdın böyle hareket etmemesi gerektiğini ve gelecekten ümitsiz olduğumu söyleyince forumun müsayimleri nerdeyse beni dövecekti. Keşke onlar haklı çıksaydı. Bende hala satmadım. Benim tabirimle b.. çukurunda çıkmaya çalıştıkça çekiyor içine sanki ve daha da batıyoruz. Maşallah şirketimiz demek batmaya muhatapmış. Muhteşem beklentili oldu şimdi, korkmaya gerek yok 2 milyon artıdayız.

4.  Alıntı Originally Posted by -Taha Yazıyı Oku
    2 ay önce ne heyecan uyandırıcı yorumlar vardı bu forumda. ben bu kadar beklentili bir kağıdın böyle hareket etmemesi gerektiğini ve gelecekten ümitsiz olduğumu söyleyince forumun müsayimleri nerdeyse beni dövecekti. Keşke onlar haklı çıksaydı. Bende hala satmadım. Benim tabirimle b.. çukurunda çıkmaya çalıştıkça çekiyor içine sanki ve daha da batıyoruz. Maşallah şirketimiz demek batmaya muhatapmış. Muhteşem beklentili oldu şimdi, korkmaya gerek yok 2 milyon artıdayız.
    Bazen bazı şeylere o kadar inanırsın ki hep iyi yönünü görür onu değerlendirirsin Mesala
    - Batmış bir şirketi çok karlı ISO 500 de yer alan bir şirket alıyor ne düşünmek lazım
    - Şirket alınır alınmaz sanki şirketi şampiyonlar liğine gidecekmiş gibi kadro oluşturuyor eski THY yöneticisi felan ne düşünmek lazım
    - Birde o yetmiyor Özbal ile Özbalın para kasası olan RC denen şirketi alıyor ne düşünmek lazım
    - Şirketin borsaya açılmasından bu yana ilkkez kar açıklıyor rakamlar düzeliyor ne düşünmek lazım
    - Sonra karanlık bir el sanki mal toplamak için hisseye müdahale ediyor ve diyorsunki hedef çok büyük bir lotun bile hesabını yapıyorlar ki bu kadar kasıyorlar ne düşünmek lazım
    - Ve meşhur nerden geldiğini kimsenin bilmediği ve kimsenin bir anlam veremediği ve SPK tarihinde herhalde bir ilk olan bir karar çıkıyor ve sonrasında SPK tan feto tasfiyeleri ve SPK bizden sonra 4 aly hiçbir hisseye ceza vermiyor borsayı takip eden biri olarak herkez biliyor kimlere ceza verilmesi gerektiği mesala ihlaslar mesala galip in rızanın kağıtları ama bunlara ses yok tam ky kazanacak nedense bizim hisseye ky korumak adıyla yasak geliyor ona rağmen hisse hemen toparlanıyor
    - Yasak bitiyor ve ortaya Merill denek bir kurum çıkıyor ve gün içinde aldığı hisseyi gün sonunda sürekli zararına satıyor ve hacimsiz olarak hisse 2,50 lere geliyor SPK ne işe yarar eğer hisseyi takip ediyorsun yasak veriyorsun şimdi neden müdahale etmiyorsun veya yasak verirken birilerinin hareketlerinden şüphelendin neden onlara değilde bize ceza kesiyorsun ne düşünmek lazım
    - ve son gelen iki kap haberi spk neden birleşme için arsa değerlemesi düşük iken şimdi kendine gelince artırıldığının hesabını yapmıyor ve dün gelen haber beni asıl yıkan o haber oldu kısaca açıklayım nedenini *SPK birleşme yokken ÖZBAL ı uyarıyor bak eksi sermayeye düştün sorumluluklarını yerine getir bunlar birleşme kararı almak zorunda kalıyor SPK birleşme başvurusu sonra tekrar uyarıyor bak batağa düştün ama birleşme var o nedenle seni takip edeceğim birleşme olmazsa sorumluluklarını yerine getir bunlar birleşmeyi eline yüzüne bulaştırdı ve muhtemelen spk tekrar ya şirkete yazı yazdı veya yazmak üzere (muhtemelen içerden haber aldılar) bir aydır yeni rapor için karar alamayan yönetim kurulu bir haftada iki kere toplanarak iki kritik karar alıyor bu kararları ben şöyle okudum biz birleşme işinde düşündüğümüz gibi kar edemeyeceğiz Özbalı ne kadar batak göstermeye çalışsakta iki yıldır Özbal üzerinden Erciyas a ettirdiğimiz kardan dolayı Erciyasın değerini artırsakta Özbalın değerini bir türlü gizliyemiyoruz ve özbaldaki hissedarlara düşündüğümüzden fazla pay vermek zorundayız bu nedenle biz bu birleşmeden vazgeçiyoruz kararı aldılar hesap etmedikleri birşey vardı yalancının mumu tabi ama oyunu bozan sanırım yatırım ilişkisindeki bayan oldu o birleşme konusunda tabuları yıkarak birleşme için yeniden müracat edilmeli ama yönetim kurulu toplanıp karar vermeli devam edilip edilmeyeceği konusunda diyor halbuki genel kurulda ve genel kurulla ilgili genel kurul kap bildiriminde birleşmeye devam yönünde imalı karar alınmıştı imalı diyorum net bir şekilde biz bu işi bitireceğiz diyemediler neyse uzzattım ama

Benim için herzaman iki seçenek vardı 1 Birleşme ve güçlü bir şirket 2 Birleşme olmadan Özbal ın Erciyas değerine yakın bir şirket olması bu potansiyel Özbalda var fabrika makina ekipman ve arsalar satılarak oluşturulacak öz kaynak veya ipotek edilerek alınacak krediler Özbal ın bulunduğu yer çok önemli şirketin devlet desteği alma imkanı çok kdv avantajı var bunlar şu aşamada çok önemli onun için birleşme olursa bir yıl beklerim olmazsa iki yıl beklerim derim daha Erciyas ın Özbalı alması bile gerçekten fiyatlanmadı piyasada adamlar ta o zamandan başladılar baskıya satıştan hemen sonra eski patronların ortak satışlarıyla bu büyük bir oyun ben bu savaşta küçükte olsa bir rol almak istiyorum ama piyon olmak değil derdim kimse de benim fikirlerimle kendine yön vermesin tabi

Kamil bey paramı itibar mı sınavında parayı seçti sanırım sağlık olsun ilk birleşme haberinde bunu söylemiştik

5. Özet Bilgi
    Yönetim Kurulu Kararı- TTK 376 Madde Kapsamında Ara Bilanço Tanzimi Hkdn.
    İlgili Şirketler
    []
    İlgili Fonlar
    []
    Özel Durum Açıklaması (Genel)

Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
    Hayır (No)

Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
    Hayır (No)

Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
    -

Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
    Hayır (No)

Bildirim İçeriği

Açıklamalar

ÖZBAL ÇELİK BORU SANAYİ TİCARET VE TAAHHÜT

ANONİM ŞİRKETİ

YÖNETİM KURULU KARARI

Karar No : 2017/12

Karar Tarihi : 21.09.2017
    Gündem : TTK 376. madde kapsamında ara bilanço tanzimi hkdn.

Karar :

Gündem maddesi ile ilgili olarak yapılan toplantı sonucunda, aşağıdaki karar toplantıya katılanların oybirliği ile alınmıştır:

Şirketin Türk Ticaret Kanunu'nun("TTK") 376/3 fıkrası kapsamına girdiğine dair emarelerin varlığı sebebi ile Şirketimiz Yönetim Kurulu tarafından, SPK'nun 10.04.2014 tarih ve 11/352 sayılı ilke kararı ve TTK.376 maddesi kapsamında olmak üzere, işletmenin devamlılığı ve aktiflerin muhtemel satış fiyatları esas olmak üzere, 30.06.2017 tarihli konsolide olmayan finansal durum tablosu (TTK 376 ara bilançosu) hazırlanmıştır. Yapılmış olan 30.06.2017 tarihli ara bilançoya ve onun dayanağı olan gayrimenkul değerleme raporunda yer alan bilgi ve tespitlere göre, şirketimiz aktifleri şirket alacaklıların alacaklarını karşılamaya yeterli miktarda olup, şirket aktiflerinin yukarıda belirlendiği şekilde değerlemesi sonucunda oluşan pozitif fark sebebi ile TTK.376 ıncı maddesinde öngörülen tedbirlerin alınmasına gerek bulunmadığına katılanların oybirliği ile karar verilmiştir.

Kamuoyunun bilgisine sunarız.

6. TTK'nın 376. Maddesi Kapsamında Yapılan İşlemler A+ A-
    Özet Bilgi
    TTK'nun 376. Maddesi Kapsamında Yapılan İşlemler
    İlgili Şirketler
    []
    İlgili Fonlar
    []
    TTK'nun 376. Maddesi Kapsamında Yapılan İşlemler

Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
    Hayır (No)

Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
    Hayır (No)

Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
    21.09.2017

Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
    Hayır (No)

Bildirim İçeriği

Açıklamalar
    Şirket'in TTK 376'ıncı maddesi gereğince hazırlanan ekteki 30/06/2017 tarihli konsolide olmayan finansal durum tablosunda yer alan özkaynaklar tutarı 1.447.354 TL, aktiflerin toplam tutarı 121.011.829 TL, şirket yükümlülüklerin toplam tutarı 119.564.475 TL olup, Şirket aktifleri Şirket alacaklılarının alacaklarını karşılamaya yeterli durumdadır.

Söz konusu bilanço, esas itibarıyla SPK'nın 10.04.2014 tarih ve 11/352 sayılı kararında belirtilen esaslar dahilinde TTK 376. maddesi çerçevesinde hazırlanmış olup, SPK düzenlemelerine göre hazırlanmış periyodik finansal tablolar yerine geçmemekle birlikte uygulanan muhasebe politikaları çerçevesinde SPK düzenlemelerine göre hazırlanan 30/06/2017 tarihli periyodik finansal tablolar ile herhangi bir farklılık oluşmamıştır.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulunun yürürlükteki Özel Durumlar Tebliğinde yer alan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını, bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

7. birleşme oranında artış yapacaklar galiba. anladığım bu. POZİTİF FARK

8.  Alıntı Originally Posted by zamanadurdemek Yazıyı Oku
    Bazen bazı şeylere o kadar inanırsın ki hep iyi yönünü görür onu değerlendirirsin Mesala
    - Batmış bir şirketi çok karlı ISO 500 de yer alan bir şirket alıyor ne düşünmek lazım
    - Şirket alınır alınmaz sanki şirketi şampiyonlar liğine gidecekmiş gibi kadro oluşturuyor eski THY yöneticisi felan ne düşünmek lazım
    - Birde o yetmiyor Özbal ile Özbalın para kasası olan RC denen şirketi alıyor ne düşünmek lazım
    - Şirketin borsaya açılmasından bu yana ilkkez kar açıklıyor rakamlar düzeliyor ne düşünmek lazım
    - Sonra karanlık bir el sanki mal toplamak için hisseye müdahale ediyor ve diyorsunki hedef çok büyük bir lotun bile hesabını yapıyorlar ki bu kadar kasıyorlar ne düşünmek lazım
    - Ve meşhur nerden geldiğini kimsenin bilmediği ve kimsenin bir anlam veremediği ve SPK tarihinde herhalde bir ilk olan bir karar çıkıyor ve sonrasında SPK tan feto tasfiyeleri ve SPK bizden sonra 4 aly hiçbir hisseye ceza vermiyor borsayı takip eden biri olarak herkez biliyor kimlere ceza verilmesi gerektiği mesala ihlaslar mesala galip in rızanın kağıtları ama bunlara ses yok tam ky kazanacak nedense bizim hisseye ky korumak adıyla yasak geliyor ona rağmen hisse hemen toparlanıyor
    - Yasak bitiyor ve ortaya Merill denek bir kurum çıkıyor ve gün içinde aldığı hisseyi gün sonunda sürekli zararına satıyor ve hacimsiz olarak hisse 2,50 lere geliyor SPK ne işe yarar eğer hisseyi takip ediyorsun yasak veriyorsun şimdi neden müdahale etmiyorsun veya yasak verirken birilerinin hareketlerinden şüphelendin neden onlara değilde bize ceza kesiyorsun ne düşünmek lazım
    - ve son gelen iki kap haberi spk neden birleşme için arsa değerlemesi düşük iken şimdi kendine gelince artırıldığının hesabını yapmıyor ve dün gelen haber beni asıl yıkan o haber oldu kısaca açıklayım nedenini *SPK birleşme yokken ÖZBAL ı uyarıyor bak eksi sermayeye düştün sorumluluklarını yerine getir bunlar birleşme kararı almak zorunda kalıyor SPK birleşme başvurusu sonra tekrar uyarıyor bak batağa düştün ama birleşme var o nedenle seni takip edeceğim birleşme olmazsa sorumluluklarını yerine getir bunlar birleşmeyi eline yüzüne bulaştırdı ve muhtemelen spk tekrar ya şirkete yazı yazdı veya yazmak üzere (muhtemelen içerden haber aldılar) bir aydır yeni rapor için karar alamayan yönetim kurulu bir haftada iki kere toplanarak iki kritik karar alıyor bu kararları ben şöyle okudum biz birleşme işinde düşündüğümüz gibi kar edemeyeceğiz Özbalı ne kadar batak göstermeye çalışsakta iki yıldır Özbal üzerinden Erciyas a ettirdiğimiz kardan dolayı Erciyasın değerini artırsakta Özbalın değerini bir türlü gizliyemiyoruz ve özbaldaki hissedarlara düşündüğümüzden fazla pay vermek zorundayız bu nedenle biz bu birleşmeden vazgeçiyoruz kararı aldılar hesap etmedikleri birşey vardı yalancının mumu tabi ama oyunu bozan sanırım yatırım ilişkisindeki bayan oldu o birleşme konusunda tabuları yıkarak birleşme için yeniden müracat edilmeli ama yönetim kurulu toplanıp karar vermeli devam edilip edilmeyeceği konusunda diyor halbuki genel kurulda ve genel kurulla ilgili genel kurul kap bildiriminde birleşmeye devam yönünde imalı karar alınmıştı imalı diyorum net bir şekilde biz bu işi bitireceğiz diyemediler neyse uzzattım ama

Benim için herzaman iki seçenek vardı 1 Birleşme ve güçlü bir şirket 2 Birleşme olmadan Özbal ın Erciyas değerine yakın bir şirket olması bu potansiyel Özbalda var fabrika makina ekipman ve arsalar satılarak oluşturulacak öz kaynak veya ipotek edilerek alınacak krediler Özbal ın bulunduğu yer çok önemli şirketin devlet desteği alma imkanı çok kdv avantajı var bunlar şu aşamada çok önemli onun için birleşme olursa bir yıl beklerim olmazsa iki yıl beklerim derim daha Erciyas ın Özbalı alması bile gerçekten fiyatlanmadı piyasada adamlar ta o zamandan başladılar baskıya satıştan hemen sonra eski patronların ortak satışlarıyla bu büyük bir oyun ben bu savaşta küçükte olsa bir rol almak istiyorum ama piyon olmak değil derdim kimse de benim fikirlerimle kendine yön vermesin tabi

Kamil bey paramı itibar mı sınavında parayı seçti sanırım sağlık olsun ilk birleşme haberinde bunu söylemiştik
    Herseyin ozeti kalemine sagik..

Sayfa 649/948 İlkİlk ... 149549599639647648649650651659699749 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •