Sayfa 527/1027 İlkİlk ... 27427477517525526527528529537577627 ... SonSon
Arama sonucu : 8215 madde; 4,209 - 4,216 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by elma Yazıyı Oku
    MOODY'S not indirimine beklediği tepkiyi göremediği için ve özellikle son iki gündür banka hisselerindeki yükseliş karşısında fena sinirlenmiş olmalı ki tekrar izlemeye almış. Tam bir komedi. TCMB faiz artışı kararından hemen sonra not indirimi ve tekrar indirmek üzere izlemeye alma kararlarının zamanlamasını çok manidar buluyorum. Çok daha önceden bankalardaki gelişmeleri görüp gerekli değerlendirmeleri yapmalıydılar. Buna yağmur yağarken elinizden şemsiyeyi almak ve ardından kıçınıza tekme atmak denir. Bir zamanlar bir ülke lideri ile ABD başkanı görüşmesinden hemen sonra o ülke notunu yükselten de Moody's idi.

07 Haziran Perşembe 19:33 MOODY'S NOTU İNDİRİLEN 17 BANKAYI DAHA FAZLA NOT İNDİRİMİ İÇİN İZLEMEYE ALDI
    07 Haziran Perşembe 19:33 MOODY'S 17 TÜRK BANKASININ KREDİ NOTUNU İNDİRDİ
    07 Haziran Perşembe 19:32 MOODY'S 2 FİNANSAL KURULUŞU NOT İNDİRİMİ İÇİN İZLEMEYE ALDI
    17 Banka'nın isimleri var mı, hangi bankalar onlar?

Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

pich miydi bir de izlemeye aldık diye geçenlerde haberi vardı...Onun da haberi gelir düşürdük diye yakında.
    Yazdıklarımın Hiçbirisi Yatırım Tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by KARA BORA Yazıyı Oku
    17 Banka'nın isimleri var mı, hangi bankalar onlar?
    Haberlerde adları geçmiyor, ancak hepimizin bildiği bankaların çoğu olsa gerek.

TCMB faiz kararından kısa bir süre sonra dövizde tekrar başlayan yoğun alımların nedeni anlaşılmıştır.

6.  Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Sevgili yaşar bora sağolsun bütün topiği küstürmeyi başarmış sonunda. Yav arkadaş ak diyorlar onlara gider yapıyorsun kara diyorlar onlara gider yapıyorsun, dolar diyorlar onlara gider yapıyorsun herkese gider olur mu yaa. Yaşına hürmet kimse gıkını çıkarmıyormıyor ama ayıp ediyorsun yaşar bora. Burda çobanlık yapmak sizin işiniz değil başımızda yeteri kadar çoban var zaten.

Beğenmiyorsanız yazmayın buraya. Haa başlık benim diyorsan biz yeni bir dolar başlığı açalım arkadaşlar biz yazalım oraya. Bu kapris bu kibirde nedir yaa. Dolar çıkar sevinme düşer üzülme siyaset yapma kalın çizgili yazma gerdiniz milleti topikte iyiden iyiye. İnsanlar zaten uğradıkları haksızlıklar yüzünden fazlası ile gergin sizde topiği iyi gerdiniz.

7.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Aslında adamların gözünü kim bu kadar korkuttu bilemiyorum ama inanın USDTRY 10 TL de olsa kemikleşmiş oyları kolçıksız uzun adama yine gidecekti.......Ne diye Londralılara bu kadar yüksek faiz verdiler anlamadım............
    Basit.

3-5 kişilik (mecazi anlamda) faiz lobisi milyonlara diz çöktürdü. Makarna, kömür ile sandığı sağlama alırsın ama diğer tarafla aralar limoni olursa bu sefer makarnalar kesilir. Makarnalar kesilirse sandık muhafızları ile de aralar limoni olur.

Sende faiz lobisine rest çekecek üretim gücü var mı? Hadi üretim diyelim ki yok... Arkadan gelen yüksek eğitimli, geleceğe dair umutlarımızı taze tutacak, güvencemiz olacak bir nesil var mı? O da yok.

O zaman monşerler istedikleri gibi at koştururlar işte böyle.

https://twitter.com/metcihan/status/...010689/video/1
    Suç bu üni mezunu arkadaşların değil, onları rant uğruna kandırıp ellerine işe o yaramaz diplomaları verenlerin.

"yavrularımız 'üniversite okudum' diyebilsin diye (meslek sahibi olmak değil) herkesi üniversiteli yaptık, bunu biz başardık"

Helal olsun ya işte hizmet dediğin budur.

8.  Alıntı Originally Posted by bir-esnaf Yazıyı Oku
    )))

Bir insan bu kadar mı bulunduğu ortamda sevilmez antipatik gelir ve bundan haz alır yahu..
    Demekki olgunlaşmak yaş almakla olmuyor-muş..
    Yok ya fazla acimasizda olmamak lazım ramazanda bazen bazı konular yanlış anlaşılır olabiliyo sıcak + oruç sebeplerle
    Yalnız bu 17 banka nedir ya
    Hangisinin notunu kirmadilar . onu yazsalar daha iyiydi
    Topu topu 20 tane banka var zate mevcut

Sayfa 527/1027 İlkİlk ... 27427477517525526527528529537577627 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •