Sayfa 808/948 İlkİlk ... 308708758798806807808809810818858908 ... SonSon
Arama sonucu : 7578 madde; 6,457 - 6,464 arası.

Konu: ERCB - Erciyas Çelik Boru

1.  Alıntı Originally Posted by iki gozum Yazıyı Oku
    sn Hegomanya yine düzeltme isteyeceğim sizden kusuruma bakmayın.
    Sermaye eksiltilecek 1000 lotunuz azalacak ve yine eş zamanlı bedelli sermaye artışı olacak.(bknz 1 ci madde)
    Lütfen hesabı düzelterek yazınız.

YTD
    Pes ettim..sermaye azaltımı nedir yaa ) zaten elimde hissede yok..

LG-K430 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Sayın ikigozum sizin yorumunuz nedir. Ben bu işten birşey anlamadım.

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by iki gozum Yazıyı Oku
    1 Cİ MADDEDEN ALINTI.

Şirket sermayesinin 17.500.000-TL azaltılarak 3.040.000-TL'ye düşürülmesine ve eş zamanlı olarak 17.500.000-TL tutarda sermaye artırımı yapılarak, çıkarılmış sermayenin tamamı nakden karşılanmak üzere 20.540.000.-TL'ye artırılmasına,
     Alıntı Originally Posted by hayri71 Yazıyı Oku
    Sayın ikigozum sizin yorumunuz nedir. Ben bu işten birşey anlamadım.

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Elinizdeki hisse miktarı sermaye azaltım oranında azalacak ve eş zamanlı bedelli sermaye artışı olacak.

örnektir: (kendi hesabınızı kendiniz yapınız veya yatrıım danışmanınıza sorunuz...!!)

20.540.000/3.040.000 = 6.7565
    1000 lot / 6.7565 = 148 lot
    148 lot X 6.7565 bedelli = 1000 lot

YTD
    Son düzenleme : iki gozum; 05-12-2017 saat: 22:59.

Bunun altından Ky.nin kalkması zordur.(umarım SPK kabul etmez)

5.  Alıntı Originally Posted by HEGOMANYA Yazıyı Oku
    Eğer yanlış hesap olmayacaksa
    Elinizde:
    2 lira maliyetli 1000 lot Özbal olsun
    Bedelli ile 1000 lot daha gelcek.
    Bedelli oranı %575..
    Yani 5750 lot Özbal ı 5750 liraya almış olcaksınız.
    Elimizde 2 lira maliyetli 1000lpt özbal daha vardı..
    Toplamda 6750 lot Özbalınız olcak..
    7750 tl de maliyetimiz olcak(5750+1000×2)
    Ortalama maliyetimiz de 1.15 krs olcak.
    Bedelliyr katılım şart değil şirket ödenmeyen rüçhanları ödeyeceğini açıklamış. Haber olumlu mu değil Olumsız mu değil..İzleyip görmek gerek.

LG-K430 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Bu yazı yanlış olmuş ..kusura bakmayın sermaye azaltımını hesap etmemişim.

6. Burda olumlu gözüken erciyas ben kullanılmayan her rüçhanı alırım kardeşim garanti veriyorum demesi yoksa yüksek bedellide 10-15 tavan çeken afyon gibi birkaç hisseyi saymazsak genelde olumsuz oluyor ama ben bugün kademeye 200 küsur bin lot satış konduğunda mal kapma oyununu anlamıştım , hoş spk artık bu kadar yüksek bedelliyi ya reddediyor yada yuzde atıyorum 60 ını sen nakden karşıla kalanını piyasadan iste diyor , bence böyle bir düzeltme yerine arazi arsa satışı daha mantıklı bir seçenek olabilirdi

MI 6 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. ky den borsada işlem gören hisseleri almanın yolunu buldular
    sanırım maksat bu

arkadaşlar önce kararı yeniden okuyun

kararı alan yönetim kurulu ve aldığı bu karar çerçevesinde işlemleri yapmaya
    ve e
    ennnn sonunda

11. YUKARIDAKI ESAS SOZLESME TADILI VE SAIR ISLEMLER ICIN (I) SERMAYE PIYASASI KURULU''NA IZIN ICIN MURACAAT EDILMESI, (II) SERMAYE PIYASASI KURULU''NUN ONAYINI MUTEAKIBEN GUMRUK VE TICARET BAKANLIGI''NA MURACAAT EDILMESI, (III) BAKANLIK ONAYINDAN SONRA SIRKET GENEL KURULU''NUN TURK TICARET KANUNU''NUN ILGILI MADDELERI GEREGINCE TOPLANTIYA DAVET EDILMESINE VE SAIR TUM ISLEMLERIN GERCEKLESTIRILMESINE

11 madde de yazdığı gibi genel kurula sunulacak ve genel kurul kararı greği yapılacak

yani bugünden yarına olacak bir şey yok

genel kurul kararı esas

sonuç genel kurula kadar borsada ki senetleri ele gecirmek olabilir

yatırım tavsiyesi degildir, herkes aklına göre ........
    sabır, sabır, sabır...

8. HİSSE NETTEN ARON isimli üyeden alıntı

sermaye azaltımı-arttırımı üzerine

Genel bir değerlendirme yapayım.

Hayatı boyunca bir tek defa bile sermaye azaltımı yapmış bir şirketin (grup şirketiyse o gruba ait tüm şirketlerin) hisselerini defterinizden sonsuza dek silin, hayat boyu tek lot bile asla almayın. Size %1000 karı noter senediyle garanti etseler dahi asla tek lot almayın. Müptezel dolandırıcılarla iş yaparak para kazanmaya çalışmayın. Sülün Osman'dan Galata Köprüsünü ucuza alıp iyi karla satmayı ticaret zannetmeyin.

Tekrar. Ömrü hayatı boyunca bir defa bile SERMAYE AZALTIMI yapmış bir şirketin/grubun hiç bir kağıdını asla almayın. Asla, katiyyen, zinhar, ebediyyen, hiç, sakın, aman, cıss, heç zaman, never, jamais, nie, mai, pote, la mümkün...

Alırsanız da olacaklardan şikayet etmeyin lütfen.

Aşağıdakiler arşive gitmiş, yakında arşivden de silinebilir diye alıntıladım.

Benden herkese naçizane bir tavsiye. Sermaye azaltımı, bedelliyi bir dolandırıcılık mekanizması haline getirdi. Her şirket kimi zaman bedelli yapabilir. Şirketi tanımak için bilhassa yakın geçmişte ne sıklıkla bedelli yaptığına bakın. Buna ek olarak, eğer ki bir şirket TÜM HAYATI BOYUNCA BİR TEK DEFA BİLE SERMAYE AZALTIMI YAPMIŞSA, o şirketten cüzzamdan kaçar gibi kaçın derim.

Bir dolandırıcı da burada, görüyor musunuz?
    1 TL'lik hisseyi önce %500 sermaye azaltımıyla 5 TL'ye çek (hisse adedini 1/5'e indirerek), sonra %400 sermaye arttırımıyla (bittabii ki bedelli) yine düşür. KY'nin cebinden patronun cebine emme-basma tulumba mübarek. Şu "sermaye azaltımı" icat edilmeseydi nasıl çalışacaktı bu tulumba? !

Yav akıl var mantık var. Be şirket, şu sermayeyi ya arttır ya azalt. Ne demektir bu "sermaye azaltıp, eşanlı olarak bedelli sermaye arttırmak"????

Sayfa 808/948 İlkİlk ... 308708758798806807808809810818858908 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •